ELSA Vilnius (Europos studentų teisininkų asociacijos nacionalinės grupės Vilniaus filialas) surengė paskaitą „Kaip parašyti gerą kursinį darbą“, kurią skaitė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dėstytojas ir advokatas dr. Rimantas Simaitis.
Dr. Rimanto Simaičio patarimai:
- Turėkite planą. Neikite prašyti savo kursinio darbo vadovo pagalbos ir patarimų, kol neapgalvojote, apie ką tiksliai norite rašyti, nesudarėte savo darbo plano ir nepaieškojote kursiniam darbui tinkamos literatūros. Mažai rasite tokių dėstytojų filantropų, kurie norės dirbti už jus.
- Nesisavinkite svetimų idėjų. Nepamirškite parašyti kito autoriaus žodžius kabutėse, nes vėliau galima išgirsti labai „nesmagų ir negerą” kaltinimą plagijavimu. Taip pat nederėtų pamiršti, kad cituoti reikia tik tiek, kiek būtina. Kartais citatų perteklius gali sugadinti jūsų darbą.
- Nelaukite paskutinės minutės. Visiškas nebendravimas su kursinio darbo vadovu arba darbas paskutinę naktį greičiausiai nebus palankiai įvertintas.
- Nebijokite klausti. Jei nesate tikri dėl savo darbo temos arba norite ją siaurinti ar plėsti, būtinai pasitarkite su savo kursinio darbo vadovu. Blogiausios pastabos, kurias galima išgirsti, tai, kad nesupratote temos arba rašėte ne apie tai, apie ką reikėjo.
- Būkite originalūs. Jūsų darbo pridėtinę vertę, kuri labai smarkiai paveiks jo kokybinį įvertinimą, labiausiai lemia jūsų originalumas. Todėl pamirškite mokslinės literatūros perrašinėjimą ir savarankiškai ieškokite probleminių klausimų.
- Nepataikaukite kursinio darbo vadovui. Net didžiausias „kirvis” nori, kad jo nuomonė būtų argumentuotai pakritikuota. Mintis, kad darbo sėkmę gali garantuoti atkartotos jūsų kursinio darbo vadovo idėjos, yra klaidinga. Svarbu nepamiršti: kritikuokite neįžeidžiai, o sutikite nelipšniai.
Eglė Malonytė
Komentarų nėra. Būk pirmas!