Šiuo metu Seime svarstomas naujas aukštojo mokslo įstatymas neramina ne tik šių metų abiturientus, bet neduoda ramybės ir jau studijuojantiesiems. Garsiai kalbant apie aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimą, ne vienam Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto akademinės bendruomenės nariui nejučia sukirba mintis – koks gi likimas laukia labiausiai nuo VU centrinių rūmų nutolusio padalinio? Juolab kad nerimauti verčia kai kurie faktai.
VU KHF bendruomenė, jautriai reaguodama į akademinėje visuomenėje sklandančius nepagrįstus gandus, vos prasidėjus naujam pavasario semestrui vasario 4 d. vykusiame fakulteto tarybos posėdyje vieningai pareiškė:
„Atstovaudama visos Kauno humanitarinio fakulteto bendruomenės narių nuostatoms, taryba dar kartą patvirtina, kad fakulteto bendruomenė yra vienareikšmiškai apsisprendusi dėl Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto priklausomybės po aukštojo mokslo reformos – Kauno humanitarinis fakultetas yra Vilniaus universiteto padalinys.
VU Kauno humanitarinis fakultetas jau daugiau kaip 40 metų yra sudedamoji Vilniaus universiteto dalis, įgyvendinanti bendruosius Vilniaus universiteto tikslus ir sprendžianti uždavinius. Tarp Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto ir Vilniaus universiteto administracijos susiklosčiusios normalios darbo sąlygos, nusistovėję optimalios organizacinės struktūros ir bendravimo būdai. Keisti priklausomybę nėra nei organizacinio, nei ekonominio pagrindo“, – teigiama pareiškime.
VU KHF studentų bendruomenė taip pat negali likti abejinga neaiškiems ketinimams, tad fakulteto studentų atstovybė ėmėsi teirautis studentų nuomonės šiuo klausimu, siekdama suformuoti stiprią ir vieningą poziciją.
„Nesąmonė. Stojau į Vilniaus universitetą, kurį laikau geriausiu šalyje. Neabejojau gausianti būtent šio universiteto diplomą, tad jei KHF būtų prijungtas prie VDU, jausčiausi apgauta. Tai kas, kad esame kitame mieste, bet tai nė kiek netrukdo būti VU dalimi ir rengti gerus specialistus. Esu griežtai prieš“, – piktinosi antro kurso ekonomikos studentė Gintarė.
„Studentų bendruomenė yra ne juokais sunerimusi ir stengiasi rinkti visą įmanomą informaciją. Tai padaryti sunku, nes daugelis tokių diskusijų vyksta neoficialiai ir viskas, ką girdime, tėra gandai. Esame nepatenkinti tokia situacija, nes studentų nuomonė šiuo klausimu turi būti išgirsta, ir dėsime visas pastangas, kad taip ir būtų. Visiškai nepritariu KHF atskyrimui nuo VU. Jau daugelį metų esame jo dalis, tai nekelia jokių problemų, susiklostė gilios organizacinės ir struktūrinės tradicijos. Nematau jokių logiškų priežasčių, kodėl dabar turėtų būti kitaip. Studentai šiuo klausimu vieningi“, – teigė VU KHF SA primininkas Julius Spudvilas.
Tokią fakulteto studentų poziciją remia ir VU SA prezidentė Monika Sičiūnaitė: „Nematau jokio pagrindo, kodėl KHF turėtų būti atskirtas nuo Vilniaus universiteto. Esame pasirengę ginti šio fakulteto studentų siekį išlikti mūsų universiteto dalimi. Teko šiuo klausimu kalbėtis su rektoriumi Benediktu Juodka. Dar vasario 5-ąją vykusiame Senato komisijos posėdyje jis teigė palaikąs fakulteto norą ir pasiryžimą priklausyti VU. Pasak jo, kol KHF konkuruoja su kitomis aukštosiomis mokyklomis Kauno mieste, sulaukia studentų ir jo veikla nėra nuostolinga, nėra jokio pagrindo jį atskirti nuo VU. Juo labiau jei po reformos sugebės pritraukti studento krepšelius, likti konkurencingas. Teiginys, kad kituose miestuose negali būti universitetų padalinių, viso labo tėra demagogija. Pasaulyje egzistuoja praktika, kai universitetų padaliniai steigiami net kitose valstybėse“, – rektoriaus poziciją dėstė M. Sičiūnaitė.
Tokia nuomonė turėtų nuraminti, tačiau visa VU KHF bendruomenė, kurios svarbi dalis esame ir mes, studentai, ir toliau išlieka budri ir vieninga. Ji neketina tapti reformos įkaite ir dės visas pastangas, kad jau 45 metus veikiantis padalinys ir toliau puoselėtų savo organizacines, kultūrines ir mokslines tradicijas. Pažymėtina, kad VU KHF jau daugelį metų užima svarbią vietą pietų, vidurio ir vakarų Lietuvos abiturientams renkantis studijas aukštojoje mokykloje. Be to, trys fakulteto studijų programos – lietuvių filologija ir reklama, kultūros vadyba bei verslo vadyba ir administravimas patenka į populiariausių VU programų dešimtuką.
Mes, studentai, nematome jokios loginės, ekonominės ar struktūrinės priežasties būti atskirtiems nuo Vilniaus universiteto – aukštosios mokyklos, kurios vertybėmis vadovaujamės dešimtmečius. Neabejojame, kad fakulteto bendruomenės susitelkimas ir vieninga studentų pozicija užtikrins aiškų ir neatšaukiamą sprendimą – VU KHF yra VU dalis dar ilgiems dešimtmečiams.
Komentarų nėra. Būk pirmas!