Lapkričio 29 d. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas (VU KF) kviečia į simpoziumą „Audiovizualinės medijos Lietuvoje: tyrimai, švietimas, etika“, skirtą KF profesoriui dr. Žygintui Pečiuliui atminti.
Renginio tikslas – apsvarstyti Lietuvos audiovizualinių medijų (kino, radijo, žaidimų, televizijos, užsakomųjų vaizdo paslaugų) lauke vykstančius pokyčius, aptarti aktualius tyrimus ir naujas pedagogines praktikas, taikomas rengiant šio sektoriaus specialistus. Taip pat siekiama suburti audiovizualinių medijų ekosistemos dalyvius (industrijos atstovus, tyrėjus, pedagogus ir kt.) į diskusijas ir sustiprinti Lietuvos mokslo įstaigų ryšį su medijų industrija.
Nors Lietuvoje pastarąjį dešimtmetį audiovizualinų medijų sektorius smarkiai augo įmonių, darbuotojų, paslaugų, produkcijos ir indėlio į bendrąjį vidaus produktą apimtimis ir didėjo specializuotų studijų programų šalies aukštosiose mokyklose skaičius, audiovizualinių tyrimų sritis, būdama tarpdisciplininė, išliko nišinė. Todėl simpoziumą organizuojančio Žurnalistikos ir medijų tyrimų centro vadovė doc. Renata Šukaitytė-Coenen tikisi, kad renginys turės tęstinumą ir taps platforma medijų tyrėjams, pedagogams ir kūrėjams bendrauti bei dalytis gerosiomis patirtimis, taip pat įveikti lauko fragmentaciją.
„Tarptautinėje medijų studijų ir tyrimų bendruomenėje pastaraisiais metais daug dėmesio skiriama klausimams, susijusiems su tuo, kaip socialinės medijos, skaitmeninė ekonomika ir globalios krizės bei pandemijos keičia vietinę ir globalią medijų ekosistemą ir jos dalyvių tarpusavio ryšius, – sako doc. R. Šukaitytė-Coenen. – Dėl to kyla daug iššūkių audiovizualinių medijų profesionalams, tyrėjams ir pedagogams, kurie skatina juos ieškoti naujų kūrybinių ir rinkodaros sprendimų, tarpdalykinių tyrimų prieigų bei inovatyvių medijų raštingumo ugdymo metodų.“
Renginyje pranešimą apie tai, kaip atsispirti netikroms žinioms ir išmokti gyventi su dezinformacija, skaitys Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Auksė Balčytienė. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė pasidalys mintimis apie tai, ką, kam ir kaip greitu laiku transliuos LRT.
Kiti pranešėjai ir diskusijų dalyviai gilinsis į pokyčius Lietuvos transliuojančioje žiniasklaidoje, kino ir kitų medijų profesionalų rengimą ir inovatyvias pedagogines praktikas, meninius ir mokslinius audiovizualinių medijų tyrimus ir jų vietą Lietuvos ir tarptautinėje mokslo erdvėje bei kitus bendruomenei svarbius klausimus.
Simpoziumas vyks lapkričio 29 d. VU Teatro salėje (Universiteto g. 3). Renginys atviras ir nemokamas visiems.
Kviestinių pranešėjų ir vizualaus radijo diskusiją bus galima stebėti ir VU KF „Facebook“ paskyroje.
Simpoziumą organizuoja VU KF Žurnalistikos ir medijų tyrimų centras kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Lietuvos žurnalistikos centru, Lietuvos žurnalistų sąjunga, VU biblioteka.
Su renginio programa galima susipažinti čia.
Daugiau informacijos apie simpoziumą rasite svetainėje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!