Šią nuolatinę magistrantūros programą sudaro 11 modulių ir magistro baigiamasis darbas (iš viso 120 ECTS). Programa parengta taip, kad ją būtų galima baigti per dvejus metus, o minimali studijų trukmė – keturi semestrai. Jungtinė programa apjungia keturių „Arqus“ universitetų (Granados, Graco, Leipcigo ir Vilniaus universitetų) patirtį ir akademinę kompetenciją ir yra dėstoma tik anglų kalba. Paraiškas galima teikti iki balandžio 15 d.
Programa yra labai lanksti ir lengvai pritaikoma prie potencialių studentų poreikių: joje derinamos įvairios mokymo metodikos (tiesioginis, mišrusis ir nuotolinis mokymas) ir integruojami bendrai parengti ir dėstomi virtualūs kursai su vietiniais seminarais, vedamais dalyvaujančių universitetų dėstytoj ai. Taip pat taikomi tarpdisciplininiai metodai, apimantys įvairias perspektyvas ir skirtingus požiūrius, o visuose moduliuose dirba tarptautinės ir tarpdisciplininės dėstytojų grupės.
Jungtinė Europos studijų magistrantūros programa suteikia daugiadisciplininį Europos vaidmens pasaulyje supratimą, grindžiamą įvairiais socialinių ir humanitarinių mokslų požiūriais. Programoje daugiausia dėmesio skiriama europeizacijos ir globalizacijos ryšiui, pasaulinių pokyčių poveikiui Europai ir besikeičiančiam žemyno vaidmeniui naujoje pasaulio tvarkoje.
Vokietijos agentūros „ZEvA“ neseniai akredituota magistrantūros programa jungia Granados, Graco, Leipcigo ir Vilniaus universitetų institutus ir centrus, turinčius ilgametę patirtį šioje srityje, todėl studentai gali rinktis iš daugybės papildomų sričių ir įgyti unikalios tarpkultūrinės patirties.
Mokymo programą sudaro centrinė bendrų modulių programa, kurią drauge siūlo institucijos partnerės, kartu su specializuotu kiekvieno universiteto turiniu, atsižvelgiant į jų konkrečius dalykinius privalumus. Tai reiškia, kad studentai gali patys susikurti savo planą pagal konkrečias juos dominančias sritis:
- Granados universitetas siūlys specializuotis geografinių perspektyvų, socialinių ir ekonominių procesų ir kritiško požiūrio į Europą, viešojo ir privataus sektorių požiūrio į klimato kaitą, konfliktų, veikėjų ir pokyčių už Europos ribų scenarijų bei Europos požiūrio į migraciją srityse.
- Pagrindinės Graco universiteto siūlomos sritys: Pietryčių Europa; socialinis ir ekonominis vystymasis bei socialiniai pokyčiai; taika, migracija ir klimato kaita; žmogaus teisių ir įvairovės valdymas.
- Leipcigo universiteto regioninės specializacijos sritys yra Rytų ir Vakarų santykiai, transnacionalinės perspektyvos, globalus konfliktų valdymas, kultūros reprezentacija dabartinėse Europos visuomenėse, europeizacija ir globalizacija.
- Galiausiai, Vilniaus universiteto specializacijos ir regioninė orientacija: Šiaurės ir Rytų perspektyva; transnacionalinės perspektyvos; Rytų Europa ir globalūs iššūkiai; praktiniai įgūdžiai ir žinios apie Rytų Europą.
Jungtinė Europos studijų magistrantūros programa yra unikalus akademinis pasiūlymas Europoje. Studentai iš daugybės skirtingų šalių susipažins ir tiesiogiai pajus Europos ir pasaulio akademinių ir politinių kultūrų bendrumus ir skirtumus. Ši moksliniais tyrimais pagrįsta analizė leis studentams savarankiškai prisidėti prie europiečių vykdomų į ateitį orientuotų politinių, ekonominių, socialinių ir kultūrinių projektų kūrimo. Studentai bus mokomi sistemingo daugiaperspektyvumo, suteikiant jiems galimybę fizinio ir virtualaus mobilumo būdu dalyvauti kursuose keturiuose skirtinguose universitetuose, kurie vienodai supranta Europą kaip pasaulinio masto veikėją, tačiau skiriasi savo padėtimi Europoje ir ne Europos visuomenių atžvilgiu.
Mobilumas, kuris yra pagrindinis šios programos bruožas, leidžia studentams studijuoti dviejose ar net trijose skirtingose studijų vietose, todėl studijų patirtis tampa išties tarptautinė. Studentai praleis ne mažiau kaip 30 ECTS viename iš universitetų partnerių, išskyrus įstojimo universitetą. Tačiau studentai, atsižvelgdami į savo pageidavimus ir galimybes, gali rinktis likti tik savo įstojimo universitete ir surinkti mažiausiai 30 ECTS kitame laipsnį suteikiančiame universitete-partneryje internetu.
Dalyviai gali teikti paraiškas dėl mainų semestro viename iš „Arqus“ universitetų (nepriklausančių jungtinės magistrantūros programos konsorciumui) ir „Arqus“ aljansui nepriklausančiuose universitetuose. Be to, magistrantūros programa taip pat suteikia galimybę atlikti praktiką ne universitetuose arba mokslinę stažuotę viename iš dalyvaujančių universitetų, kad studentams būtų sudarytos geresnės galimybės vėliau įsidarbinti.
Jungtinę magistrantūros programą baigusiems studentams bus suteiktas visų universitetų partnerių pripažįstamas jungtinis Europos studijų srities magistro laipsnis.
Jungtinė programa taip pat siūlo:
- Įvairių disciplinų ir regionų požiūrius į pasirinktas temas.
- Bendrą mokymo programą: Bendrai dėstomos virtualios paskaitos, organizuojama vasaros mokykla ir virtualus magistro baigiamųjų darbų kolokviumas.
- Bendras vadovavimas magistro baigiamajam darbui.
- Fizinio ir virtualaus mobilumo galimybes.
Paraiškos teikiamos iki 2023 m. balandžio 15 d. Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!