• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

„Lietuvos gamtinė aplinka: būklė, procesai ir raida“

Gyvybės mokslų centras | 2014-04-26 07:39 | Komentarų: 0
Knygų lentyna

Aplinkos apsaugos specialistams, mokslininkams ir visuomenei pristatytas Aplinkos apsaugos agentūros leidinys „Lietuvos gamtinė aplinka – būklė, procesai ir raida“. Šiame leidinyje Lietuvos gamtinės aplinkos būklė ir jos pokyčiai vertinami nuo įstojimo į ES iki pastarųjų metų, analizuojami ne tik laimėjimai, bet ir kylančios problemos, bandoma atskleisti priežastis ir mechanizmus, apžvelgiamos aplinkosaugos priemonės ir jų veiksmingumas siekiant sumažinti neigiamus antropogeninės veiklos padarinius.

Leidinio rengėjai ir tekstų autoriai po knygos pristatymo. V. Leščinsko nuotraukaLeidinio rengėjai, remdamiesi savo ir kitų Lietuvos mokslininkų bei specialistų patirtimi ir pasauline praktika, naudojosi archyvine informacija, valstybinio aplinkos monitoringo duomenimis, Europos Komisijos ir Europos aplinkos agentūros turima informacija. Papildomai naudotasi specializuotų valstybinių institucijų (Statistikos departamento, Lietuvos geologijos tarnybos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, Miškotvarkos instituto ir kt.) sukauptais informaciniais šaltiniais.

Išsamią beveik 200 puslapių studiją rašė dviejų universitetų (VU ir VGTU) mokslininkai, iš jų keturi dirba VU Gamtos mokslų fakultete: prof. A. Bukantis, doc. G. Ignatavičius, doc. S. Sinkevičius, prof. D. Veteikis.

Netrukus išsamiau su leidiniu bus galima susipažinti Aplinkos apsaugos agentūros interneto svetainėje ir VU Gamtos mokslų fakulteto bibliotekoje.

Vilnius: Kopa, 2013, 199 p., iliustr., ISBN 978-9955-772-58-3.

Dalinkis:
  • tweet

Žymės: Aplinkos apsaugos agentūraGamtos mokslų fakultetasLietuvos gamtinė aplinka

Naujausi straipsniai

  • Tyrimas rodo, kad dirbtinis intelektas skubiosios medicinos specialistų nepakeistų

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • VU Filosofijos fakulteto tyrėja dr. I. Adomaitytė-Subačienė: „Socialinių paslaugų šeimoms stygius gali brangiai kainuoti“

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • Lietuvių ir prancūzų koncerte Sorbonoje – pagarbos ženklai M. K. Čiurlioniui

    2025-12-05 - Komentarų: 0

Susiję straipsniai

  • Vilniaus universitete bus diskutuojama apie skalūnų dujų paieškas

    2016-10-25 - Komentarų: 0
  • Studentams – karjeros renginiai

    2016-10-21 - Komentarų: 0
  • VU Gamtos mokslų fakulteto studentams – vardinės iškilaus profesoriaus stipendijos

    2016-10-20 - Komentarų: 0

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

      Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2025 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt