Vilniaus universiteto rektorato koridoriuje jau galite apžiūrėti fotografijų parodą, skirtą Kovo 11-osios akto signatarams – VU alumnams.
Iki 1990 metų kovo 11 diena buvo tik eilinė data kalendoriuje, tačiau nuo tų metų ši diena tapo svarbi kiekvienam Lietuvos piliečiui – ji ženklino atkurtos nepriklausomybės aušrą. Lietuva pradėjo naują gyvenimo etapą jau kaip savarankiška, svetimųjų jungo nusikračiusi valstybė.
124 Kovo 11-osios akto signatarai įprasmino lietuvių tautos pasiryžimą eiti į priekį, pasirinkimą gyventi laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje.
Vilniaus universitetas didžiuojasi išugdęs gausų būrį pilietiškų asmenybių, kurios prisidėjo prie suverenios valstybės kūrimo. Daugiau negu pusės Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų kelyje vienaip ar kitaip buvo ir seniausia šalies Alma Mater. Vieni joje studijavo, kiti dirbo.
Ši paroda skirta 67 Lietuvos nepriklausomybės akto signatarams – VU alumnams – atminti ir pagerbti. Dauguma jų ir dabar aktyvūs politikoje, darbuojasi šalies labui.
„O, kokia puiki buvo pirmoji nepriklausomybės naktis, kaip jaunystė, kaip pirmoji meilė!“ – prisimena rašytojas Saulius Šaltenis. Politikės Laimos Liucijos Andrikienės potyris kitoks: „Parvažiavome į namus ir tik tada, kai pamačiau verkiantį savo Tėvą, […] suvokiau gavusi ir pačią didžiausią Aukščiausiojo (ar likimo) dovaną: Tėvynės laisvę. Teisę ir atsakomybę.“ Štai tokios viešai prieinamos signatarų mintys apie Kovo 11-ąją ir jos reikšmę.
Lietuva nepriklausoma dar tik 25 metus, jai priešaky daug naujų iššūkių, patirčių ir galimybių. Mūsų šalis atkakliai skynėsi kelią į laisvę, tad lai šias pastangas vainikavęs Aktas dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo ir jo signatarai nelieka pamiršti.
Beje, nuo šiandienos Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos svetainėje galite parsisiųsti Kovo 11-osios akto kopiją ir peržiūrėti ir Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomo kino žurnalo „Lietuvos kronika“ ištraukas iš 1990 m.
Komentarų nėra. Būk pirmas!