Balandžio 15 d. Vilniaus universitete (VU) lankėsi Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinio Liaudies Kongreso Nuolatinio komiteto pirmininkas Džangas Dedziangas (angl. Zhang Dejiang) su delegacija.
Delegaciją sutiko VU rektorius prof. Artūras Žukauskas ir bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė. Bibliotekos Č. Milošo skaitykloje svečiai susitiko su kinų kalbą studijuojančiais studentais bei lektoriais, dėstančiais VU Orientalistikos centro Konfucijaus institute.
Susitikime Konfucijaus instituto direktorė prof. Zhang Donghui svečią supažindino su instituto veikla – pristatė vykdomus edukacinius ir kultūrinius projektus ne tik Vilniuje, bet ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose, pasidžiaugė gausiu būriu studentų ir moksleivių, studijuojančių kinų kalbą ir kultūrą, pabrėžė akademinių ir kultūrinių mainų svarbą.
Su viešėjusia delegacija aptartos ir galimos ateities mokslinio bendradarbiavimo kryptys, tarp kurių – ir pedagogikos srities moksliniai tyrimai. Kinija laikoma viena iš Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos atliekamų tarptautinio penkiolikmečių skaitymo, matematikos ir gamtos mokslų gebėjimų tyrimo (PISA) lyderių.
Per šešerius metus Konfucijaus instituto kvietimu Lietuvoje lankėsi ir skaitė viešas paskaitas ar dalyvavo konferencijose daugiau negu 30 mokslininkų, įvairių sričių ekspertų iš Kinijos. Konfucijaus institutas tampa tarpininku, padedančiu užmegzti ryšius ir plėtoti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Kinijos mokslo ir kultūros srityse.
VU Orientalistikos centro direktorius dr. Vytis Silius pristatė centro istoriją ir veiklą. Buvo kalbama apie Kinijos kultūros studijų programą, vykdomą nuo 2000 m., pasidžiaugta pernai VU vykusia Orientalistikos centro organizuota inauguracine Europos kinų filosofijos asociacijos konferencija, sulaukusia pranešėjų daugiau nei iš 20 užsienio valstybių. Direktorius viliasi, kad akademiniai ryšiai tarp VU ir įvairiausių Kinijos aukštojo mokslo institucijų stiprės visose studijų kryptyse, o Lietuvos ir Kinijos mokslininkai pradės vykdyti ir bendrus mokslinių tyrimų projektus.
Kinijos LR parlamento pirmininkas ponas Džangas Dedziangas pasidžiaugė Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimu, pažymėjo tradicinės ir šiuolaikinės kinų filosofijos bei kultūros studijų svarbą plėtojant Lietuvos ir Kinijos abipusį supratimą ir sutarimą ne tik mokslo ir kultūros, bet ir politikos bei verslo srityse.
Kinijos LR parlamento vadovas padovanojo universitetui knygų. Jos papildys Konfucijaus instituto ir VU bibliotekos Binderio skaityklos fondus. Svečias pasirašė bibliotekos svečių knygoje.
Rektorius svečią nustebino įteikdamas savo su bendraautoriais prof. M. Shuru ir dr. R. Gaška parašytą knygą „Introduction to Solid State Lighting“ („Įvadas į kietakūnį apšvietimą“), kuri 2002 m. buvo išleista JAV, o 2005 m. išversta į kinų kalbą. Tai buvo pirmoji pasaulyje kietakūnio apšvietimo srities monografija.
VU biblioteka vizito proga P. Smuglevičiaus salėje parengė specialią unikalių senųjų atlasų, kelionių į Kiniją aprašymų ir Kinijos medicinos, karo mokslo veikalų, saugomų jos fonduose, parodą. Svečiai galėjo pamatyti ne tik XVI a. pabaigoje išleistą populiarųjį Marco Polo kelionių po Kiniją aprašymą, bet ir VU profesoriaus poeto Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus odę, skirtą studijų draugui, pirmajam lietuvių misionieriui Indijoje bei Kinijoje, jėzuitui Andriui Rudaminai.
Svečiai aplankė VU Šv. Jonų bažnyčią ir nusifotografavo bendrai nuotraukai M. K. Sarbievijaus kieme.
Komentarų nėra. Būk pirmas!