Vienam pavasario semestrui į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą atvyko grupė studentų iš Kazachstano. Keturi Astanos medicinos universiteto studentai studijuoja ketvirtame kurse.
Studentai dalinių studijų į fakultetą atvyko pagal dvišalę sutartį tarp VU Medicinos fakulteto ir Astanos medicinos universiteto. Kaip ir kiti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentai, studijas pradėję vasarį, semestrą jie baigs birželio 30-ąją išlaikę egzaminų sesiją. VU MF tarptautinių ryšių ir programų prodekanės doc. dr. Vaivos Hendrixson teigimu, studentai iš Kazachstano įskaitas laiko lygiai tokias pat, kaip visi kiti MF studentai: „Atvykę studentai yra lygiateisiai Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentai, turi studento pažymėjimą, gyvena studentų bendrabutyje ir naudojasi visomis kitomis VU studentų teisėmis“, – sako doc. dr. V. Hendrixson.
Kazachstanas – puikus partneris
Kazachstanas bendradarbiavimui pasirinktas ne veltui. Pasak MF tarptautinių ryšių ir programų prodekanės, tai didelį potencialą ir resursus turinti valstybė: „Jie yra atviri mainams visais aspektais: mokslo, mokymo, mokymosi, aptarnavimo. O mes medicinos srityje tiek mokslo, tiek gydymo, tiek ir akademiniu požiūriu tikrai daug ką gebame ir turime daug ką pasiūlyti. Manau, kad bendradarbiavimas visada yra naudingas abiem pusėms, nes skatina tobulėti, eiti į priekį, dalytis tuo, ką geriausiai moki“, – kalba prodekanė. Gerų atsiliepimų negaili ir kazachstaniečiai – jie džiaugiasi Medicinos fakultetu ir dėstytojų atsidavimu darbui. „Tai džiugina, nes žinia, kurią apie mus išsiveš svečiai, be abejonės, turės įtakos skleidžiant Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto vardą tarptautinėje erdvėje“, – komentuoja doc. dr. V. Hendrixson.
Su Kazachstanu pradėtas pokalbis ir dėl VU MF dėstytojų vizitų į Kazachstaną mokymo tikslais. Kadangi fakultetas neturi galimybės priimti didesnio studentų iš Kazachstano skaičiaus, svarstoma galimybė VU MF dėstytojams vykti į Astanos universitetą ciklais dėstyti įvairius dalykus.
Bendradarbiaujama ir su kitomis valstybėmis
VU Medicinos fakultetas dialogus veda ir su kitomis valstybėmis. Yra mobilumo sutarčių su Europos universitetais, kurių pagrindu vyksta studentų mainai. Prodekanė doc. dr. V. Hendrixson džiaugiasi, kad fakulteto rezidentai vyksta atlikti praktikos į žymias užsienio klinikas ir vis daugiau užsieniečių internų ir rezidentų kreipiasi į VU MF dėl galimybės atlikti medicinos praktiką.
Sudaryta ir nemažai dvišalių sutarčių su užsienio valstybių universitetais, kaip Lenkijos, Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Rusijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitais. Dvišalių sutarčių pagrindu vyksta mainai mokslinių tyrimų ir akademinėje srityse, keičiamasi dėstytojais ir studentais. VU Medicinos fakultetas bendradarbiauja su visais kontinentais: Europa, Amerika, Azija. Sutarčių nėra sudaryta tik su Australijos žemynu.
Pagal vieną iš tokių dvišalių sutarčių gegužės pradžioje dviejų savaičių kasmetinės praktikos į Vilniaus universiteto ligoninę Santariškių klinikas atvyksta slaugos studijų programos studentė iš Berno (Šveicarija). „Sunku trumpai aptarti visas sritis, kuriose vyksta tarptautinis bendradarbiavimas. Tačiau tvirtai turiu pasakyti, kad daugelis mūsų pasirašytų tarptautinių sutarčių iš tiesų yra veiklios. Džiugu, kad jos nedūlėja stalčiuose, bet jų pagrindu yra aktyviai dirbama“, – džiaugiasi MF tarptautinių ryšių ir programų prodekanė.
Projektai naudingi visomis prasmėmis
Anot doc. dr. V. Hendrixson, tokie bendradarbiavimo projektai naudingi visais požiūriais – bendruomenę skatina tobulėti, viešina fakultetą. Užsienio studentams dėstantis dėstytojas susiduria su studentais iš skirtingų šalių, skirtingos kultūros, mentaliteto, skirtingą žinių bagažą turinčiais asmenimis. Prodekanės teigimu, tai yra nemažas iššūkis, juolab kad dirbti tenka anglų kalba, kuri nei dėstytojams, nei dažnam užsienio studentui nėra gimtoji. Doc. dr. V. Hendrixson pabrėžia, kad dažnai svarbiausi moksliniai rezultatai pasiekiami dirbant su užsienio kolegomis, pavyzdžiui, mokslinių tyrimų komandose dažnai yra partnerių iš užsienio šalių ir mokslo bei mokymo įstaigų. „Tokie projektai yra sunkus darbas, bet, žvelgiant į perspektyvą, esu įsitikinusi, kad neplėtodamas tarptautiškumo universitetas nesulauktų didesnio pripažinimo pasaulyje. O Medicinos fakultetas didžiuojasi galėdamas prisidėti prie mūsų Alma Mater tarptautinių ryšių puoselėjimo“, – džiaugiasi doc. dr. V. Hendrixson.
Dar įvairesnė studentų bendruomenė
Pernai VU Medicinos fakultete pradėta medicinos studijų programa anglų kalba. Yra viena grupė, kurioje studijuoja Izraelio, Japonijos, Norvegijos, Azerbaidžiano, Didžiosios Britanijos, Airijos, Lenkijos piliečiai. Šį pavasarį pirmą kursą MF baigs grupė užsieniečių, medicinos studentų, studijuojančių anglų kalba. Tarptautinių ryšių ir programų prodekanė atskleidė, kad netolimoje ateityje jau planuojama į vientisąsias studijas priimti ne tik medicinos, bet ir odontologijos studijų programos užsienio studentus. O rudenį fakultete studijas pradės visuomenės sveikatos jungtinę magistrantūrą anglų kalba pasirinkę užsienio studentai. Tad kitais metais tikimasi dar įvairesnės studentų bendruomenės. „Darbas tarptautinėje srityje Medicinos fakultete verda. Džiugu, kad fakulteto bendruomenė vis aktyviau plėtoja tarptautinį bendradarbiavimą, randa jam laiko, noro ir idėjų, efektyviai naudojasi esamomis fakulteto sutartimis ir nuolat ieško naujų nišų ir galimybių“, – sako VU MF tarptautinių ryšių ir programų prodekanė doc. dr. V. Hendrixson.
Komentarų nėra. Būk pirmas!