Balandžio 27 d. paaiškėjo antrojo Lietuvos geomokslų olimpiados etapo nugalėtojai. Olimpiados finale Tailande šį rugpjūtį Lietuvai atstovaus Gabrielė Tijūnaitytė (Kauno Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija), Miglė Šarpilo (Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija), Markas Černiauskas (Kauno technologijos universiteto gimnazija) ir Tomas Kvietkauskas (Kauno jėzuitų gimnazija).
Vienas iš pirmosios Lietuvos geomokslų olimpiados organizatorių Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto (VU CHGF) Geomokslų instituto doktorantas Justinas Kilpys pasakoja, kad antrasis olimpiados etapas išsiskiria tuo, jog programa paremta eksperimentais. Uolienų matavimai, barometrinė navigacija – užduotys, kurias atlikdami moksleiviai galėjo išbandyti prietaisus, susipažinti su eksperimentiniais lauko tyrimais.
Be to, šiame etape moksleivių komandoms reikėjo pristatyti bendrą mokslinį pranešimą.
„Visos olimpiados užduotys parengtos remiantis pasauline geomokslų olimpiados praktika. Moksleiviams reikėjo atlikti teorines, praktines užduotis, dirbti komandose ir atlikti lauko tyrimus. Todėl olimpiada labai išsiskiria iš kitų geologinių ir geografinių konkursų. Antrame etape moksleiviai turėjo pristatyti mokslinį pranešimą. Čia buvo vertinamas ne tik pranešimas, bet ir mokinių gebėjimas dirbti grupėmis. Juk kiekvieną grupę sudarė keturi arba trys moksleiviai, gyvenantys skirtinguose miestuose. Todėl teko dirbti komandoje sunkesnėmis sąlygomis. Taip pat vertinome anglų kalbos lygį – juk Tailande olimpiada vyks anglų kalba“, – sako J. Kilpys.
Kaip pasakoja vienas iš olimpiados dalyvių vilnietis Sergejus, pasiskirstyti darbus buvo nesudėtinga, o tai, kad žmonės nepažįsta vienas kito, labai palengvino darbo procesą – nebuvo išankstinių nuostatų, kas ką geriausiai atliktų. Jam pritaria ir kiti dalyviai.
„Tikiuosi pabendrauti su gabiausiais Lietuvos moksleiviais. Iš mokyklinės perspektyvos geomokslai yra nauja sritis. Be to, viltis aplankyti Tailandą dar labiau motyvuoja“, – prieš prasidedant olimpiados antro etapo užduotims atskleidė Andrius.
Chemijos ir geomokslų fakulteto prodekanas dr. Ramūnas Skaudžius sveikino susirinkusiuosius ir priminė, kad dvidešimt dalyvių atrinkti iš pirmame olimpiados etape dalyvavusių daugiau nei šimto moksleivių iš visos Lietuvos.
„Noriu pasidžiaugti, kad jūs jau esate geriausi. Matau kelis moksleivius, kurie turi nemažai patirties tarptautinėse olimpiadose. Tad šiandien tik keli maži niuansai nulems, kas rugpjūčio mėnesį vyks į Tailandą atstovauti Lietuvai. Šiandien linkiu ne tik nugalėti, puikiai praleisti laiką, išmokti ko nors naujo, bet ir susirasti draugų“, – sakė dr. R. Skaudžius.
Užduotis vertino keturių asmenų komisija, kurią sudarė docentai ir Geomokslų instituto darbuotojai. Buvo atsižvelgiama į teorines moksleivių žinias, lauko eksperimentų rezultatus, ar (ir kaip) pavyko atlikti komandines užduotis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!