Vasario 18 d. VU Teatro salėje įvyko VU Karjeros dienų atidarymas.
Ta proga žodį tarė VU akademinių reikalų prorektorius dr. Juozas Galginaitis, VU SA prezidentė Monika Sičiūnaitė ir VU KD’10 projekto vadovė Redita Jurgelevičiūtė.
Vėliau publikai buvo pristatytas Algimantas Čekuolis ir jo improvizacinio pobūdžio pranešimas „Kelias į sėkmę“. Pripažintas žurnalistas, keliautojas ir rašytojas savo kalbą pradėjo žodžiais: „Mane pakvietė čia jūsų pamokyti. Negaliu jūsų mokyti, bet pamėginsiu duoti kelis paprastus patarimus, kuriuos kartais pravartu žinoti…“ Tie paprasti patarimai – skaityti geriausią literatūrą, mokytis kalbų, būti atviriems pokyčiams ir atrasti naujus kraštus – šios fenomenalios asmenybės lūpose skambėjo tarsi ligi šiol neatrastos tiesos ir ne vieną klausytoją privertė susimąstyti bei įkvėpė veikti.
Atidarymo metu taip pat vyko diskusija „Jaunimo perspektyvos Lietuvos darbo rinkoje“. Diskusijoje dalyvavo ir savo nuomonę išsakė socialinių mokslų daktarė Aistė Diržytė, VU Filologijos fakulteto dekanas dr. A. Smetona, „Coca-Cola HBC Lietuva“ atstovas Žydrūnas Kazakauskas ir Vilniaus darbo biržos Jaunimo darbo centro vadovė J. Skirmantienė. Diskusiją vedė VU Teisės fakulteto studentas Š. Narbutas. Dr. A. Diržytė paragino visus darbo rinkos dalyvius keisti požiūrį ir nepasikliauti išankstinėmis nuostatomis. Studentus pranešėja skatino netikėti, kad jų galimybės darbo rinkoje yra ribotos, švietimo įstaigas – kad studentai negali įsitvirtinti darbo rinkoje savarankiškai, o įmonių atstovus – kad studento gebėjimus ir tinkamumą darbo vietai atspindi jo pažymiai arba turima praktinė patirtis. Vilniaus darbo biržos Jaunimo darbo centro vadovė J. Skirmantienė, pasitelkusi statistinę informaciją, supažindino auditoriją su studentų situacija darbo rinkoje. A. Smetona pabrėžė būtinybę studentams rinktis specialybę įvertinus savo poreikius ir gebėjimus, o „Coca-Cola HBC Lietuva“ atstovas pripažino, kad nors darbdavys stengiasi surasti darbuotoją, turintį pakankamai profesinės patirties, jis įvertina ir netiesioginę patirtį.
Šįmet VU KD’10 metu VU studentų laukia dar daug įdomių ir naudingų renginių. Vasario 22 d. studentai bus kviečiami dalyvauti CV ir motyvacinio laiško mokymuose, kurie skirtingu metu vyks net trijuose VU padaliniuose – centriniuose rūmuose, Matematikos ir informatikos bei Ekonomikos fakultetuose. Vasario 23-kovo 3 d. vyks keturių dalių seminarų ciklas, kurio metu studentai galės išgirsti VU absolventų sėkmingos karjeros istorijas Sėkmės dienoje, susipažinti su savo srities specialistų darbo realijomis Patirties dienoje, kilimo karjeros laiptais subtilybėmis Karjeros plius dienoje ir bendromis ekonomikos tendencijomis Ateities dienoje. Studentai, kuriems labiau patinka ne klausytis paskaitų, o aktyviai veikti, kovo 8 d. galės dalyvauti orientacinėse varžybose „Pats sau bosas“ arba kovo 16 d. išmėginti save tikrame darbo pokalbyje. O kovo 23-24 d. kiekvienas savo karjera besirūpinantis studentas privalo sudalyvauti bent vienoje iš gausybės kūrybinių dirbtuvių laiko planavimo, derybų meno, emocinio intelekto, viešojo kalbėjimo, finansų, draudimo, lyderystės, idėjos pardavimo ir kitomis temomis. Kovo 23 diena bus skirta asmeniniam studentų tobulėjimui, o kovo 24-ąją praktinius seminarus pristatys 12 sėkmingai Lietuvos rinkoje veikiančių įmonių: „Coca-Cola HBC Lietuva“, „MARS Lietuva“, „Citco“, „Deloitte Lietuva”, „Tele2“ ir kitos. Taip pat viso projekto metu vyks ekskursijos į įmones – studentai turės unikalią galimybę tiesiogiai pabendrauti su įmonių vadovais, atlikti interaktyvias užduotis, susipažinti su tam tikrų verslo šakų specifika, o geidžiamiausiam darbdaviui gyvenimo aprašymą įteikti tiesiai į rankas.
Dr. A. Smetonos pozicija:
- Nebūtinai ieškoma darbo per darbo biržą.
- Nebūtinai dirbsi pagal specialybę.
- Visiems ir visada reikalingos rekomendacijos.
- Mokėčiau darbdaviui už praktiką, bet tam trukdo biurokratinis aparatas.
- Studentai su vyresniąja karta gali konkuruoti idėjomis.
- Lietuva – puiki šalis iššūkiams, karjerai, netradiciniams sprendimams, bet nepalanki norintiems dirbti eiliniais tarnautojais.
- Skaudu žiūrėti į jaunus žmones, kurie renkasi studijų kryptį neišsiaiškinę savo poreikių ir gebėjimų.
„Coca-Cola”:
- Geriau mokytis dabar, o ne ateity.
- Studentai negali atitikti įmonės poreikių 100 proc.
- Darbdavys stengiasi surasti darbuotoją su patirtimi, bet vertina ir netiesioginę patirtį.
- Iš universiteto norima, kad jis priverstų studentą mąstyti.
Eiviltas Paraščiakas
Komentarų nėra. Būk pirmas!