Vakar Vilniaus universiteto Teatro salėje vyko kandidatų eiti rektoriaus pareigas debatai.
Kandidatams į rektorius buvo skirtas laikas prisistatyti, atsakyti į VU bendruomenės anksčiau siųstus klausimus ir vienas kitam kandidatų pateiktus klausimus.
Kviečiame žiūrėti kovo 4 d. debatų vaizdo įrašą.
Komentarų: 26
2015-03-04 15:12
ValdasProf. Nekrošiaus iniciatyvos super, seniai reikia bombarduoti sovietini mąstymą ir autoritarinį elgsenos modelį centriniuose rūmuose. Bukumui ir stagnacijai – NE!
2015-03-04 17:13
MantasAtleiskite, bet profesoriaus Nekrošiaus kalbėjimo tonas ir minčių dėstymas nieko kito ir neprimena kaip autoritarinės ir rytų kaimynystėje kultivuojamos manieros.
2015-03-04 18:20
ZitaMantai, o ka Jums primena p. Banio tonas, laikysena, maniera? Eilines kaimo mokyklos direktorius gebėtų geriau, įtikinamiau, subtiliau.
2015-03-06 09:38
labai protingasPonas Nekrosius gerai tiktu Mitinguose kalboms sakyti su Kauno meru Sustausku, bet tik ne Rektoriumi. Neturi minties destymo testinumo.
2015-03-04 15:25
LukasProf. V. Nekrošius matosi stipriausias ir linkiu jam sėkmės!
šiek tiek gal nelygu kovoti prieš jau laikinai ėjusį pareigas prof. J. Banį.
2015-03-04 15:51
RobertasNekrošius manau būtų pats geriausias kandidatas
2015-03-04 16:12
gProf.Banys galetų būti Sporto universiteto rektoriumi, bet ne daugiau
2015-03-04 16:24
ZitaPritariu, labai senoviškas, biurokrartiškas, be charizmos, ne asmenybe.
2015-03-04 17:32
darLabai įdomu kad Razumas apie turta it pinigus ir administracija zino geriau nei Banys, matyt palieka komanda Banio laivą ir kitam ponui pradeda tarnauti
2015-03-05 11:23
labai protingasAs jau seniai sakiau, kad nera geresnio uz Prezidentą Razumą (išvertus jo pavardę irgi gaunas “Labai Protingas”, visai kaip aš ?)
2015-03-06 15:10
petrasSvetainei http://www.rektoriausrinkimai.lt
Apžvelgus pagrindines šios kovos priemones – rinkimines programas iš principo tampa aišku, kas yra kas ir kas turėtų kovo mėn. tapti universiteto rektoriumi. Tačiau žmonės yra žmonės su savo pasaulėjauta, mąstysena, principais, emocijomis, nuomone kuri dažniausiai kitų suformuota, arba dažnai atrakcijų ištroškę mažai galvojame kas bus su mūsų Alma Mater ateityje, ar mes stabiliai, vieningai sieksime išskirtinio, finansavimu taip pat, nacionalinio klasikinio tikrojo universiteto bruožą – scentia ir eruditio. Būdamas bendruomenės nariu daugiau nei 50 metų, manau, turiu teisę pareikšti savo nuomonę nors šiuo komentaru, nes diskusijoms vietos ir galimybių taip ir neatsirado??!!
Universitetas pradėjo tiestis, jame lankosi pirmieji šalies ir pasaulio valstybių vadovai, vyksta su jais normalus, abiem pusėms reikalingas ir naudingas visais lygiais dialogas, gydyti tiek santvarkų, tiek ankstesnių vadovų iškreiptų ambicijų padarytas gilias žaizdas, formuoti savo europinį, su aristokratinėmis tradicijomis, veidą. Vilniaus universitetas yra pagrindinė grandis jungianti Lietuvą su Europa ir visu kitu pasauliu. Suprantama, tam reikalingas stabilumas, kartais net konservatyviai pamatuotas atsargumas ir vadovas gerai perpratęs ir savo kailiu pajutęs geriausių pasaulyje universitetų dvasią ir esmę.
