Kovo 25 d. Vilniaus universitete pasibaigė mėnesį trukęs renginys Karjeros dienos’09. Studentai turėjo galimybę apsilankyti įvairiose paskaitose, išmokti CV bei motyvacinio laiško rašymo subtilybių, išmėginti jėgas realiame darbo pokalbyje. Viso šio projekto tikslas – suburti VU studentus ir Lietuvos darbdavius sėkmingam abipusę naudą teikiančiam bendradarbiavimui.
Šiemetinis Karjeros dienų renginys buvo jau septintasis. Pirmuosius renginius sudarė tik mugė, o 2008 m., organizavimą iš VU Karjeros centro perėmus Studentų atstovybei (VU SA), Karjeros dienos tapo renginių ciklu. Naujieji organizatoriai džiaugiasi, kad renginys sulaukia didžiulio studentų susidomėjimo ir jų atkaklus darbas lieka įvertintas. „Esame patenkinti pasiektu rezultatu – vos per dvejus metus Karjeros dienos buvo „išaugintos“ iki tokio didelio mėnesį trunkančio renginių ciklo. Karjeros dienos’08 buvo pirmasis blynas, kuris neprisvilo, o naujoji organizatorių komanda pratęsė pradėtus darbus ir šiemet Karjeros dienas padarė dar geresnes, profesionalesnes, orientuotas ne vien į darbo ar praktikos paieškas, bet ir į karjeros įgūdžių ugdymą“, – teigė viena iš organizatorių Brigita Burkauskaitė.
Po pokalbio – naujos perspektyvos
Karjeros dienas’09 sudarė keturi tarpusavyje susiję renginiai. Vasario 23 d. vyko darbo pokalbis gyvai, kurio metu trys atrinkti kandidatai iš vienuolikos užsiregistravusiųjų priešais auditoriją kalbėjosi su darbdaviais. Laimingaisiais tapo Andrius Maksimiakas iš TSPMI ir Airida Jonelytė bei Rasa Danilevičiūtė iš EF. Žiūrovai liko sužavėti puikiai pasiruošusiais kandidatais, o ir pastariesiems buvo atlyginta. Įmonės „CITCO” atstovės A. Maksimiaką pakvietė į verslo pietus su įmonės direktoriumi, o A. Jonelytę ir R. Danilevičiūtę – į tolimesnius pokalbius darbo vietai gauti.
Sėkmingo darbo pokalbio paslapčių buvo galima pasimokyti ir kovo 2-ąją. Universiteto centriniuose rūmuose studentai galėjo išvysti 3 vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuotas pernykštis studentų dalyvavimas darbo pokalbyje. Įrašus komentavo „Manager.lt“ atstovas Antanas Kairys, jis paaiškino matytų pokalbių klaidas ir atsakė į studentų klausimus.
Auditorijoje – rekordinis žmonių skaičius
Antrasis Karjeros dienų’09 renginys – kovo 9-10 d. vykęs seminarų ciklas. Jo metu Saulėtekyje, Filosofijos, Gamtos mokslų bei Matematikos ir informatikos fakultetuose paskaitas studentams skaitė lyderiaujančių įmonių vadovai bei kiti žymūs ir galintys savo patirtimi su studentais pasidalyti žmonės. „Visų seminarų metu auditorijos buvo pilnos sėdinčių ir stovinčių studentų, o į G. Nausėdos paskaitą Saulėtekio auditorijoje, kurioje telpa apie 250 žmonių, visi norintys net netilpo“, – sakė B. Burkauskaitė.
Svarbiausia – kūrybiškumas
Po savaitės, kovo 17 d., vyko interaktyvūs visos dienos mokymai. Renginio metu dalyviai klausėsi interaktyvių paskaitų, atliko netradicines, kūrybingumą ugdančias užduotis ir gilino savo žinias reklamos ir rinkodaros srityse. Į mokymus buvo atrinkta 40 dalyvių iš daugiau kaip 150 užsiregistravusiųjų. „Atrenkant studentus svarbiausi kriterijai buvo kūrybiškumas, nuoširdumas, paprastumas ir nuvalkiotų, nieko nereiškiančių frazių nevartojimas“- teigė mokymų koordinatorius Arnas Aukštikalnis. Dalyvių išmoningumas buvo tikrinamas dar registracijos metu – pavydžiui, jiems reikėjo sugalvoti kuo daugiau pupelių skardinės ar prekybos centro vežimėlio panaudojimo būdų, atsakyti, „kokia mašina save įsivaizduoja”. A. Aukštikalnio nuomone, šis renginys turėtų padėti atsiskleisti būsimiems reklamos ir kūrybiško verslo talentams.
