Psichodelinė psichoterapija šiandien vis dar vertinama kontroversiškai, tačiau atsiranda vis daugiau įrodymų, kad psilocibinas – haliucinogeninių grybų veiklioji medžiaga – gali būti efektyvus gydant depresiją ir nerimo sutrikimus. Mokslininkai vis dar aiškinasi, kokius veiksmus mūsų smegenyse sukelia ši veiklioji medžiaga, bet yra manoma, kad ji keičia mūsų mąstymo ir suvokimo procesus.
Šįkart Inovacijų klubo diskusijoje ne tik supažindinsime klausytojus su inovatyviais būdais depresijai ir nerimo sutrikimams gydyti, bet ir pristatysime procesus, kuriuos mūsų smegenyse sukelia psichodelinės medžiagos.
Kokie iššūkiai kyla, norint psichodelines medžiagas taikyti terapijoje? Kokius procesus smegenyse ir visame mūsų kūne jos sukelia? Kokiomis veikliosiomis medžiagomis pasižymi ir kaip mūsų smegenis veikia inovatyvūs psichodelinės psichoterapijos produktai, kuriami įmonių? Į šiuos ir kitus klausimus sieksime atsakyti Inovacijų klubo diskusijoje „Mokslo sprendimai 360°: psichodelinių medžiagų taikymas terapijoje“.
Renginyje psichodelinių medžiagų smegenyse sukeliamus procesus pristatys Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Neurobiologijos ir biofizikos katedros profesorius Osvaldas Rukšėnas. Įmonės UAB „Psylink“ įkūrėja Laura Korsakova papasakos apie įmonės veiklą, skirtą prisidėti gydant depresiją ir nerimą.
Renginys vyks balandžio 14 d. 13.00 val. „MS Teams“ aplinkoje.
Prisijungimo į renginį nuoroda bus atsiųsta jūsų nurodytu el. paštu likus dienai iki renginio.
Inovacijų klubas siekia pristatyti VU mokslininkų vykdomus tyrimus ir bendradarbiavimo su verslo įmonėmis istorijas visiems smalsuoliams, besidomintiems inovacijomis ir mokslo atradimais. Tai jau devintoji „Mokslo sprendimų 360°“ ciklo diskusija, o tuos, kurie nespėjo pasiklausyti ankstesnių diskusijų, kviečiame žiūrėti vaizdo įrašus VU „Youtube“ kanale:
„Mokslo sprendimai 360°: 3D spausdinimas ir odontologija“;
„Mokslo sprendimai 360°: inovacijos ir iššūkiai kosmetikos pramonėje“;
„Mokslo sprendimai 360°: saulės celės ir biokuro elementai ateities energetikoje“;
„Mokslo sprendimai 360°: ateities maistas ir mityba“;
„Mokslo sprendimai 360°: dirbtinis intelektas sumaniam transportui“;
„Mokslo sprendimai 360°: dirbtinis intelektas + vaizdų atpažinimas“;
„Mokslo sprendimai 360°: optiniai įrankiai ir jų taikymas medicinoje“;
„Mokslo sprendimai 360°: kosmoso technologijos Lietuvoje“.
Daugiau informacijos apie planuojamus Inovacijų klubo renginius ir VU mokslo ir inovacijų naujienas – „Innovations@VU“ naujienlaiškyje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!