Lapkričio viduryje vykusiame Tarptautinės farmakoekonomikos ir padarinių tyrimų draugijos 17-ajame Europos metiniame kongrese (International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research 17th Annual European Congress) Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto doktorantės Ingos Tamulaitytės-Morozovienės su bendraautoriais parengtas stendinis pranešimas „Patient-reported fall related healthcare services in elderly women“ studentų kategorijoje pripažintas geriausiu.
Lietuvos ir pasaulio visuomenė senėja. Prognozuojama, kad, nekintant dabartinėms tendencijoms, iki 2030 m. Lietuvoje bus apie 27 proc. gyventojų, vyresnių kaip 60 metų.
Griuvimai yra viena iš aktualiausių senyvo amžiaus žmonių problemų. Jų padariniai smarkiai sutrikdo senų žmonių sveikatą, labai didina socialinę izoliaciją ir pablogina gyvenimo kokybę. Medicinos fakulteto mokslininkų grupė šią temą nagrinėja daug metų. Gauti duomenys apie medicininius bei ekonominius griuvimų padarinius padeda įvertinti jų žalą visuomenei. Atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 878 moterys, parodė, kad bent vieną kartą per metus griūva kas trečia vyresnė nei 65 metų amžiaus moteris – su amžiumi griuvimų dažnumas didėja. Nustatyta, kad tirtoje 65 metų amžiaus ir vyresnių savarankiškai bendruomenėje gyvenančių moterų grupėje griūdamos susižalojo 90,3 proc. moterų. Kas septinta patyrė kaulų lūžius. Beveik pusei iš visų griuvusių moterų reikėjo medicininės pagalbos.
Kongrese dalyvavo per 4700 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių, buvo pristatyta apie 2000 mokslinių pranešimų. Tarptautinė farmakoekonomikos ir padarinių mokslinė draugija kongresuose pristatomus tiek žodinius, tiek stendinius mokslinius pranešimus vertina pagal vieningus kriterijus bendrojoje, studentų ir jaunųjų tyrėjų kategorijose.
Doktorantės išvykos į mokslinę konferenciją išlaidos apmokėtos iš Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto doktorantų mobilumo fondo lėšų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!