Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto odontologijos specialybės studentai ir dėstytojai jau ne pirmi metai puoselėja gražų bendradarbiavimą su vaikų darželiais, globos namais ir slaugos įstaigomis.
VU Medicinos fakultete odontologijos studijų programa buvo atkurta prieš 15 metų. Tradicijos kuriamos šimtmečiais. Tačiau į jas einama mažais žingsneliais, kuriuos Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos institute pradėjo prof. Irena Balčiūnienė, toliau tęsia doc. Vytautė Pečiulienė kartu su kūrybingų, atsidavusių savo darbui dėstytojų kolektyvu. Odontologijos instituto dėstytojai lankosi Vilniaus miesto vaikų, taip pat neįgaliųjų ugdymo įstaigose ir globos namuose, skaito paskaitas vaikams, jų tėvams ir ugdymo įstaigų personalui apie burnos sveikatos priežiūros ypatumus.
Studentai odontologai ne tik įgauna teorinių mokslo žinių, įgyja praktinių savo būsimos specialybės įgūdžių, bet, sekdami dėstytojų pavyzdžiu, mokosi supratimo, atjautos šalia esantiems silpnesniems, labiau pažeidžiamiems mūsų visuomenės nariams. Odontologijos instituto lektorė Vilma Brukienė pati jau kelerius metus skatina gražų Odontologijos instituto bendradarbiavimą su Vilniaus miesto vaikų ugdymo įstaigomis, vaikų globos namais, taip pat neįgalių vaikų globos ir slaugos įstaigomis. Ilgus metus odontologijos specialybės studentai su dėstytojų pagalba globoja Odontologijos instituto kaimynystėje esančio Vilniaus m. lopšelio-darželio „Švelnukas” auklėtinius. Kruopščiu ir sąžiningu darbu įgavę darželio auklėtinių tėvų pasitikėjimą, IV–V kursų studentai prižiūri vaikų burnos sveikatą, užtikrina, kad laiku būtų atliekamos profilaktikos procedūros ir dirba visapusišką gydomąjį darbą. Netikėtai suskaudus dantį kuriam nors iš darželio vaikų, auklėtojos drąsiai kreipiasi į jau gerai pažįstamus Odontologijos instituto dėstytojus ir studentus, ir šie nedelsdami suteikia pirmąją pagalbą. Jau tapo gražia tradicija, kad kiekvieną pavasarį II kurso studentai burnos ligų profilaktikos kurso metu aplanko visas lopšelio-darželio „Švelnukas” grupes ir moko vaikus taisyklingos burnos sveikatos priežiūros. Odontologijos instituto dėstytojai dalyvauja darželyje vykstančiuose tėvų susirinkimuose, kur atsako į tėvams rūpimus klausimus apie jų vaikų burnos sveikatą. Vaikai savo ruožtu kiekvienais metais apsilanko Odontologijos institute, kur turi galimybę susipažinti su gydytojų odontologų darbo aplinka, įranga ir pažiūrėti smagių animacinių filmų apie burnos sveikatą ir jos svarbą. Taip vaikai mokomi atsikratyti baimių, mitų, susijusių su dantų priežiūra ir gydymu.
Pastaraisiais metais pačių studentų iniciatyva su dėstytojų pagalba buvo pradėti globoti Vilniaus 2-ųjų vaikų globos namų auklėtiniai. Žinoma, valstybinės vaikų ugdymo įstaigos neturi lėšų mokėti net ir tos nedidelės sumos už gydomąsias medžiagas, kurias studentai panaudoja gydydami. Tačiau ir čia buvo rasta išeitis. Odontologijos instituto direktorės doc. med. dr. V. Pečiulienės iniciatyva privačios firmos, prekiaujančios odontologinėmis medžiagomis, parėmė šią gražią idėją ir aprūpino svarbiausiomis medžiagomis bei priemonėmis, reikalingomis kokybiškam vaikų dantų gydymui. Svarbu tai, kad ir patys odontologijos specialybės studentai įneša nemažą savo indėlį. Vilniaus vaikų globos namų auklėtinius į VU ligoninės Žalgirio kliniką, kurioje yra įsikūrusi Odontologijos instituto studentų mokymo bazė, studentai atsiveža savo transportu ir savo lėšomis. Sužinoję apie tokią studentų veiklą, bendradarbiauti pasiūlė Utenos vaikų globos namai. Dėkingi mažieji pacientai paruošė kalėdinį koncertą instituto ir ligoninės darbuotojams, studentams.
Neįmanoma likti abejingam stebint, kaip šiltai, tėviškai studentai, kurių daugelis dar nebūna sukūrę savo šeimų, globoja ir prižiūri mažuosius vaikų namų auklėtinius. Užsimezga draugystė, studentai pasirūpina dovanomis savo pacientams. Galima drąsiai teigti, kad taip, be savo studijuojamo dalyko teorinių ir praktinių žinių, studentai gauna ir gyvenimo pamokas. Darydami, atrodytų, smulkius darbelius studentai įžiebia džiaugsmo kibirkštėles vaikų akyse, suteikia jų gyvenimui spalvų, o tai turbūt ir yra būsimo mediko gyvenimo prasmės dalis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!