VU Kauno humanitarinio fakulteto (KHF) Lietuvių filologijos katedros docentės Ilona Mickienė, Eglė Keturakienė ir Rita Baranauskienė su ERASMUS+ vizitu buvo išvykusios į Italiją. Romoje jos susitiko su Lietuvos ambasados Italijoje atstovu Viktoru Dagiliu, Italijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininku Romanu Kazakevičiumi ir lituanistinės mokyklos „Bitutė“ direktore Rasa Pierbattisti, Vatikano radijo Lietuvos programos redakcijos vadovu Jonu Malinausku ir Popiežiškosios lietuvių šv. Kazimiero kolegijos Romoje rektoriumi Audriu Auštrikaičiu.
V. Dagilis atkreipė dėmesį į tai, kaip svarbu ugdyti lietuvių, gyvenančių svetur, tautinį sąmoningumą, padėti jiems suvokti dvikalbystės poveikį ir reikšmę asmenybės raidos procese. Italijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkas papasakojo apie kasmet organizuojamas tautines šventes, skirtas Vasario 16-ajai, Kovo 11-ajai ir iškiliems Lietuvai nusipelniusiems žmonėms, pavyzdžiui, signatarams, paminėti, rengiamus knygų, susijusių su lietuvių kultūra, istorija ir literatūra, pristatymus. Lituanistinės mokyklos „Bitutė“ direktorė paaiškino mokinių poreikius ir lūkesčius, kalbėjo apie vaikų mokymosi motyvaciją, pabrėždama, kad norą mokytis motinos ar tėvo gimtosios kalbos vaikai atsineša iš šeimos. Todėl labai svarbu, kad lietuviai tėvai, gyvenantys Italijoje ar kitur, nepamirštų savo šaknų, suvoktų gimtosios kalbos mokymosi svarbą.
Siekiant palaikyti lituanistikos sklaidą užsienyje, Italijos lietuvių bendruomenei ir lituanistinės mokyklos „Bitutė“ nariams reikalingi aktyvūs studentai lituanistai, galintys ne tik prisidėti prie jau vykdomos tautinės kultūrinės veiklos, bet ir pasiūlyti naujų idėjų dėl lietuvybės plėtotės. Su Italijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininku ir lituanistinės mokyklos direktore numatyta bendradarbiauti skatinant lietuvių kalbos vartojimą, lituanistikos sklaidą Italijoje, susitarta dėl lietuvių filologijos ir reklamos studentų profesinės praktikos.
Doc. I. Mickienė, E. Keturakienė ir R. Baranauskienė džiaugėsi, kad su Vatikano radiju susitarta ne tik dėl studentų lituanistų praktikos, bet ir dėl būsimų mokslinių tyrimų. Rengiant baigiamuosius darbus ir mokslines publikacijas bus galima naudotis Vatikano radijo archyvuose saugomais įrašais, sukauptais tekstais. Taigi nuo šiol KHF Lietuvių filologijos katedra prisidės prie lituanistikos sklaidos svetur.
Komentarų nėra. Būk pirmas!