6-oji tarptautinė konferencija „Kokybiniai ir kiekybiniai metodai bibliotekose“ (QQML2014) šiais metais vyko Stambule (Turkijoje), Kadir Has universitete. Kaip ir kasmet, šioji konferencija sukvietė daugelio pasaulio valstybių – šįkart net 59 – bibliotekų ir informacijos mokslų specialistus, teoretikus ir praktikus. Keturias dienas trukusioje konferencijoje perskaityta bemaž 200 pranešimų, dar keliolika teorinių ir praktinių tyrimų buvo pateikta stendiniuose pranešimuose.Konferencijos darbas vyko sekcijose.
Tai jau tradicine tapusi didžiulė konferencija, kurioje universitetų mokslininkai ir dėstytojai, bibliotekų ir gretimų sričių institucijų specialistai plačiai analizuoja ir pristato bibliotekos, kaip svarbios šiandienos žinių visuomenės komunikacijos ir informacijos institucijos, teorinės ir praktinės veiklos rezultatus ir patirtį, orientuotus siekiant informacijos paslaugų visuomenei kokybės. Pasaulio informacijos įstaigos, kaip aktyvios tvaraus visuomenės informacinio ugdymo ir plėtros dalyvės ir įgyvendintojos, aktyviai siekia suteikti kiekvienam jos nariui kokybiškas ir jų poreikius atitinkančias informacines paslaugas ir produktus. Todėl konferencijoje buvo gilinamasi į plataus spektro problematiką, susijusią su viešojo sektoriaus institucijų bendradarbiavimo, kuriant ir įgyvendinant bendruomenių informacinį aprūpinimą, jų veiklos poveikio vartotojui, informacinės aplinkos ir paslaugų kokybės gerinimo, taikant naujausių kokybės tyrimų rezultatus, problematiką.
Neliko konferencijos dalyvių neaplankytas ir šiuolaikinis modernus Kadir Has universiteto Stambule informacijos centras, įsikūręs pagrindiniame universiteto pastate Stambulo senamiestyje, Cibali rajone, kuris savo vartotojams siūlo visokeriopą informacijos prieigą ištisą parą prie daugiau negu 20 000 elektroninių žurnalų, 36 duomenų bazių, enciklopedijų ir kitų elektroninių išteklių bei jaukią aplinką studijoms ir mokslui.
Jau pirmąją konferencijos dieną savo pranešimus skaitė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų instituto dėstytojai dr. Jurgita Rudžionienė ir dr. Vincas Grigas (Vilniaus universiteto biblioteka). Sekcijoje „Kultūros įstaigų bendradarbiavimas siekiant kokybės ir poveikio visuomenei: ką galėtų keisti kultūros įstaigos“ pristatytame pranešime dr. J. Rudžionienė apžvelgė ir įvertino bibliotekų ir muziejų veiklos statistikos organizavimo Lietuvoje būklę, pabrėždama jos svarbą siekiant kultūros sektoriaus įstaigų veiklos kokybės („Statistics for assuring evaluation sustainability: the case of Lithuanian cultural sector‘s organisations“), vadovavo konferencijos sekcijos „Skaitmeninių bibliotekų projektai“ darbui, o dr. Vincas Grigas pranešime „Evaluation of the librarian-educator‘s training conceptual model“ („Bibliotekininko-edukatoriaus rengimo vertinimo konceptualusis modelis“) analizavo bibliotekininko, kaip edukatoriaus, vaidmenį siekiant informacinių paslaugų kokybės.
Daugiau informacijos apie konferencijos darbą galima rasti internete.
Komentarų nėra. Būk pirmas!