Nuo rugsėjo Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultete ergoterapijos studijas pradės 15 naujai priimtų studentų. Vienas iš jų – Mantas Verkys – sutiko pasidalyti savo kelionės Medicinos fakulteto link istorija ir mintimis, kurios aplanko laukiant naujų mokslo metų pradžios. Manto negąsdina, kad ergoterapijos mokslas Lietuvoje dar gana naujas – vaikinas įsitikinęs, kad tai ateities mokslas.
Mantai, kaip apsisprendėte, kokią studijų kryptį pasirinkti?
Tiesą sakant, iki dešimtos klasės net minčių neturėjau rinktis sveikatos mokslus. Esu baigęs meno mokykloje dailę, todėl tikėjau, kad savo ateitį kursiu šia linkme. Tačiau baigiamosiose klasėse kažkas pasikeitė, atsirado minčių, kurios iš pradžių stebino net mane patį. Paskutiniais metais rimtai svarsčiau apie medicinos studijas, vis dėlto esu įsitikinęs, kad ergoterapija – būtent tai, ko ieškojau!
Sveikatos mokslų sritis yra plati, o ir VU Medicinos fakultete siūlomų studijų programų yra daug. Kodėl būtent ergoterapija?
Esu įsitikinęs, kad turiu savybių, kurias galėčiau tinkamai panaudoti tik padėdamas žmonėms su negalia. Norėčiau padėti likimo nuskriaustiems žmonėms savo trūkumus paversti stiprybėmis ir gyventi visavertį, aktyvų gyvenimą. Ergoterapijoje galima pritaikyti ir meninius gebėjimus, todėl nuoširdžiai džiaugsiuosi ir tokia galimybe. Mane domina naujos galimybės, todėl esu įsitikinęs, kad sunkumai neišgąsdins.
Kodėl pasirinkote studijas būtent VU?
Pats esu iš mažo Platelių miestelio, bet visada žinojau, kad mokytis noriu tik Vilniuje, apie Kauną net negalvojau. Žinoma, domėjausi, lyginau siūlomas studijų programas – prieš priimant galutinį sprendimą padariau namų darbus. Ergoterapija yra gana nauja sritis Lietuvoje, kiek domėjausi, ir dėstytojai bus jauni, todėl tikiu, kad mokytis bus įdomu. Man patiko išgirsta mintis, kad ergoterapija – ateities mokslas, laikui bėgant jis taps tik paklausesnis ir svarbesnis. Nuoširdžiai tuo tikiu!
Ar galite prisiminti tą akimirką, kai sužinojote, kad įstojote į pasirinktą studijų kryptį?
Rezultatus sužinojau naktį, kai bendraklasiai pradėjo rašyti žinutes ir klausinėti vieni kitų. Žinoma, labai apsidžiaugiau.
Studijos dar tik prasidės, bet studentiška veikla jau vyksta ir pažintys jau mezgasi. Buvote vienintelis ergoterapijos atstovas fuksų stovykloje – kaip sekėsi ten?
Taip, tikrai labai nustebau, kai sužinojau, kad stovykloje esu vienintelis šios studijų programos atstovas, bet visiškai nesigailiu dalyvavęs – nuostabi patirtis, šaunūs žmonės. Buvo įdomu sužinoti, kad VU Studentų atstovybės Medicinos fakultete pirmininkė Giedrė taip pat studijuoja ergoterapiją. Ji man yra puikus pavyzdys, kad studijos neturėtų užgožti asmeninio gyvenimo, socialinės ar kultūrinės veiklos. Tiesą sakant, ir pats norėčiau įsitraukti į atstovybės veiklą.
Liko vos kelios dienos iki rugsėjo. Ką planuojate per jas nuveikti?
Kaip jau minėjau, atvykau iš mažo miestelio, todėl, be universiteto, man be galo įdomus ir visos sostinės gyvenimas. Nekantrauju nusipirkti Vilniečio kortelę ir pasivažinėti troleibusais. Norėčiau kuo greičiau susipažinti su Vilniumi ir vilniečiais, jau esu numatęs aplankyti keletą vietų.
Tikriausiai turite savo įsivaizdavimą apie artėjančias studijas. Ko laukiate ir tikitės?
Kaip viskas vyks, tikrai neįsivaizduoju, bet žinau, kad labai laukiu anatomijos, lotynų kalbos, psichologijos paskaitų. Taip pat labai norėčiau išvykti pagal ERASMUS programą, tikiuosi, kad bus tokia galimybė. Jeigu ir kiltų sunkumų, nepasiduosiu. Noriu įrodyti, kad nuoširdžiu darbu galima pasiekti labai daug! Tolimoje ateityje save matau tik universitete – studijuojantį, o vėliau gal ir dirbantį.
Komentarų nėra. Būk pirmas!