Šeštadienį, balandžio 29 d., 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mėgėjus dr. Vidas Pinkevičius kviečia į koncertą „More Palatino“. Šis koncertas yra XIX ciklo „7 vargonų muzikos šimtmečiai“ dalis.
Vargonininkas pristatys ne tik gerai žinomas didžiųjų meistrų kompozicijas, bet ir retai atliekamus vargonų lobyno perlus, sukurtus nuo pat didžiojo kunigaikščio Gedimino laikų iki šių dienų.
Koncerte skambės J. S. Bacho „Christ ist erstanden“, BWV 627, „Adesto“ iš Robertsbridžo vargonų knygos (XIV a.), J. Ockeghemo Kyrie iš „Requiem“ intabuliacija vargonams (XV a.), J. P. Sweelincko variacijos „More Palatino“ (XVI a.), H. Scheidemanno Praeambulum in G (XVII a.), J. L. Krebso „Jesu, meine Zuversicht“ (XVIII a.), L. J. A. Lefebure-Wely Offertoire „Grand Chorus“ (XIX a.), F. Petterso Aria (XX a.) ir improvizacijos.
Anot dr. Vido Pinkevičiaus, iš šių kūrinių jam labiausiai patinka groti didžiojo meistro iš Amsterdamo Jano Pieterszoono Sweelincko keturias variacijas „More Palatino“.
„Nesvarbu, ar gročiau jį pavargęs, ar liūdnas, „More Palatino“ man visada pakelia nuotaiką. Ciklas prasideda nuo variacijos Nr. 1, kurioje jau iš karto užkoduotas nepaprastai šmaikštus charakteris. Atrodo, kad J. P. Sweelinckas tarsi laiko mašina mane nukelia į XVII a. didikų rūmų pokylį. Tikiu, kad ir mano klausytojams nuo šių variacijų užvirs kraujas ir norėsis šokti“, – žadėjo vargonininkas.
V. Pinkevičiui sudėtingiausias yra Šiaurės Vokietijos baroko meistro Heinricho Scheidemanno, kuris buvo J. P. Sweelincko mokinys, Praeambulum in G.
„Jame dominuoja polichorinė faktūra, kurios kompozitorius pasisėmė iš Venecijos tradicijos. Tai ne šiaip sau preliudas. Klausytojams atrodys, kad dainuoja trijose skirtingose bažnyčios vietose sustatyti chorai“, – mintimis dalijosi menininkas.
Šis renginys yra ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai – VU Kultūros centras – siekia supažindinti klausytojus su didžiausiais Lietuvos vargonais, dar vadinamais muzikos instrumentų karaliumi, turinčiais daugiau kaip 2000 metų istoriją, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes, siūlo pasižiūrėti nemokamą videoekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: https://www.organduo.lt/lt.
Dr. Vidas Pinkevičius yra aktyvus vargoninės improvizacijos ir vargonų meno populiarintojas ir garsina šį instrumentą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas ir koncertus. V. Pinkevičius baigė bakalauro ir magistrantūros studijas Lietuvos muzikos akademijoje. Jis taip pat studijavo vargonų, improvizacijos ir klavesino klasėse pas prof. P. Ruiter-Feenstra Rytų Mičigano universitete (JAV), kur įgijo humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV) pas prof. Q. Faulkner ir G. Ritchie, įgijo muzikos menų daktaro laipsnį ir apsigynė disertaciją apie improvizaciją Bacho stiliumi. V. Pinkevičius – Vilniaus universiteto vargonininkas, kartu su žmona dr. Aušra Motūzaite-Pinkevičiene vadovauja VU vargonų studijai „Unda Maris“ ir dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.
Bilietai parduodami www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/klasika/more-palatino-214078/.
Komentarų nėra. Būk pirmas!