Žymaus bibliotekininkystės veikėjo Vaclovo Biržiškos gimimo dienai paminėti Lietuvos bibliotekininkų draugija, Vilniaus universiteto Komunikacijos ir Filosofijos fakultetai organizuoja jau tradicine tapusią konferenciją „Biržiškos skaitymai 2019“. Renginys vyks gruodžio 2 d. Lietuvos Martyno Mažvydo nacionalinėje bibliotekoje. Šių metų konferencijos tema – „Bibliotekininkas – edukatorius: vaidmenys, kompetencijos ir paslaugų perspektyvos“.
2019 m. „Biržiškos skaitymuose“ bus diskutuojama apie edukacinį bibliotekų vaidmenį ir jam įgyvendinti reikalingas kompetencijas, edukacinės veiklos turinį ir naujas formas. Renginio dalyviai turės galimybę susipažinti ne tik su mokslininkų ir praktikų pranešimais, bet ir su Lietuvos bibliotekų edukacinėmis programomis. Lietuvos bibliotekų edukacinė veikla bus pristatyta Pecha Kucha trumpais pranešimais ir konferencijos metu vyksiančioje „Idėjų mugėje“.
Renginyje kviečiami dalyvauti bibliotekininkystės specialistai, mokslininkai, dėstytojai, mokytojai, bibliotekų tinklą valdančių institucijų ir kitų su bibliotekomis edukacinėje veikloje bendradarbiaujančių organizacijų atstovai. Tikimasi, kad renginys suteiks naujų idėjų dėl edukacinių programų rengimo bibliotekose, bibliotekininkų kompetencijų ugdymo, skatins glaudesnį bendradarbiavimą tarp mokslininkų ir praktikų.
Apie vaikų skaitmeninį raštingumą pranešimą skaitys viena iš kviestinių konferencijos pranešėjų dr. Becky Parry – Šefildo universiteto Švietimo mokyklos skaitmeninio raštingumo lektorė. Profesinės karjeros pradžioje Becky dirbo vidurinėse mokyklose mokydama vaikus anglų kalbos, pristatydama dramos ir medijų studijas. Ji įgyvendino vaikams skirtą kino edukacinę programą ir festivalį Šefildo „Showroom“ kino teatre. Po daugelio sėkmingo darbo kūrybiniame sektoriuje metų Becky tęsė mokslininkės karjerą. Šefildo universitete ji dėsto edukologijos magistrantūros ir bakalauro programų studentams, kartu su kolegomis vadovauja edukologijos doktorantūros studijoms. Becky parengė naują magistrantūros kursą apie skaitmeninę kultūrą ir raštingumą ir vadovauja tyrimus šioje srityje atliekantiems doktorantams. Mokslininkė tyrinėja vaikų medijų kultūrą ir domisi, ką vaikai skaito, kaip jie žaidžia, kuria ir dalijasi savo kūriniais. Becky siekia sukurti vaikų kūrybiškumą ir kritinį mąstymą skatinančius metodus naudojant skaitmenines medijas.
Kita kviestinė pranešėja – Dorota Mołodyńska-Küntzel konferencijoje skaitys pranešimą apie tai, kaip bibliotekos gali telkti žmonių bendruomenes ir supažindinti su žmogiškosiomis teisėmis. Dorota dirba Skaidraus meno (angl. Art Transparent) fonde ir meno galerijoje, kuri išgarsėjo savo ilgamečiu renginiu „Išgyvenimo meno peržiūra“ (angl. Art Survival Review). Nuo 2007 m. D. Mołodyńska-Küntzel organizuoja „Gyvosios bibliotekos“ projektą, nukreiptą prieš diskriminaciją, Lenkijoje. Jis skatina įvairovės vertinimą ir dialogą su mažumomis įvairiuose kontekstuose – mokyklose, bibliotekose, festivaliuose, universitetuose ar netgi traukiniuose ir laivuose. Dorota dėsto Vroclavo universitete kultūrinę komunikaciją, vykdo valstybės tarnautojų, jaunimo aktyvistų ir policijos darbuotojų mokymus tarpkultūrinių problemų ir žmogaus teisių srityse.
Konferencijos kalbos – lietuvių ir anglų. Renginyje bus teikiama sinchroninio vertimo paslauga.
Renginį remia Lietuvos kultūros taryba ir UAB „Asseco Lietuva“.
Komentarų nėra. Būk pirmas!