Informacijos specialistus į Prancūziją, Lioną, sukvietė tarptautinė 24-oji „Bobcatsss“ konferencija. Joje dalyvavo ir Komunikacijos fakulteto tarptautinės komunikacijos I kurso magistrantė Julija Ingelevič su to paties fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų instituto dėstytoja dr. Jurgita Rudžioniene.
J. Ingelevič perskaitė bendrą pranešimą „Ar ERASMUS studentai turi tokias pačias teises naudotis bibliotekos teikiamomis paslaugomis studijuodami užsienyje?“. Studentė pristatė pernai atliktą tyrimą, kuriuo siekta ištirti Komunikacijos fakultete studijuojančių ERASMUS studentų galimybes naudotis Vilniaus universiteto bibliotekos teikiamomis paslaugomis.
Konferencijos turinys nuolat kinta, atsižvelgiant į tuo metu vyraujančias tendencijas, aktualijas bei naujienas bibliotekininkystės ir informacijos mokslų pasaulyje. Pagrindinė šių metų simpoziumo tema – „Informacija • Bibliotekos • Demokratija“. Dauguma pranešimų buvo skirti intelektinės laisvės ir žmogaus privatumo bibliotekose išsaugojimo problematikai, bibliotekos vaidmens demokratinėse kultūrose pristatymui ir analizei. Konferencijos dalyviai pranešimus parengė ir pristatė pagal keturias potemes: Bibliotekų vaidmuo demokratinėse kultūrose; Intelektinė laisvė ir cenzūra; Bibliotekos, atviroji prieiga ir duomenys; Privatumo apsauga.
Vieną įdomiausių pranešimų apie saviraiškos laisvę Prancūzijos bibliotekose pristatė Raphaëlle Bats iš ENSSIB universiteto (Prancūzija). Jos pranešimas „After Charlie Hebdo: The French libraries between freedom of expression and neutrality of the cultural institutions“ sulaukė daugybės konferencijos dalyvių dėmesio, nes nagrinėjo labai svarbius klausimus, susijusius su bibliotekos kaip kultūrinės institucijos saviraiškos laisve ir politiniais įvykiais, vykstančiais Prancūzijoje ir visame pasaulyje. Kaip dar vieną įdomesnių pranešimų būtų galima įvardyti Berlyno universiteto profesorės Petros Hauke pranešimą „Green Libraries – partners for realizing fully citizenship“. Profesorė kalbėjo apie „žaliąsias bibliotekas“ kaip įrankį plėtojant bibliotekų veiklą ir formuojant pilietiškumą. Mokslininkė pateikė pavyzdžių, kaip šis „žaliųjų bibliotekų“ prototipas veikia daugelyje šalių.
„Bobcatsss 2016“ konferencija Komunikacijos fakulteto atstovėms buvo ne tik puiki galimybė įgyti naujos patirties, pasidalyti savąja, pasisemti žinių ar susirasti bendraminčių iš viso pasaulio, bet ir proga prisiliesti prie Prancūzijos kultūros, apsilankant trečiajame pagal dydį Prancūzijos mieste. Didelį įspūdį paliko ir Liono viešoji biblioteka. Tai didžiausia viešoji biblioteka Prancūzijoje, turinti beveik 3,8 mln. dokumentų. Be to, ši biblioteka garsėja turtingu paveldu, novatoriškomis paslaugomis. Tai puikus viešosios bibliotekos pavyzdys.
Kasmet vis kitame Europos mieste vykstanti populiari, tarptautinį pripažinimą pelniusi konferencija „Bobcatsss“ unikali tuo, kad ją organizuoja bibliotekininkystės ir informacijos studentai. Šiemet tai patikėta Liono ir Noksvilio (JAV) universitetų studentų ir dėstytojų komandai.
Šioje konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš daugiau nei 25 pasaulio šalių. Perskaityta per 40 žodinių pranešimų, surengti 9 seminarai, pristatyta daugiau kaip 10 stendinių pranešimų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!