Taip pat buvo surengtos ekskursijos į BNS, MTV ir „Fermentą“ – vieną didžiausių Lietuvos biotechnologijų įmonių. Kaip ir į kitus renginius, į šias ekskursijas norintieji buvo atrinkti po registracijos.
Pagrindinis akcentas – mugė
Vis dėlto didžiausią reikšmę Karjeros dienų’09 organizatoriai teikia kovo 25 d. Saulėtekio rūmuose vykusiai Karjeros mugei. Jos metu studentai turėjo galimybę tiesiogiai pabendrauti su potencialiais darbdaviais, išsiaiškinti rūpimus klausimus ir galbūt susirasti darbą. Mugės atidaryme dalyvavęs akademinių reikalų prorektorius Juozas Galginaitis rektoriaus vardu pasveikino visus susirinkusiuosius ir džiaugėsi projekto populiarumu. „Dėkoju VU SA už Karjeros dienas ir už tai, kad šiemet sugebėta suorganizuoti du kartus daugiau renginių nei pernai. Turint omenyje dabartinę krizę, tai labai džiugu“, – sakė J. Galginaitis.
Iš viso mugės metu prie stendų informaciją apie save teikė 21 įmonė. Šalia jų gausiai besibūriuojantys studentai džiaugėsi proga iš pirmų lūpų išgirsti norimą informaciją, tačiau neatmetė galimybės, kad įmonės pirmiausia siekia naudos sau. „Mugę vertinu teigiamai, nes tai yra puiki proga studentams sužinoti apie įsidarbinimo ar praktikos atlikimo galimybes. Tačiau, mano manymu, firmos labiau nori pareklamuoti save negu ką nors įdarbinti“, – sakė pirmakursis ekonomikos studentas Jonas. Pirmakursė Eglė, studijuojanti vadybos ir verslo administravimą, nebuvo tokia kategoriška: „Labai dėkoju Studentų atstovybei, kad suorganizavo tokį renginį. Trūkumas nebent tas, kad mažoka vietos, bet visais kitais atžvilgiais renginys tikrai pavykęs. Pati mugėje esu tam, kad susirasčiau, kur atlikti praktiką. Vaikštau prie kiekvieno stendo ir visi atstovai labai noriai bendrauja. Galbūt jie ir turi tikslą pareklamuoti save, bet pirmiausia jie suteikia informacijos apie karjeros galimybes.“
Įmonės studentus vertina
Apie tai, kad studentams norėtųsi didesnių patalpų mugės renginiams, savo nuomonę išsakė vienas iš organizatorių Gedas Lileikis: „Galėtume renginį organizuoti „Litexpo“ parodų rūmuose, tačiau kaip ten prisikviesti studentus? Daug patogiau su įmonių atstovais pasikalbėti toje pačioje patalpoje, kurioje vyksta paskaitos.“ Visi kalbinti įmonių atstovai tikino, kad sulaukia didelio studentų susidomėjimo. Be to, ir pačius studentus firmos vertina kaip gerus darbuotojus. „Mūsų įmonės politika yra ta, kad darbuotojus reikia „užsiauginti”, todėl studentai tam puikiai tinka. Apskritai pastebime, kad į atrankas dėl darbo dažniausiai ateina būtent studentai“, – teigė įmonės „Ernst & Young“ konsultantas Artūras Kniukšta. Studentų, kaip darbuotojų, prisitaikymą prie aplinkos pabrėžė ir firmos „Statoil” atstovė Neringa: „Atsirinkus gerą studentą, gali jį „sulipdyti”“ tokį, kokį nori, nes jis lankstus. Mūsų kompanijoje apskritai yra daug darbuotojų, kurie joje pradėjo dirbti dar būdami studentai, taip pat ir aš. Susidomėjimas irgi didelis. Štai vienas studentas atėjo prie mūsų stendo, nes esą girdėjo, kad darbas „Statoil“ firmoje labai įdomus. Tai rodo, kad studentai darbdavius vieni kitiems parekomenduoja ir tarpusavyje.“
Karjeros dienų’09 organizatoriai teigia, kad, palyginti su pernykščiais metais, pagerėjo tiek renginio kokybė, tiek studentų aktyvumas. Pasak A. Aukštikalnio, pagrindinis jų tikslas buvo tas, kad studentai ne tik mėgintų įsidarbinti, bet ir siektų savos karjeros. Todėl, girdėdami teigiamus atsiliepimus, organizatoriai džiaugiasi pavykusiu renginiu.
Eglė Šepetytė
[youtube:https://www.youtube.com/watch?v=GOyAb9xq8RI]
Komentarų nėra. Būk pirmas!