VU Kauno humanitarinis fakultetas pasirašė dvi bendradarbiavimo sutartis su Londono Middlesexo universitetu.
Pasak prodekanės, iki šiol Kauno humanitarinis fakultetas, rengiantis užsienio kalbų specialistus, neturėjo bendradarbiavimo sutarties su universitetu, kuriame anglų kalba būtų gimtoji. „Todėl nei mūsų studentai, nei dėstytojai neturėjo galimybės stažuotis ir tobulinti užsienio kalbos žinių. Ėmiausi veiksmų. Ieškojau, kuris Anglijos universitetas labiausiai tiktų mums ir kurį, savaime suprantama, labiausiai domintume mes“, – pasakoja prodekanė. Pati dėstanti tarpkultūrinę komunikaciją, vertimo teoriją bei praktiką, doc. dr. L. Ulvydienė ėmėsi iniciatyvos, analizavo užsienio universitetų specifiką, rengiamas studijų programas, ieškojo sąlyčio taškų, strategiškai rinkosi galimus partnerius ir rašė jiems laiškus, kad fakultetas ieško partnerių, su kuriais norėtų kurti bendras studijų programas, vykdyti studentų bei dėstytojų mainus. „Labai apsidžiaugiau, kai atsiliepė būtent Middlesexo universiteto Kompiuterinės komunikacijos katedros vedėjas dr. Orhanas Gemikonakli. Jis rašė, kad peržiūrėjo mūsų studijų programas ir, jo nuomone, mes galėtume bendradarbiauti. Dar vienas mane labai nustebinęs dalykas, kad sutarčių pasirašymą koordinuoja ne atskiros katedros ar fakultetai, o konkrečiai už bendradarbiavimą ir sutarčių pasirašymą atsakingi žmonės“, – apie pirmuosius žingsnius sutarties pasirašymo link pasakoja docentė. Susirašinėjimas truko neilgai. Nuvykusi į Angliją, doc. dr. L. Ulvydienė turėjo progos įsitikinti, kad išties esame įdomūs. „Pirmą kartą taip šiltai bendravau su britais. Jie man skyrė labai daug laiko. Mūsų dekano kabinete yra KHF pastatų rekonstrukcijos maketas. Įžengusi į Middlesexo universitetą pajutau, lyg būčiau grįžusi namo. Jų pastatų rekonstrukcija be galo panaši į planuojamą atlikti mūsų fakultete“, – entuziastingai pirmaisiais įspūdžiais dalijosi prodekanė.
Tai ne vieninteliai teigiami atradimai. Middlesexo universiteto Anglų kalbos, kalbų ir filosofijos katedra, kaip ir KHF Užsienio kalbų katedra, rengia anglų-rusų kalbų specialistus. Todėl su šia katedra iškart užsimezgė labai draugiški ryšiai. Tačiau daugiausia džiaugsmo ir vilties dėl būsimo bendradarbiavimo suteikė tarptautinių ryšių koordinatoriaus frazė, kad būtent Kauno humanitarinis fakultetas yra tai, ko jiems reikia.
Gal todėl pasirašytos iškart dvi bendradarbiavimo sutartys. Pirmoji sutartis abiem universitetams leis vykdyti bendrus projektus, organizuoti bendras tarptautines mokslines konferencijas, kurti studijų programas. Pagal šią sutartį Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto dėstytojai galės dėstyti ir stažuotis Middlesexo universitete, o pastarojo universiteto dėstytojai – Kaune. Middlesexo universiteto dėstytojams galimybė skaityti paskaitas Kauno humanitariniame fakultete ir paviešėti Kaune pasirodė gana patraukli. Sutartyje numatyta ir galimybė keistis moksliniais žurnalais.
ERASMUS mainų sutartis leis mūsų studentams gilinti kalbos žinias Anglijoje, o fakulteto bendruomenę papildys svečiai iš Anglijos. „Dauguma mūsų anglų-rusų specialybės studentų yra baigę rusakalbes mokyklas, tarpusavyje bendrauja rusų kalba, turime puikią mokymų bazę, gražų miestą, gerą susisiekimą ne tik su kitais Lietuvos miestais, bet ir su užsienio valstybėmis“, – fakulteto privalumus vardijo prodekanė.
Pasak doc. dr. L. Ulvydienės, Middlesexo universitetas savo fakultetų struktūra labai primena Kauno humanitarinį fakultetą, kur vienoje vietoje dera kelios skirtingos mokslo kryptys. Todėl neabejotinai turima daug sąlyčio taškų ir puikių galimybių abipusiam bendradarbiavimui, apimančiam ne tik studentų ir dėstytojų mainus, bet ir bendras studijų programas, įvairius mokslinius projektus ir, savaime suprantama, tarpkultūrinę komunikaciją.
Komentarų nėra. Būk pirmas!