• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

Knygos pristatymas: Roberto van Voreno „Neįsisavinta praeitis – Holokaustas Lietuvoje“

VU biblioteka | 2011-11-24 11:33 | Komentarų: 0
Laisvalaikis
Knygos pristatymas

 

Nyderlandų Karalystės ambasada ir Vilniaus universiteto biblioteka kviečia Jus į Roberto van Voreno knygos „Neįsisavinta praeitis: Holokaustas Lietuvoje“ pristatymą. Pristatymas vyks lapkričio 25 d. 10.30 val. VU bibliotekos Baltojoje salėje (Universiteto g. 3).

 

Apie knygą

200 puslapių monografija pirmiausia yra skirta Lietuvos visuomenei ir tiems, kurie stengiasi rasti atsakymą į klausimą, kodėl neįtikėtinai tragiškas Holokaustas vyko Lietuvoje ir kaip šie įvykiai vis dar veikia Lietuvos visuomenę po septyniasdešimties metų. Knygoje nesistengiama teisti ar teisinti tų, kurie dalyvavo šiuose įvykiuose, įrašytuose tamsiuosiuose Lietuvos istorijos puslapiuose. Autorius, lygindamas žydų naikinimą Lietuvoje ir Nyderlanduose, stengiasi suprasti, kodėl vyko šie žudymai, kokie psichologiniai veiksniai paskatino paprastus žmones tapti masiniais žudikais ir kodėl taip sudėtinga prisiimti kaltinamojo ir kartu aukos vaidmenis.

Apie autorių

Robertas van Vorenas (1959) yra sovietologas. Dėsto politikos mokslus Ilia valstybiniame universitete Tbilisyje. Jis taip pat yra tarptautinės organizacijos „Globali iniciatyva psichiatrijoje“ (Global Initiative on Psychiatry) vykdomasis vadovas.

Apie renginį

Nyderlandų Karalystės ambasada finansavo knygos vertimą į lietuvių kalbą ir organizuoja šį viešą pristatymą siekdama pažymėti 2011 metus, kuriuos Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais. Šie metai sutampa su Nyderlandų pirmininkavimo Tarptautinei darbo grupei Holokausto švietimo, tyrimų ir atminties klausimais (International Task Force for International Cooperation on Holocaust Education, Remembrance, and Research, ITF) metais. Pilnateise ITF nare Lietuva tapo 2002 m. Renginyje taip pat dalyvaus ITF pirmininkas, ambasadorius Karelas de Beeras.   
 
Renginyje bus galima įsigyti knygą anglų ir lietuvių kalbomis.

Parodos_logo

Dalinkis:
  • tweet

Naujausi straipsniai

  • VU GMC Biomokslų institutui antrą kadenciją vadovaus prof. E. Lastauskienė

    2026-01-16 - Komentarų: 0
  • Pensijų reforma: ką daryti su savo pinigais, kad turėtume turtingą senatvę?

    2026-01-16 - Komentarų: 0
  • Tarptautinė prestižinė leidykla išleido VU mokslininkų knygą apie nusikaltimų kontrolę ir bausmes Lietuvoje

    2026-01-16 - Komentarų: 0

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Tarptautinė prestižinė leidykla išleido VU mokslininkų knygą apie nusikaltimų kontrolę ir bausmes Lietuvoje

      Tarptautinė prestižinė leidykla išleido VU mokslininkų knygą apie nusikaltimų kontrolę ir bausmes Lietuvoje

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2026 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt