Šioje knygoje pateikiami vaikų piešiniai, atspindintys, kaip jie jaučia, mato ir įsivaizduoja pasaulį. Leidinys primena ir geografinį pasaulio atlasą, ir meno albumą.
Knygoje sudėti įdomiausi vaikų piešti žemėlapiai, kuriuos Lietuvos kartografų draugija sukaupė per penkis 2005–2013 m. vykusius vaikų žemėlapių konkursus. Žaismingi komentarų tekstai trumpai supažindina skaitytoją su žemėlapių savybėmis, geografiniais žemynų, regionų ir šalių ypatumais, atkreipia dėmesį į tradicinius ar neįprastus geografinės erdvės vaizdavimo aspektus, netikėtas interpretacijas, asociacijas, autorių perduodamas žinutes.
„Vaikų kartografiniai piešiniai ne tik gražūs, bet ir įdomūs mokslininkams. Trys Vilniaus universiteto kartografijos centro magistrantai sukauptos medžiagos pagrindu atliko vadinamųjų sąmonės žemėlapių tyrimus. Sąmonės žemėlapis – tai visuma žmogaus erdvės suvokimo ypatumų, kuriuos labai sunku sisteminti ir vertinti. Piešiniai rodo, kaip vaikai supranta žemėlapio elementus, matematinį pagrindą, paskirtį ir svarbą, kokias jie mato gretimas šalis ir tautas, kas jiems svarbu ir įdomu geografinėje aplinkoje“, – pratarmėje rašo VU Gamtos mokslų fakulteto Kartografijos centro profesorė Giedrė Beconytė.
Leidinys tinka ir suaugusiems, ir vaikams, jį galima naudoti kaip pagalbinę geografijos mokymo priemonę.
Knygą sudarė prof. G. Beconytė ir Rita Viliuvienė.
Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2015, 276 p., ISBN 978-609-459-588-2.
Komentarų nėra. Būk pirmas!