Jau tradicine tapusi konferencija „Biržiškos skaitymai 2018“ šiemet skirta diskusijai apie mokslo atradimų ir rezultatų sklaidos visuomenei tendencijas ir būdus, taip pat meno, kultūros ir bibliotekų vaidmenį mokslo komunikacijoje.
Renginys vyks gruodžio 4 d. Gyvybės mokslų centre Vilniuje. Šiais metais konferenciją „Tarp kūrybinių dirbtuvių ir laboratorijų: mokslas, menas ir bibliotekos sumanioje visuomenėje“ organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas ir Gyvybės mokslų centras.
Konferencijoje bus diskutuojama apie bibliotekininkų, mokslininkų ir menininkų vaidmenis ir bendradarbiavimo perspektyvas komunikuojant mokslinius atradimus visuomenei; galimybes panaudoti Lietuvos bibliotekų tinklo, kuris vienija per 2000 įstaigų, potencialą aktyviai dalyvauti mokslo edukacijos programose.
Pranešimą apie dialogo tarp mokslo ir visuomenės svarbą „Kai susitinka mokslas ir visuomenė, dialogas privalomas“ skaitys iš Nyderlandų Radboudo universiteto Mokslo ir visuomenės instituto atvyksianti prof. dr. Noelle Aarts. Profesorė tyrinėja tarpasmeninės komunikacijos procesus inicijuojant socioekologinius pokyčius. 1998 m. Vageningeno universitete (Nyderlandai) apgynusi disertaciją apie komunikaciją gamtos politikos klausimais tarp ūkininkų, aplinkosaugininkų ir vyriausybės institucijų, profesorė iki šiol aktyviai vadovauja doktorantams, bendradarbiauja su žymiausiais mokslo komunikacijos tyrinėtojais ir praktikais. Jos intensyvi veikla įvertinta ne vieną kartą – 2015 m. ji pripažinta geriausia Vageningeno universiteto dėstytoja, o 2016 ir 2017 m. užėmė pirmą vietą 25 įtakingiausių Nyderlandų komunikacijos praktikų reitinge.
Kita kviestinė pranešėja – Švedijos pietuose esančios Hesleholmo viešosios bibliotekos direktorė Anette Mjöberg. Ji yra Tarptautinės bibliotekų associacijų ir institucijų federacijos IFLA Viešųjų bibliotekų komiteto sekretorė, IFLA Šiaurės šalių bibliotekų tinklo valdybos ir Švedijos Bengto Hjelmquisto nacionalinio bibliotekininkų apdovanojimo komisijos narė. Anette turi darbo patirties į Hesleholmą atvykusių gyventi žmonių integracijos projektuose, taip pat yra įkūrusi kūrybines dirbtuves, muziejų ir inicijavusi vaikų ir jaunimo festivalį miesto bibliotekoje. Ilgų metų patirtimi bibliotekose ji pasidalys skaitydama pranešimą „Bibliotekos – žmonių universitetai“.
Konferencijoje pranešimą skaitys ir Lietuvoje bei užsienyje mokslo populiarinimo srityje besidarbuojanti Goda Raibytė. Goda yra mokslo kavinių ciklo „Kosmonautų pusryčiai“ organizatorė, viena iš pirmosios Lietuvoje mokslui, fantastikai ir makers kultūrai skirtos platformos techo.lt įkūrėjų. Savo pranešimo „Radikalus smalsumas“ metu Goda Raibytė papasakos apie mokslo populiarinimą, jo svarbą ir situaciją Lietuvoje bei visame pasaulyje, taip pat pasidalys geraisiais mokslo populiarinimo pavyzdžiais iš NASA, CERN ir ESA agentūrų bei centrų.
Kviečiame dalyvauti konferencijoje mokslininkus, bibliotekų ir kitų kultūros įstaigų darbuotojus, mokslo ir studijų bei švietimo ir mokslo politiką šalyje formuojančių institucijų, pelno nesiekiančių organizacijų, meno ir kūrybinių industrijų atstovus.
Konferencija vyks lietuvių ir anglų kalbomis su sinchroniniu vertimu.
Programa: https://goo.gl/vzmVtd
Konferencijos data ir vieta: 2018 m. gruodžio 4 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre, Saulėtekio al. 7, Vilniuje.
Registracija į konferenciją: https://goo.gl/forms/d9LMuyZISiNhvrLI3
Daugiau informacijos apie renginį: Zinaida Manžuch, zinaida.manzuch@mb.vu.lt, tel. +37067100000
Renginį remia Lietuvos kultūros taryba.
Komentarų nėra. Būk pirmas!