Eglė Dmukauskaitė mokykloje ilgai ieškojo studijų, kurios leistų jai save realizuoti. Veiklią ir mėgstančią organizuoti įvairius renginius merginą sudomino kultūros vadybos programa Vilniaus universitete. Išsamiau susipažinusi su programa, pakalbėjusi su studentais, Eglė liko sužavėta, kokia plati ir reikalinga yra ši specialybė, suprato, kad būtent čia ji galės realizuoti save ir užsiimti mėgstama veikla. Šiandien Eglė Dmukauskaitė – VU Kauno fakulteto kultūros vadybos 4 kurso studentė.
Papasakok plačiau apie studijas. Ką veikiate per užsiėmimus?
Pirmą kartą sužinojusi apie kultūros vadybos studijas aš ilgai dvejojau, nes nesupratau, ko aš čia išmoksiu, kokį darbą galėsiu dirbti. Bet visos abejonės išsisklaidė jau pirmame kurse. Kiekvienais metais mokėmės įvairių dalykų ir gaudavome daug praktinių užduočių, kurių metu geriau įsisavindavome teorinę medžiagą ir galėjome realiai pajusti, kaip vyksta įvairūs procesai, kaip organizuojamas renginys, rašomas projektas ar kuriamas rinkodaros, reklamos planas organizacijoje.
Praktikų galimybės taip pat labai plačios. Galime jas atlikti kultūros ir kūrybinėse organizacijose, renginių organizavimo įmonėse ir pan. Aš pasinaudojau programos ERASMUS+ siūloma praktikos galimybe ir išvykau į Portugaliją. Porto universiteto mokslo ir technologijų parke „UPTEC“, kūrybinių industrijų centre, atlikau keturių mėnesių praktiką. Susipažinau su nuostabiais žmonėmis, išmokau daug naujų dalykų ir atradau kultūros vadybos sritis, kurios mane ypač domina. Visiems labai siūlau pasinaudoti galimybe išvykti, nesvarbu, studijoms ar praktikai – tai neįkainojama patirtis.
Kas studijų procese tave labiausiai žavi? O kas kelia iššūkių?
Labiausiai patinka, kad turime praktinių užsiėmimų. Jie suteikia platesnį supratimą ir padeda geriau įsisavinti informaciją. Mus, studentus, sieja glaudus ryšys su dėstytojais. Manau, studijų metu tai yra labai svarbu. Puikiai sutariame su savo katedra, visada galime išspręsti kilusius klausimus ir drąsiai reikšti nuomonę.
Žinoma, ne visus dalykus sekasi mokytis vienodai. Būna ir sunkesnių dalykų, reikia daugiau pasimokyti. Man asmeniškai sunkiau buvo su finansų dalykais, bet mūsų grupė labai vieninga, palaikome ir padedame vieni kitiems, jei kas neaišku, stengiamės kartu aiškintis, dalinamės informacija. Tad ir tie sunkesni ir gąsdinantys dalykai nebūdavo tokie baisūs.
Šiose studijose gali išreikšti save, eiti, veikti, daryti. Tik reikia suprasti, kad universitete pats turi rodyti norą ir iniciatyvą. Čia jau niekas nesirūpins, kad būtinai dalyvautum vienoje ar kitoje veikloje, bet dėstytojai, pamatę užsidegusias studentų akis, visada padės ir patars, sulauksi didelio palaikymo. O taip ir studijuoti smagiau.
Koks kultūros vadybininkų gyvenimas Kauno fakultete?
Trejus studijų metus organizuodavome įvairius renginius fakultete, tad laisvalaikį dažnai skirdavome susitikimams, idėjoms generuoti ir joms įgyvendinti. Daugelis mūsų kurso studentų pirmus dvejus studijų metus aktyviai dalyvavo Studentų atstovybės veikloje, aš – ne išimtis: buvau aktyvi narė ir įgijau naudingos patirties. Fakultete veikia įvairios studentų organizacijos. Turime folkloro ansamblį, chorą, teatrą. Tad ieškantys prasmingos veiklos tikrai ras, kur save išreikšti.
Kas gali rinktis šią specialybę, kam patartum į ją stoti, kokios žmogaus charakterio savybės praverčia šios specialybės atstovams?
Mano nuomone, ši specialybė yra aktyviems, veikliems ir kuriantiems žmonėms, kurie mėgsta bendravimą, kartais chaoso pilną dieną ar bemiegę naktį organizuojant įvairius renginius, ruošiant projektus ir kt. Komunikabilumas ir veržlumas šioje specialybėje ypač svarbu, taip pat praverčia oratorystės gebėjimai.
Ką gali pasakyti apie studentišką gyvenimą VU, ką gali patarti jaunesnei kartai, kuri ateis studijuoti jau šį rudenį?
Patarčiau kiekvienam studentui pasidžiaugti jaunyste, nebijoti ieškoti, bandyti ir rizikuoti. Suderinti studijavimą su studentavimu, įsitraukti į įvairias veiklas. Jei nesi tikras, ką nori daryti gyvenime, tai padės geriau save pažinti. Ir, žinoma, naudotis studijų suteikiamomis galimybėmis, išvažiuoti studijoms ar praktikai į užsienį.
Tuoj savo rankose laikysi bakalauro diplomą. Ką labiausiai vertini iš studijų Vilniaus universitete? Kokią patirtį labiausiai brangini?
Labiausiai vertinu įgytas žinias ne tik paskaitose, bet ir praktiniuose užsiėmimuose, glaudų bendravimą su dėstytojais ir fakulteto administracija. Labiausiai branginu patirtį, įgytą organizuojant renginį „Gatvės muzikos diena Kaune“, ir praktiką užsienyje.
Ar gali pasakyti, kas yra kultūros vadyba? Ar pajutai būsimo darbo ir šios specialybės skonį?
Dažnai manoma, kad kultūros vadybininkas yra tik renginių organizatorius. Tai neteisingas požiūris. Kultūros vadybininkas taip pat gali sukurti tiltą tarp bet kokios srities kūrėjo ir vartotojo ar užsakovo. Tai yra sudėtingas, bet įdomus procesas.
Manau, kiekvienas studijuojantis kultūros vadybą skirtingai atsakys į šį klausimą, nes tai yra labai plati specialybė, leidžianti ir skatinanti išeiti ir mąstyti už „dėžės“ ribų. Kiekvienas kultūros vadybininkas atranda savo sritį. Idėjos kultūros vadybininko darbui išties yra beribės.
Ar žinai, ką veiksi baigusi studijas, kokie tavo ateities planai? Koks tavo svajonių darbas?
Savo ateitį sieju su šia specialybe, šiuo metu esu susidomėjusi darbu su kūrybiniais startuoliais ir inkubatoriais. Visada svajojau ir visiems sakiau, kad noriu dirbti Lietuvoje. Manau, čia turime ką nuveikti ir yra puikių galimybių save realizuoti. Koks mano svajonių darbas? Tiesiog noriu puikiai išmanyti savo sritį, noriu iššūkių, nes jie skatina tobulėti, noriu turėti galimybę bendrauti su įvairiais žmonėmis ir retkarčiais išvykti į užsienį.
Komentarų nėra. Būk pirmas!