Šeštadienį, birželio 10 d., 18 val. Vilniaus universiteto (VU) Šv. Jonų bažnyčioje vargonų, vokalinės ir obojaus muzikos mėgėjai yra kviečiami į koncertą „Baroko tėkmėje“.
Koncerte dalyvaus Gunta Davidčiuka-Gelgotė (sopranas), Justė Gelgotaitė (obojus) ir Gerdas Hennecke (vargonai, Vokietija).
Vakaro programoje – Johanno Sebastiano Bacho, Henry Purcello, Alessandro Marcello, Wolfgango Amadeus Mozarto, Tomaso Albinoni ir Alexandre Guilmanto kūriniai.
Kaip pasakojo vargonininkas G. Hennecke, jis labai džiaugėsi galėdamas vargonuoti VU Šv. Jonų bažnyčios vargonais 2016 m. „Bažnyčios erdvė ir vargonų specifika leidžia atsiskleisti stambių formų kūriniams. Todėl ir pasirinkau J. S. Bacho ir A. Guilmanto šedevrus. Be to, šių vargonų spalvų įvairovė suteikia galimybę puikiai akompanuoti obojaus garsams“, – pasakojo vargonininkas.
„Kiekvienas instrumentas turi savo unikalų charakterį, todėl greitai prisitaikyti prie vargonų yra ypatingas iššūkis. Šie Vilniaus vargonai turi 64 registrus, kurių kombinacijos gali būti begalinės. Tik turėdamas patirties gali parinkti tinkamą spalvą ir tembrą konkrečiam kūriniui. Čia man praverčia mano kaip vargonų eksperto darbas, nes kasdien susiduriu su skirtingais instrumentais“, – mintimis dalijosi Gerdas.
Obojininkė J. Gelgotaitė – žinomos muzikų šeimos atstovė, sukaupusi ilgametę patirtį Lietuvos nacionaliniame simfoniniame, Lietuvos valstybiniame simfoniniame, Latvijos „Sinfonietta Riga“ orkestruose, Kristupo kvintete, legendinio smuikininko Gidono Kremerio vadovaujamame Baltijos šalių orkestre „Kremerata Baltica“. Justė – daugkartinė tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė, trio „Venti novi“ įkūrėja. Už tarptautinius nuopelnus Justei skirta Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus padėka.
Vargonininkas G. Hennecke dirba kantoriumi Kristaus bažnyčioje Zulcbacho-Rozenbergo mieste Bavarijoje. Ilgametė patirtis vargonuojant leidžia jam kūrybiškai improvizuoti naudojant įvairius vargonų tembrus. Vargonininkas pats yra išradėjas: minėtoje miesto bažnyčioje patobulino vietinius vargonus išradęs naują garsą – specialius besisukančius varpelius. Gerdas koncertuoja su įvairiais šalies ir užsienio muzikais, dažna koncertų partnerė – dainininkė Stephanie Sporl.
Dainininkė G. Gelgotė studijavo dainavimą Latvijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jau studijų metais Gunta ėmė kurti vaidmenis Latvijos nacionalinėje operoje. Dabar ji yra kviestinė solistė Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir Vilniaus miesto operoje. Gunta dažnai dalyvauja kamerinės ir vokalinės instrumentinės muzikos koncertuose, neretai atlieka šiuolaikinę muziką, jai yra dedikuota keletas kūrinių. Nuolat bendradarbiauja su „Sinfonietta Riga“, Latvijos radijo choru. Kaip solistė koncertuoja Švedijoje, Voketijoje, Ispanijoje, Estijoje, Kinijoje ir kitose šalyse. 2009 m. Gunta gavo didįjį Latvijos muzikos apdovanojimą už metų debiutą operos scenoje.
Bilietai parduodami bilietai.lt: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/klasika/baroko-tekmeje-217791/.
Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes ir siūlo pasižiūrėti nemokamą V. Pinkevičiaus videoekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: https://www.organduo.lt/lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!