Šią savaitę Lietuvoje prasideda jaunimo verslumui ir tarptautiškumui skatinti skirtas projektas „MOKAT“. Jo metu planuojama suburti daugiau kaip 50 studentų komandų, kurios įgyvendins Lietuvos IT ir kitų aukštųjų technologijų verslo įmonių pateiktas verslo idėjas. Šis verslumo skatinimo projektas, kurį organizuoja asociacija „INFOBALT” ir Visorių informacinių technologijų parkas, remiasi Suomijoje sukurtu DEMOLA modeliu.
„MOKAT“ studentų komandos įgyvendins kompanijų pateiktas produkto ar paslaugos idėjas, kurs prototipus ir rengs verslo planus. Idėjas įgyvendinantiems studentams įmonės suteiks darbo vietas, skirs patyrusių mentorių ir kitų idėjos įgyvendinimui reikalingų specialistų laiką. Rudenį vyksiančiame verslo plano turnyre bus išrinktas geriausias rinkos perspektyvas turintis idėjos įgyvendinimo projektas. Geriausiai pasirodžiusi komanda keliaus į DEMOLA akademiją Suomijoje, kur turės galimybę susipažinti su suomių studentų komandų plėtojamomis idėjomis, darbo aplinka, dalyvauti diskusijose, pasidalyti patirtimi.
„Siekiame padėti Lietuvos aukštosioms mokykloms ugdyti inovacijų kultūrą, prisidėti prie būsimųjų specialistų parengimo. Studentams norime suteikti praktinių įgūdžių, įtraukti juos į darbą komandose kuriant naujus produktus kartu su patyrusiais specialistais“, – sako Andrius Plečkaitis, asociacijos „INFOBALT” inovacijų vadovas.
DEMOLA modelio operatoriumi ir kuriamo tarptautinio tinklo dalimi Lietuvoje tapo Visorių informacinių technologijų parkas, šių metų pradžioje pasirašęs ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su modelio kūrėjais – nevyriausybine organizacija „New Factory International“ dėl „DEMOLA/VILNIUS“ įkūrimo.
„Svarbu, kad komandos turėtų erdvę susirinkimams ir kūrybiniam darbui – tam esame numatę dalį naujo parko pastato, kuriame planuojame įsikurti 2012 m. pabaigoje. Siekiame, kad studentai, dėstytojai ir verslininkai galėtų bendrauti, kurti ir keistis patirtimi, todėl dalis naujo pastato bus skirta IT verslui“, – sako Edgaras Kriukonis, Visorių informacinių technologijų parko projektų vadovas.
Projektas „MOKAT” yra paremtas suomių 2009 m. sukurtu DEMOLA modeliu. Suomijoje tai vadinama DEMOLA akademija, kurioje studentai kartu su kompanijomis plėtoja produktų ir paslaugų prototipų koncepcijas ir kuria naujus sprendimus realaus gyvenimo problemoms spręsti. DEMOLA principas – sukurti įkvepiančią atmosferą kūrybiniam darbui komandoje ir pasiūlyti naujų mokymosi galimybių tiek studentams iš skirtingų universitetų, tiek įvairių organizacijų atstovams.
Visi norintieji prisidėti prie projekto „MOKAT“ kviečiami registruotis interneto tinklalapyje www.demola.lt, kuriame galima susipažinti su pirmosiomis IT ir kitų aukštųjų technologijų įmonių idėjomis. Užsiregistravę studentai balandžio 16–18 d. bus kviečiami į pirmuosius mokymus, po kurių vyks komandų formavimas idėjų įgyvendinimo projektams vykdyti. Projekte dalyvaujančios kompanijos skirs mentorius ir sudarys sąlygas įgauti praktinių žinių, įgyvendinant idėjas kartu su įmonės komanda.
Projektas yra finansuojamas pagal Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) priemonę „Studijų kokybės gerinimas, tarptautiškumo didinimas“, kuri įgyvendinama Europos socialinio fondo lėšomis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!