Lietuvos ambasadorių suvažiavime pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI). Įvairiose šalyse reziduojantys ir jau baigę eiti pareigas Lietuvos ambasadoriai – klubo nariai dės pastangas ugdydami būsimuosius diplomatus.
„Norime aktyviai prisidėti stiprinant Lietuvos diplomatiją bei jos tradicijas. Mūsų manymu, VU TSPMI yra ta vieta, kurioje prasideda nepriklausomos Lietuvos diplomatijos tradicijų formavimas“, – teigė LAK prezidentas Algirdas Kumža. Susitarimu numatomi bendri projektai mokslo ir studijų srityse, praktikos galimybės studentams, didesnis mokslininkų įsitraukimas į užsienio politikos klausimus, verslo, akademinės bendruomenės ir diplomatų trišalis bendradarbiavimas. Aktyvūs ir jau baigę eiti pareigas ambasadoriai įsteigė stipendiją už geriausią VU TSPMI tarptautinių santykių ir diplomatijos magistrantūros programos baigiamąjį darbą.
Ambasadorių klubas vienija tokius žymius diplomatus kaip prof. Pranas Kūris, Romualdas Kozyrovičius, Gintė Damušytė, Petras Vaitiekūnas. Be jaunosios kartos ugdymo ir diplomatijos tradicijų puoselėjimo, klubas rūpinasi Lietuvos diplomatijos istorija, jos asmenybių bei faktų deramu įamžinimu, kaupia ir skleidžia ambasadorių veiklos patirtį, turinčią praktinę reikšmę kasdieniam diplomatų darbui, bendradarbiauja su žurnalistais, rašytojais ir kitomis visuomenės grupėmis.
„VU TSPMI nuo pat įkūrimo intensyviai bendradarbiauja su Užsienio reikalų ministerija, šio instituto alumnai sudaro didelę diplomatų bendruomenės dalį, įskaitant ir augantį ambasadorių skaičių. Tikiu, kad ši sutartis su LAK suteiks daugiau galimybių patyrusiems diplomatams, dirbusiems ambasadoriais, perduoti savo patirtį jaunimui ir, svarbiausia, prisidės prie mūsų studentų – būsimųjų ambasadorių – ugdymo“, – sakė VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.
VU TSPMI siūlo lanksčias tarpdisciplinines bakalauro ir magistrantūros studijas. Jau beveik 25 metus viena populiariausių magistrantūros programų skirta siekiantiesiems diplomato profesijos. Baigę šią programą TSPMI alumnai dažnai įsidarbina Užsienio reikalų ministerijoje ir kitose Lietuvos valstybinėse institucijose, tarptautinėse ir nevyriausybinėse organizacijose. Šiuo metu kas ketvirtas nepriklausomos Lietuvos diplomatinės tarnybos darbuotojas yra VU TSPMI alumnas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!