Vilniaus universiteto (VU) Komunikacijos fakulteto verslo informacijos ir vadybos studijų programos studentai dalyvavo tarptautiniame projekte „GlobCom“. Į jį buvo pakviesti II ir III kurso studentai iš 13 universitetų, 13 šalių, 5 žemynų. Projekto metu suformuojamos 7–10 žmonių iš skirtingų šalių komandos ir visos gauna vienodą užduotį – parengti tam tikrą viešųjų ryšių pasiūlymą-prezentaciją, kurią turi pristatyti projekto pabaigoje.
Viena iš projekto dalyvių studentė Evelina Zumbakytė sako, kad projektas padėjo įgyti taip reikalingos tarptautinės viešųjų ryšių patirties, kadangi buvo sudaromos virtualios komandos – žmonės, kurių šalyse skiriasi laiko juostos ir kultūra, bendradarbiavo tarpusavyje pasitelkdami naująsias technologijas, socialinius tinklus. Visos komandos bendravo virtualiai – elektroniniais laiškais, „Facebook”, „Skype”, „Twitter” ar bet kokioje kitoje socialinėje platformoje.
Pasak Evelinos, projekto metu komandos turėjo sukurti konkretų viešųjų ryšių pasiūlymą tiesioginiam klientui. Komanda, kuriai priklausė ir VU Komunikacijos fakulteto studentai, sukūrė viešųjų ryšių pasiūlymą dėl kliento mobiliosios programėlės, kuri skirta sveikatingumui gerinti. „Visos komandos galėjo dalyvauti uždaromajame projekto renginyje, kuris vyko Lisabonoje. Deja, mes neturėjome galimybės ten nuvykti, tačiau komandos nariai iš kitų šalių nuvyko ir pristatė mūsų bendrą darbą. Studentų projekto pasiūlymus vertino dėstytojai ir pagrindiniai projekto organizatoriai“, – pasakoja E. Zumbakytė.
Evelina sako, kad virtualiai su komandos nariais bendrauti ir kurti prezentaciją lengva nebuvo: „Susidūrėme su įvairiomis komunikacinėmis problemomis, tam tikrais nesusikalbėjimais. Pavyzdžiui, grupiniai projekto pokalbiai dėl laiko juostų skirtumo kartais vykdavo ir naktį.“ Tačiau, nepaisant visų nesklandumų, komandos darbas buvo sėkmingas, o studentės pasisėmė naujos patirties ir žinių. „Dalyvauti „GlobCom“ projekte buvo ne tik naudinga, bet ir įdomu. Turėjome galimybę kurti viešųjų ryšių kampaniją, kurios metu galėjome išgirsti komandos narių nuomonę ir idėjas. Buvo smagu dirbti komandoje ir tapti bendro projekto dalimi. Tai buvo puiki patirtis, kadangi išmokome dirbti tarpkultūrinėje komandoje, sugebėjome įveikti kultūrines kliūtis, tačiau svarbiausia – išmokome išspręsti viešųjų ryšių problemą kaip tarptautinė agentūra“, – džiaugiasi projekto dalyvė E. Zumbakytė.
Komentarų nėra. Būk pirmas!