
Šiandienos neuromokslų pasiekimai mokslininkams leidžia vis tiksliau atsakyti į klausimą: „Kaip veikia smegenys?“ Technologijos leidžia jau dabar iš dalies atkurti prarastą regą ir klausą, o ateityje gali tapti proveržiu gydant Parkinsono bei kitas ligas. Tuo tarpu smegenų tyrimuose naudojant dirbtinio intelekto metodus vis dažniau kalbama apie galimą „minčių skaitymą“.
Kaip greitai mokslas pasieks šiuos tikslus? Kokie metodai jau taikomi smegenų veiklai tyrinėti ir atkurti? Atsakymų į šiuos klausimus ieškosime diskusijoje „Mokslo sprendimai 360°: neuromokslų pasiekimai pakitusiai smegenų veiklai atpažinti ir atstatyti“.
Renginyje Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro ir Medicinos fakulteto mokslininkė dr. Inga Griškova-Bulanova paaiškins, kaip elektroencefalografijos būdu bando „prakalbinti smegenis“. Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje dirbantis dr. Kastytis Dapšys papasakos, kaip neuromokslų srities metodai padeda gydyti šizofreniją, depresiją ir kitas nervų sistemos ligas. O Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų chirurgas dr. Žilvinas Chomanskis supažindins su naujausiais smegenų implantų kūrimo ir panaudojimo pasiekimais.
Diskusija vyks vasario 13 d. 10.00 val. „MS Teams“ platformoje.
Registruotis galite čia. Prisijungimo į renginį nuoroda bus atsiųsta jūsų nurodytu el. paštu likus dienai iki renginio.
Inovacijų klubas siekia praverti VU mokslininkų laboratorijų duris ne tik verslo įmonėms, bet ir visiems besidomintiems inovacijomis ir mokslo atradimais. Visus, kurie nespėjo pasiklausyti ankstesnių ciklo „Mokslo sprendimai 360°“ diskusijų, kviečiame žiūrėti vaizdo įrašus VU „Youtube“ kanale.
Daugiau informacijos apie planuojamus Inovacijų klubo renginius ir VU mokslo ir inovacijų naujienas – „Innovations@VU“ naujienlaiškyje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!