• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

Kovo 11-osios proga – Vilniaus universiteto chorų koncertai Italijoje ir Maltoje

Rasa Gelgotienė | 2013-03-08 08:59 | Komentarų: 0
Laisvalaikis
Po puikaus pasirodymo choras „Gaudeamus“ iškovojo trečiąją premiją ir buvo įtrauktas į Lietuvos chorų reitingo lentelės I-os kategorijos chorų sąrašą. Organizatorių nuotr.

Nepriklausomybės atkūrimo 23-iųjų metinių proga trys Vilniaus universiteto (VU) kolektyvai – mišrus choras „Gaudeamus“ ir merginų choras „Virgo“, vadovaujami Rasos Gelgotienės, bei VU kamerinis orkestras, vadovaujamas Pauliaus Bernardo Koncės, surengs koncertus Italijos ir Maltos sostinėse.

Kovo 11 d. 19.30 val. Romos centre įsikūrusioje Santa Maria dei Miracoli bažnyčioje vyks Italijos lietuvių bendruomenės pastangomis surengtas VU choro „Gaudeamus“ ir baritono Nerijaus Masevičiaus koncertas. Romos publikai kolektyvas pristatys atnaujintą koncertinę programą, kurioje – J. Naujalio, Sh. Woodborne’o, J. Dominquezo, Z. Kodaly, M. Bardoso, J. S. Bacho, G. F. Haendelio, P. Casalso, A. Paerto, G. Fauret ir kitų kūriniai.

Kovo 16 d. 19.30 val. Valetos Šv. Dominyko bažnyčioje vyksiančiame Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtame koncerte skambės merginų choro „Virgo“ kartu su VU kameriniu orkestru atliekamos nuostabios romantizmo epochos prancūzų kompozitoriaus Leo Delibes’o mišios. Solines partijas atliks „Virgo“ choristės Severija Subačiūtė ir Dovilė Strepetkaitė.

„Koncertuodami užsienyje ne tik reprezentuojame savo šalį bei universitetą, prisidedame prie lietuvybės puoselėjimo, bet ir primename užsieniečiams apie Lietuvai svarbias istorijos datas“, – sakė VU chorų meno vadovė ir dirigentė Rasa Gelgotienė.

1980 m. įkurtame chore „Virgo“ dainuoja per 60 VU studenčių. Jau pirmąjį savo veiklos dešimtmetį „Virgo“ pažymėjo gausiais diplomais ir laureato vardu Lietuvos chorų konkursuose, koncertais su Lietuvos kameriniu orkestru, žymiais solistais. Nuo 1990-ųjų kolektyvas nuolat kviečiamas į įvairius tarptautinius renginius užsienyje. Net po keletą kartų „Virgo“ dainavo Prancūzijos, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos, Rusijos klausytojams, tris kartus surengė didelius turnė po JAV ir Kanadą, dainavo Danijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Anglijoje, Portugalijoje, Kanarų salose, Graikijoje, Turkijoje, Meksikoje, Japonijoje, Norvegijoje. Laimėti net 10 tarptautinių konkursų.

Prieš porą metų 70 metų jubiliejų atšventęs choras „Gaudeamus“ – vienas seniausių ir žinomiausių Lietuvos studentų kolektyvų. Choro vadovais buvo daug įžymių Lietuvos chorvedžių: K. Kaveckas, P. Sližys, P. Gylys, R. Zdanavičius. „Gaudeamus“ aktyviai dalyvauja Lietuvos bei tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose, iškilminguose Vilniaus universiteto renginiuose, koncertuoja Lietuvos dainų šventėse, Baltijos šalių studentų chorų festivaliuose ir Lietuvos muzikų sąjungos, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų savivaldybių projektuose. Choras yra išleidęs tris kompaktines plokšteles ir įrašęs kūrinių Lietuvos radijo fondui.

Vilniaus universiteto kamerinis orkestras įkurtas 1979 m. Per savo gyvavimo laiką surengė daugiau nei 300 koncertų. Kolektyvas nuolat kviečiamas dalyvauti universiteto iškilmėse, apdovanojimuose, jubiliejuose, minėjimuose, kasmet rengia kalėdinius koncertus, koncertuoja su VU chorais. Kamerinis orkestras yra kamerinės muzikos festivalių Jerevane (1981, 1983) ir Vilniuje (1982) laureatas. Jo repertuarą sudaro barokinė, klasikinė bei lietuvių autorių muzika. Kolektyvas yra parengęs kelis koncertų ciklus: „Bacho ir Haendelio kūriniai“, „Telemanno muzika“, „Senoji ir šiuolaikinė lietuvių muzika“, „Klasikų miniatiūros“, „Mozarto kūriniai“.

Dalinkis:
  • tweet

Naujausi straipsniai

  • Ar Rytų ir Vidurio Europos šalys vis dar posocialistinės? Apie žemės grąžinimą tautinių mažumų atstovams Lietuvoje, Slovakijoje ir Rumunijoje

    2026-01-27 - Komentarų: 0
  • Nekilnojamojo turto mokestis tarpukariu: nuo atgalinės datos įstatymų iki visa lemiančių inspektorių

    2026-01-27 - Komentarų: 0
  • VU Teisės fakulteto dekane išrinkta prof. V. Vėbraitė

    2026-01-27 - Komentarų: 0

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Tezių kultūra Lietuvoje ir Europoje XVI–XVIII amžiuje. Tradicijos, asmenybės, paveldas“

      Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Tezių kultūra Lietuvoje ir Europoje XVI–XVIII amžiuje. Tradicijos, asmenybės, paveldas“

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2026 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt