Nors mūsų imuninė sistema yra paveldėta, daugelis iš mūsų vis tiek bando įvairiais būdais sustiprinti savo imunitetą. Vieni grūdinasi ir lenda į ledinį vandenį, kiti saujomis geria papildus ir vitaminus, treti tiki eterinių aliejų magija. Ko iš tikrųjų reikia imtis, kad mūsų imunitetas būtų stipresnis ir sirgtume kuo mažiau, Tarptautinės imunologijos dienos proga pasakoja Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė imunologė Aurelija Žvirblienė.
Pasak mokslininkės, apie imunitetą skleidžiama daug mitų, internete galima rasti įvairiausių patarimų, kaip jį stiprinti. Bet pats terminas stiprus imunitetas nėra labai tikslus, nes per stiprus, neadekvatus, nekontroliuojamas imuninis atsakas taip pat, kaip ir silpnas imunitetas, gali sukelti ligas.
„Mūsų imuninė sistema labai sudėtinga ir glaudžiai susijusi su kitomis organizmo sistemomis – nervų, žarnyno mikrobiota. Mūsų imuninės sistemos veikimas daugiausia yra nulemtas genetinių veiksnių, didelę įtaką jam daro ir amžius, hormonai bei kiti veiksniai. Jeigu žmogus yra pervargęs, neišsimiegojęs, nualintas dietų, tai jo atsparumas ligoms bus sumažėjęs“, – tvirtina VU imunologė.
Jos teigimu, papildų imunitetui stiprinti vartoti nereikia (nebent juos paskyrė gydytojas), jei mityba yra visavertė, joje yra pakankamai baltymų, mineralų, vitaminų. O grūdinimasis yra naudingas organizmui, nes pagerina kraujotaką ir bendrą organizmo būklę, taip pat ir imuninės sistemos veikimą.
Komentarų: 2
2023-05-02 09:02
Tirštas vakuumasPirmiausia negadinti imuniteto skiepais bei ,,skiepais” ir neryti antibiotikų,
2023-05-19 13:24
aha, kaipgisAha, kaipgis: tas dramatiškas sergamumo raupais ar tymais sumažėjimas po masinio skiepijimo nuo šių ligų, matyt, tebuvo tik “sutapimas” ar kažkoks nepaaiškinamas visuomenės narių imuniteto padidėjimas, kurio nepavyko net skiepams sugadinti? :-):D