O svarbiausia, Rektorius turi būti universalus lyderis, ir sumanus vadybininkas bei teisingas, principingas, doras, aukštos moralės ir reiklus administracijos vadovas užtikrinantis studijų kokybės atitikimą Vakarų šalių standartams ir mokslo darbais bei idėjomis nusipelnęs žmogus, suprantantis šios dienos bei ateities reikalavimus, turi būti autoritetas mokslo, verslo ir valdžių visuomenėse, puikus diplomatas, kuris junta, supranta ir gali puoselėti universaliosios Europos dvasią ir t.t. ir pan.
Sutikit, žinom ko mums reikia. Toliau, kur mums tokį rasti (gauti)? Apsidairykite garbūs Tarybos nariai, juk mes tokį turime – tai akademikas Jūras Banys. Dabar pabandykim pagrįsti, kodėl jis geriausias mūsų universitetui.
Pirma, jis atitinka visas Vilniaus universiteto Rektoriui inkriminuojamas mūsų norimas ir pageidaujamas savybes. Jis fenomenalios atminties, garbingas, aukštos moralės ir tolerantiškas žmogus vienodai gerai suprantantis studijas, mokslą, neabejingas kultūros vertybėms bei studentų poreikiams. Išsilavinimą gavęs ir dirbęs geriausiuose pasaulio universitetuose ir perpratęs jų valdymo subtilybes.
Antra, jis yra stabilumo garantas, jame nepastebėtas … „chaotiškas būdas su klaidžiojančiomis mintimis ir sunkiai perkeliamu dėmesiu ir isteriškomis apraiškomis“, arba „vieną sakau, kitą darau“ …
Ir, trečia, šiandieną universitetas akad. J.Baniui vadovaujant (tiesa laikinai ir neturint valdymo instrumentų reformoms) jau dabar tapo neabejotinu lyderiu Lietuvoje, yra pozicijų kuriose patenkame į šimtuką pasaulio žymiausių universitetų reitingų rikiuotėje. Jis populiariausias, jį pasirenka geriausi abiturientai ir darbuotojai. Taigi, išskirtinio universiteto Rektorius turi būti ir išskirtinė asmenybė.
Šaunūs ir kiti du mūsų kandidatai, jie savaip įdomūs ir brandūs savo specialybėse, tačiau jiems šiandieną dar trūksta visko, apie ką čia buvo kalbėta. Reikia įgyti patirties, padirbėti dar ilgesnį laiką šalia tokių vadovų kaip akad. B.Juodka, pasisemti vadovavimo išminties tokiai sudėtingai struktūrai kaip universitetas ir ypač dabar, ruošiantis studijų reformoms, bendrai universiteto valdymo daugiafunkciniam ūkiui pertvarkai, atsakingumo, vadovavimo išminties, kūrybiškumo, inovatyvumo, žodžio laikymosi, moralumo ir … kuklumo… ir kultūros taip pat.
2015-03-06 15:51
Gintarasp. Petrai,
parašyčiau aš jums dėl “teisingas” ir “aukštos moralės” , bet , deja, pasirašiau konfidencialumo sutartį….
o dėl vadybinių sugebėjimų – tai iš viso patylėsiu – ne man vienam akis bado
jūsų tekste yra žodžiai “inkriminuojamos” savybės – kad tik neprisikalbėtumėte dėl tų “inkriminavimų”
2015-03-06 18:54
jonasJeigu l.e.p.ą prof. Jurą Banį būtų išliaupsinęs ne Petras, o Raimundas, tai dar galima būtų suprasti, nes tam pastarasis turėjo priežastį. Tuo tarpu prof. Banio „nuopelnus“ universitetui debatuose aiškiai atskleidė kito kandidato klausimas apie nuveiktus darbus. Tikrai nieko neįtikino gražbylystė apie trukdymus, neva susijusius su naujos Tarybos ar Senato nebuvimu. Blogam šokėjui tikrai ne muzika trukdo.
2015-03-07 09:26
AdomasBūdamas Vilniaus universiteto auklėtiniu ir darbuotoju bandau vertinti šešis kandidatus į Rektoriaus postą.
