Spalio 7–11 d. Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultete veikia IV tarptautinė visuomenės psichikos sveikatos mokykla („IV International Public Mental Health School“). Ją organizuoja Sveikatos mokslų instituto visuomenės sveikatos specialistai kartu su Europos visuomenės sveikatos asociacija (EUPHA), Valstybiniu psichikos centru ir kitais partneriais.
Šios iniciatyvos tikslas – suteikti galimybę specialistams, mokslininkams, doktorantams ir visiems mokslo entuziastams įgyti žinių apie visuomenės psichikos sveikatos mokslo pažangą, plėtoti šios srities mokslinių tyrimų įgūdžius ir užmegzti tarpdisciplininius ryšius visoje Europoje. Renginys skirtas paminėti ir Pasaulinę psichikos sveikatos dieną (spalio 10 d.), o šiemet mokyklos tema – „Psichikos sveikatos stiprinimas ir savižudybių prevencija“.
„Mokyklos programa yra labai įvairi ir idomi, pagrindinė kryptis – visuomenės sveikatos ir atsparumo tyrimai“, – teigia viena iš renginio organizatorių dr. Marija Jakubauskienė. Pasak VU Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto docentės, mokykloje nagrinėjami psichikos sveikatos iššūkiai šiuolaikinėse visuomenėse, šios srities istorija, trauminės gyvenimo patirtys ir jų daromas ilgalaikis poveikis sveikatai.
Tarptautinį renginį pranešimu apie genetikos ir visuomenės psichikos sveikatos ryšius atidaręs VU Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Algirdas Utkus teigia: „Psichikos sveikatos ir sutrikimų prigimtis įvairiose mokslo disciplinose ir skirtingose kultūrose yra diskusijų ir įvairių mokslinių aiškinimų objektas jau ne vieną šimtmetį. Todėl svarbu į tai pažvelgti iš įvairių perspektyvų.“
Visą savaitę seminarus mokykloje ves žymiausi savo sričių atstovai, tarp jų VU Medicinos fakulteto profesorius Eugenijus Gefenas (etiniai biomedicininių tyrimų psichikos sveikatos mokslų srityje aspektai), mokslinių publikacijų rengimo įgūdžius padės lavinti tarptautinio žurnalo „European Journal of Public Health“ vykdantysis redaktorius ir mokslininkas dr. Sayedas Rahmanas iš Švedijos.
Naujausias visuomenės psichikos sveikatos žinias istorijos ir smurto kontekste pristatys prof. Jutta Lindert (Vokietija, JAV). Psichiatrijos istoriją Lietuvoje ir jos reikšmę šiuolaikinei psichikos sveikatos priežiūrai apžvelgs prof. Arūnas Germanavičius. Apie kultūrinius psichikos aspektus ir visuomenės psichikos sveikatos intervencijas kalbės habil dr. Eva Heim (Ciuricho universitetas, Šveicarija). Savižudybių epidemiologiją ir prevencijos galimybes pristatys prof. Johanas Bilsenas (Belgija). Savižudybių prevencijos patirtį Lietuvoje apžvelgs Marius Strička (Savižudybių prevencijos biuro vadovas). Europos visuomenės sveikatos strategiją ir psichikos sveikatos perspektyvas pristatys EUPHA vykdančioji direktorė dr. Dineke Zeegers Paget (Nyderlandai). Dr. Marija Jakubauskienė kalbės apie psichikos sveikatą viso žmogaus gyvenimo laikotarpiu.
Renginyje visuomenės psichikos sveikatos studentai ne tik pasisems akademinių mokslinių ir praktinių žinių apie naujausias psichikos sveikatos perspektyvas bei iššūkius, bet ir susipažins su svarbiausiais mokslinių publikacijų rengimo principais. Dalyviai turės galimybę pristatyti trumpas savo būsimų mokslinių tyrimų vizijas ir idėjas psichikos sveikatos srityje. Geriausiai įvertintų idėjų autoriai dalyvaus EUPHA konferencijoje Prancūzijoje, kur savo moksliniais siekiais ir ambicijomis dalysis su viso pasaulio mokslininkais.
Tarptautinės konferencijos programa.
Komentarų nėra. Būk pirmas!