Šiandien Vilniaus universiteto (VU) bibliotekos Pranciškaus Smuglevičiaus salėje vyko aukšto rango Lietuvos ir Belgijos švietimo atstovų susitikimas. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė dr. Jurgita Šiugždinienė, Lietuvos ir Belgijos universitetų rektoriai bei kiti akademinės bendruomenės nariai, taip pat oficiali Belgijos delegacija. Susitikimo metu bus aptarti abiejų šalių aukštojo mokslo klausimai ir bendradarbiavimo galimybės.
Renginys pradėtas ministrės dr. J. Šiugždinienės sveikinimu, vėliau Lietuvos, Flandrijos ir Valonijos aukštojo mokslo padėtį aptarė VU rektorius ir Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) prezidentas prof. Rimvydas Petrauskas, Gento universiteto rektorius ir Flandrijos tarpuniversitetinės tarybos (VLIR) prezidentas prof. Rikas Van de Walle ir Katalikiškojo Leuveno universiteto rektorius prof. Vincentas Blondelis.
Renginys vyko apskritojo stalo diskusijų formatu. Jose dalyviai skirtingose sekcijose keitėsi informacija apie dabartinius aukštojo mokslo ir bendradarbiavimo mokslinių tyrimų srityje iššūkius. Diskusijas su auditorija keturiomis temomis pristatė po du Lietuvos ir Belgijos aukštojo mokslo atstovus.
Pirmąją temą „Tarptautinis bendradarbiavimas siekiant tvarios ateities“ pristatė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis. Šioje apskritojo stalo diskusijoje aptartas tarptautinis universitetų bendradarbiavimas, kuris yra labai svarbus tvariam mokslo, inovacijų ir pažangos vystymuisi, bendros švietimo erdvės ES kūrimui ir turi didelę įtaką Ukrainos atkūrimo procesui.
Antrąją diskusiją „Galimas universitetų sąjungų indėlis į Europos integraciją“ vedė prof. dr. Philippe‘as Dubois, Katalikiškojo Monso universiteto rektorius ir Europos universiteto EUNICE prezidentas. Šioje sekcijoje kalbėta apie Europos aukštojo mokslo integraciją pasitelkus Europos universitetų iniciatyvą, siekiant dviejų tikslų – didinant Europos aukštojo mokslo sistemos konkurencingumą pasaulyje ir ugdant būsimųjų europiečių pilietiškumą.
Temos „Universitetų valdymo iššūkiai įveikiant didelius iššūkius“ grupei vadovavo prof. Regina Valutytė, Mykolo Romerio universiteto akademinių reikalų prorektorė. Šioje diskusijoje susitelkta į pandemijos paveiktą studijų ir tyrimų persikėlimą į virtualią erdvę ir su tuo susijusias naujas žmogiškųjų išteklių valdymo, studijų kokybės ir kt. procedūras bei strategijas.
Prof. R. Van de Walle’s vedamoje diskusijoje „Atsakingas tarptautiškumas: kuo atviresnis ir, jei reikia, uždaras“ kalbėta apie tai, ar anksčiau prioritetizuotas atviro tarptautinio insititucinio bedradarbiavimo klausimas neturi būti persvarstytas karinių konfliktų, geopolitinės įtampos, žmogaus teisių pažeidimų ir kt. kontekste.
Pagrindinis renginio tikslas – pristatyti ir geriau suprasti abiejų šalių aukštojo mokslo padėtį, aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimą su valdžios institucijomis ir tarptautiniais partneriais. Jame bus aptarti dabartiniai aukštojo mokslo ir bendradarbiavimo mokslinių tyrimų srityje iššūkiai ir galimybės. Taip pat šiame susitikime bus diskutuojama su humanitarinėmis, socialinėmis ir sveikatos krizėmis susijusiais klausimais.
Komentarų nėra. Būk pirmas!