Rektorius turėtų būti žymus mokslininkas, žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Plačiausiai naudojamas būdas tai įvertinti – pasinaudoti tarptautine duomenų baze „Web of Science“, kuri skelbia, kiek mokslinių straipsnių mokslininkas yra publikavęs prestižiniuose mokslo žurnaluose ir kiek kartų jais buvo pasinaudota kituose tokių žurnalų straipsniuose. Kandidatų rezultatai tokie (pirmasis – straipsnių, antrasis – citavimų skaičius: J. Banys-269/1364; B. Gailius – 0/0; V. Nekrošius – 0/0; S. Norvaišas – 5/4; V. Razumas – 66/1279; A. Žukauskas – truputį mažiau nei 248/ 2266 (yra dar keli jauni mokslininkai Žukauskai, kurių rezultatus sunku išskirti). Tiesa, reikia pripažinti, kad teisininkams V. Nekrošiui ir B. Gailiui daug sunkiau nei kitų specialybių mokslininkams spausdinti darbus tarptautiniuose žurnaluose. Vis dėlto manau, kad ne tik B. Gailius ir S. Norvaišas, netgi nebūdami profesoriais, bet ir prof. V. Nekrošius, neturintis, tarptautinio pripažinimo, nėra rimti kandidatai.
Rektorius turės autoritetą mokslo visuomenėje tik išlikdamas kūrybingu mokslininku net ir eidamas tas pareigas. To paties „Web of Science“ duomenys liudija, kad J. Banys ir A. Žukauskas, užimdami įvairias pareigas, sugeba išlikti aktyviais mokslininkais. Tuo tarpu V. Razumas, būdamas MA prezidentu, per pastaruosius penkerius metus atspausdindavo tik po vieną straipsnį ar net nė vieno.
Labai svarbi VU Rektoriaus savybė – iškalba ir platesne prasme – charizma. Vėlgi tuo labiau pasižymi J. Banys ir A. Žukauskas.
J. Banio pranašumas tai, jog jis jau dvejus metus buvo laikinuoju Rektoriumi. Tačiau tai virsta jo trūkumu, nes net netvirtai sėdėdamas toje kėdėje jis pasirodė gana autoritariškas ir arogantiškas. Be abejo, tos savybės tik sustiprėtų jam tapus pripažintu Rektoriumi. (Beje, autokratiškumas, man rodos, būdingas ir V. Nekrošiui.).
Lygindamas dar ir kandidatų programas, manau, kad A. Žukauskas geriau nei J. Banys įžvelgia strateginius tikslus. Tad, jei tai priklausytų nuo manęs, aš balsuočiau už A. Žukauską.
2015-03-07 10:33
ArtūrasAčiū už agitaciją, tačiau nemanyčiau, kad ISI WOS duomenys tyrėtų būti pagrindinis argumentas Tarybai. Tuo pačiu negaliu prisiimti savo bendrapavardžių (Zukauskas A ir Zhukauskas A) garbės. Albertas, Andrius, Andrew ir kiti, taip pat a.a. akademikas Algirdas Žukauskas praturtino ISI WOS duomenų bazę irgi gana ženkliai. Mano turimi duomenys (nuo 1975 m.) liudija apie 151 įrašą. Viso citavimų, įskaitant neturinčius įrašo šaltinius (pavyzdžiui, knygos su 372 citavimu), radau 2304, o h=21.
2015-03-07 13:07
labai protingasGerai, įtikinot, tada balsuosiu už poną. Žukaucką, kitus irgi paagituosiu.
2015-03-08 19:17
Saulius NorvaišasIšties verta dėmesio Jūsų atlikta publikacijų statistinė analizė. Tačiau statistika kaip duomenų rinkinys visada tarnauja modeliui, t.y. duomenys maitina modelį. Deja, jūsų modelis yra nepilnas, nesistemiškas. Nekalbėsiu apie paties citavimo indekso skaičiavimo trūkumus, bet atkreipsiu dėmesį į kitą aspektą. Nuo tada, kai pradėjau dirbti kolektyvinio intelekto srityje, su savo partneriais griežtai nustatėme, jog jokių publikacijų šioje srityje mažiausiai dar tris metus po platformos paleidimo negalės būti. Tikriausiai suprantate, kokios tokio užsidarymo nuo akademinės bendruomenės priežastys. Nors išeiname į rinką kito mėnesio vidury, dabar jau drąsiai galiu tvirtinti, jog su savo omnicracy.net aplenkėme stipriausius šioje srityje MIT Center for Collective Intelligence mažiausiai 5 metais, o tai reiškia – visam laikui. Kompaktiškame susiorganizuojančiame algoritme yra ir genetinių algoritmų, ir blausios (fuzzy) logikos elementų, panašūs algoritmai veikia ir įtinklinto mokymosi aplinkoje, o egzaminavimo karūna (jai skirtas puslapis mano pristatytuose metmenyse) be šių algoritmų būtų bevertis įrenginys. Tad žiūrėkim į ateitį, kuri palanki matantiems ją.
