Sukurta pirmoji el. knyga, kurioje XXI a. lietuvių visuomenės portretą kuria tiek interneto „gyventojai“, tiek įvairių sričių ekspertai. Šią knygą visi susidomėję skaitytojai gali atsisiųsti nemokamai.
El. knyga „Lietuvio (@uto)portretas: intelektualinė provokacija“ – ne sausa akademinė studija ar išsamus šaltinių rinkinys. Tai sąmoningai kurta intelektinė provokacija, kurios autoriai ieško atsakymų į klausimą, kaip XXI a. lietuvis mato save šiuolaikinio pasaulio „veidrodyje“: anoniminiuose interneto komentaruose ir vox populi žanro tekstuose.
Leidinyje paliečiamos įvairios temos: visuomenės ir individo tapatybės paieškos, santykio su kitais – rusais, lenkais, žydais – formos, lietuviams reikšmingos datos ir jų emocinis krūvis, tautiškumo simboliai ir jų prasmė, apsisprendimo emigruoti arba pasilikti Lietuvoje drama. Nusprendęs sudalyvauti el. knygos rengėjų siūlomame intelektiniame nuotykyje skaitytojas galės patirti, ką patys mąstome apie save ir kitus, ko tikimės iš valstybės ir ką esame pasiryžę jai duoti, kodėl verta Lietuvoje gyventi ir dėl kokių priežasčių tam tikrai žmonių grupei tai padaryti sunku. Tai – itin svarbūs klausimai, į kuriuos kiekvienam Lietuvos piliečiui vis iš naujo tenka atsakinėti kiekvieną dieną.
Idėjos autorius ir knygos sudarytojas Aurimas Švedas – istorikas, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentas, savo tyrimuose nuolat keliantis aktualius klausimus apie lietuvių visuomenės raidą XX bei XXI a. ir kartu ieškantis naujų dialogo su ja formų. Prieš kelerius metus itin didelio visuomenės susidomėjimo susilaukė novatoriška A. Švedo knyga „Matricos nelaisvėje”.
El. knygos ir intelektinės provokacijos bendraautoriais sutikę tapti žmonės (politologas Rytis Bulota, vertėja Gabrielė Gailiūtė, poetas, filologas Laurynas Katkus, filosofas Kęstas Kirtiklis, žurnalistas Audrius Matonis, žurnalistas Aidas Puklevičius, istorikas Vasilijus Safronovas, rašytojas Andrius Užkalnis, lrytas.lt žurnalistas Tomas Vaiseta, Bernardinai.lt visuomenės redaktorius, antropologas Zigmas Vitkus, teisininkas, rašytojas ir tinklaraštininkas Justinas Žilinskas) – taip pat visuomeniškai aktyvūs, nebijantys eksperimentuoti, nuolat viešumoje išsakantys įdomių ir prasmingų įžvalgų.
Knygą „Lietuvio (@uto)portretas: intelektualinė provokacija“ išleido savo veiklą pradedanti istorinių knygų leidykla „Aukso žuvys“, siekianti populiarinti Lietuvos istoriją, ieškoti naujų įdomių būdų, kaip ją pateikti visuomenei, moderniai aktualizuoti reikšmingus mūsų valstybės įvykius. Naujos leidyklos taikinyje – populiarioji ir akademinė istorinė literatūra, nemokamos el. knygos ir edukaciniai leidiniai vaikams.
Komentarų nėra. Būk pirmas!