2015-03-08 21:49
ObuolysDu klausimai Sauliui Norvaišui:
1. Kodėl jūsų programos PDF failo Document properties laukelyje Title yra parašyta “ŠIAULIŲ UNIVERSITETAS – VIZIJA IR VEIKLOS BEI VADOVAVIMO GAIRĖS IKI 2019 METŲ”?
2. 2011 m. kartu su skirtingais bendraautoriais jūs išleidote tris “metodines priemones”: Įtinklintos informatikos studijos, Įtinklintos matematikos studijos, Įtinklintos vadybos studijos. Ar jums neatrodo, kad šiose trijose “priemonėse”, kurių leidybą finansavo ESF, yra per daug pasikartojančio turinio? Nes man tai atrodo…
2015-03-08 23:03
Saulius NorvaišasAčiū už klausimus. 1. Prieš gerą pusmetį kandidatavau į Šiaulių universiteto rektorius, todėl VU pateiktuose apmatuose liko Jūsų nurodyto (ir dar kito Jūsų nenurodyto) reliktinio teksto. Mano universiteto reformavimo programa šiek tiek kinta, tačiau jos esmė nesikeičia ir iki pat reformų pabaigos tikrai nesikeis. Tad kalbant apie esmę, įtinklintas universitetas turi tapti didžiausią prieinamumą ir aukščiausią kokybę užtikrinančia aukštojo mokslo institucija, kurioje studijų (mokymo(si)) procesas, vaizdžiai sakant, 80% yra kūrybiškas, o likusieji 20% paremti įsiminimu. Įtinklinto mokymo(si) platforma kaip tik tokį universiteto modelį ir padeda realizuoti. Dar daugiau – ji padeda universitetui tapti labiausiai klasikinio universiteto standartus atitinkančiu universitetu, nes betarpiškame bendravime vertinimas pažymiais negalimas. Tai reiškia profesorių ir studentų laisvas diskusijas, kai studentai nepataikauja profesūrai, o profesoriai nedaro spaudimo studentams. Tad vertinimas vyksta tik įtinklintoje aplinkoje, kuri yra anonimiška (tuo būdu bešališka), tačiau pilnai apskaitoma. Mes suradome būdą, kaip milžiniškos grupės (pvz. 100 tūkstančių besimokančiųjų grupė) nariai turi tiesiogine žodžio prasme vienas su kitu bendrauti, atliekant užduotis. AMI valdymas taip pat turėtų palaipsniui pereiti prie nehierarchinės struktūros, tam irgi turime tinkamus įrankius – kolektyvinio intelekto platformą omnicracy. Abi socialinės technologijos yra griaunančiosios inovacijos (disruptive innovations), šou renginiuose apie tai geriau net nekalbėti.
2015-03-08 23:17
Saulius NorvaišasAntrasis klausimas apie tris metodines priemones – taip, jos galėjo būti leidžiamas visiškai kitaip, tačiau suplanuota struktūra buvo tokia ir jos keisti nebegalėjome. Pasikartojantis turinys, kurį parengiau, bendras ne tik nurodytiems, bet ir visiems kitiems studijų dalykams. Gerai dar, kad metodinės priemonės išėjo skaitmeniniame formate… Pridurčiau, kad daugybės mokymų, kurie buvo finansuojami ESF, naudingumo koeficientas nykstamai mažas. Dėl žemo ESF lėšų panaudojimo efektyvumo galima kaltinti (euro)biurokratus, ministerijas, universitetų laukinę konkurenciją, bet ir pati AMI turi prisiimti didelę atsakomybės dalį.
2015-03-08 22:27
AntanasEsu Vilniaus universiteto auklėtinis ir jau keli dešimtmečiai universiteto bendruomenės narys, skaitau ir stebiu kandidatų į rektorius programas, prisistatymus ir debatus. Nuo Vilniaus universiteto rektoriaus didelia dalimi priklauso ir priklausys studijų kokybė ir mokslas, prilygstantys geriausiems universitetams Vakarų šalyse, Lietuvos kultūra, universiteto ir Lietuvos įvaizdis Europoje ir pasaulyje.
Susipažinus su kandidatų į universiteto rektorius anketiniais duomenimis ir programomis, o ypač per prisistatymus ir diskusijas debatuose, geriausią viziją tarp visų kandidatų pasiekti aukštus rezultatus paminėtose pagrindinėse Vilniaus universiteto veiklos srityse pasiūlė akademikas Jūras Banys.
Kad universiteto vystymo numatytus planus ir vizijas būdamas rektoriumi puikiai realizuos, akad. J. Banys įrodė vadovaudamas Vilniaus universitetui laikinai einančio pareigas rektoriaus poste. Tokios gausos naudingų universitetui įvykių tiek studijose, moksle, bendradarbiavime su gimnazijomis ir aukštosiomis mokyklomis, tiek vizitų įžymių Lietuvos žmonių ir įžymių žmonių iš viso pasaulio Vilniaus universitete nėra buvę, kaip šiuo laikotarpiu, laikinai einant rektoriaus pareigas akademikui Jūrui Baniui.
Esu tikras, kad Vilniaus universiteto Taryba rinkdama rektorių, atsižvelgs į išvardintus faktus.
2015-03-09 08:20
Saulius NorvaišasDėl atlyginimų ir stipendijų didinimo. Juos didinti galima tik tada, kai universitetas turi papildomų įplaukų, ypač iš savo pagrindinės veiklos – aukštųjų studijų. Pasikliauti biudžeto asignavimais nereikėtų, o lobistine veikla, mano giliu įsitikinimu, universitetui yra pažeminimas. Kadangi modeliuoju sistemas ir prognozuoju ne iš kavos tirščių, bet remdamasis modeliais, realistinis scenarijus rodo, jog po poros metų atlyginimai ir stipendijos vidutiniškai didėtų bent 40%. Įplaukos didėja pingant kreditui dėl masto ekonomijos, kuri, savo ruožtu, atsiranda įtinklinus studijas. Be to, įtinklinimas suteikia šuolį studijų kokybei.
2015-03-09 11:21
PetrasEsu Vilniaus universiteto auklėtinis ir jau keli dešimtmečiai universiteto bendruomenės narys, skaitau ir stebiu kandidatų į rektorius programas, prisistatymus ir debatus. Nuo Vilniaus universiteto rektoriaus didele dalimi priklauso ir priklausys studijų kokybė ir mokslas, prilygstantys geriausiems universitetams Vakarų šalyse, Lietuvos kultūra, universiteto ir Lietuvos įvaizdis Europoje ir pasaulyje.
Susipažinus su kandidatų į universiteto rektorius anketiniais duomenimis ir programomis, o ypač per prisistatymus ir diskusijas debatuose, banaliausią viziją tarp visų kandidatų pasiekti aukštus rezultatus paminėtose pagrindinėse Vilniaus universiteto veiklos srityse pasiūlė akademikas Jūras Banys.
Kad universiteto vystymo numatytus planus ir vizijas būdamas rektoriumi nerealizuos, akad. J. Banys įrodė vadovaudamas Vilniaus universitetui laikinai einančio pareigas rektoriaus poste. Pasigedau naudingų universitetui įvykių tiek studijose, moksle, bendradarbiavime su gimnazijomis ir aukštosiomis mokyklomis. Pasigirti jis galėjo tik įžymių Lietuvos žmonių ir įžymių žmonių iš viso pasaulio vizitais, kurie ir be jo pastangų nuolat vyksta.
Esu tikras, kad Vilniaus universiteto Taryba rinkdama rektorių, atsižvelgs į išvardintus faktus.
2015-03-09 13:40
labai protingasTamstai gal kažkas sumokėjo, kad taip negražiai kalbi apie LEP vadovą?
2015-03-09 16:13
PetrasAha.
2015-03-10 20:11
GeriausiasVisus reikalavimus nuo A iki Ž atitinka tik vienas kandidatas. Čia viskas aišku. Galima ramiai švęsti kovo vienuoliktąją, o poryt švęsime ir A. Ž. pergalę.