Pirmosiomis 2019 m. dienomis Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto atstovai lankėsi Tel Avive (Izraelis) vykusioje Tarptautinės gydytojų akademijos (Medical Doctors International Academy) studijų mugėje ir pristatė galimybę studijuoti mediciną bei odontologiją VU. Mugėje taip pat vyko motyvaciniai pokalbiai su būsimais studentais.
Tarptautinės gydytojų akademijos organizuoto renginio programa buvo sudaryta iš dviejų dalių – oficialiosios, kurioje universitetų atstovai pristatė mokymo įstaigas, ir asmeninio bendravimo su būsimaisiais studentais ir jų artimaisiais. Renginyje savo siūlomas studijų programas anglų kalba pristatė Čekijos, Kipro, Kroatijos, Italijos ir Lietuvos universitetai. Kasmetinėje tarptautinėje studijų mugėje VU Medicinos fakulteto delegacija dalyvavo jau penktą kartą, šiemet fakultetui atstovavo studijų prodekanė prof. dr. Vaiva Hendrixson, tarptautinių studijų koordinatorės Justė Andrikonytė ir Jekaterina Soldatova, atstovė viešiesiems ryšiams Lina Kocienė ir trečio kurso medicinos studentas Galas Zimas.
„Studentai iš Izraelio sudaro nemažą dalį studijuojančiųjų Medicinos fakultete ir šis skaičius auga. Todėl norime parodyti išskirtinį dėmesį partneriams, Tarptautinės gydytojų akademijos atstovams, ir palaikyti glaudų tęstinį bendradarbiavimą. Žinoma, niekada negalima visko apibendrinti, tačiau pastebėjau, kad šie studentai išsiskiria savo motyvacija ir pasiruošimu. Studijuoti jie pradeda po privalomosios karinės tarnybos, todėl būna vyresni, brandesni, daugiau patyrę ir aiškiau suvokiantys savo tikslus“, – pasakojo studijų prodekanė prof. dr. V. Hendrixson.
Mugėje dalyvaujantys universitetai turi jau kelių dešimtmečių tarptautinių studijų organizavimo patirtį, gali pasigirti tradicijomis ir įdirbiu, didžiuotis gausiomis tarptautinių alumnų draugijomis ir kasmet priimti daugiau kaip šimtą naujų studentų. Galima tik pasidžiaugti, kad tarp tokių stiprių dalyvių VU Medicinos fakultetas yra konkurencingas ir kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. „Dalyvaudami studijų mugėje mes nesiekiame susirinkti kuo daugiau studentų. Mūsų tikslas yra atsirinkti tuos, kurie tikrai nori studijuoti VU, jau yra girdėję apie Lietuvą, galbūt čia ir lankėsi. Motyvacija yra vienas iš svarbiausių kriterijų. Nemaloniausia, kai jau priimtas studentas po kelių savaičių ar mėnesių nutraukia studijas, tuomet supranti, kad vietoj jo buvo galima pasirinkti kitą – labiau motyvuotą. Labai stengiamės, kad tokių situacijų būtų kuo mažiau“, – pabrėžė tarptautinių studijų koordinatorė J. Andrikonytė.
Jau antrus metus VU Medicinos fakulteto administracijos atstovėms renginyje padėjo trečio kurso medicinos studentas G. Zimas. „Pokalbis su tikru studentu visada suteikia stojantiesiems daugiau informacijos ir pasitikėjimo. Net neįsivaizduojame, apie ką jie kalbasi hebrajų kalba, tačiau akivaizdu, kad pašnekovai lieka patenkinti ir grįžta išsamiau aptarti studijų galimybes. Labai laukiame pirmųjų alumnų iš Izraelio, tuomet tapsime lygiaverčiais kitų universitetų varžovais“, – džiaugėsi prof. V. Hendrixson.
Kol kas sunku prognozuoti, kiek studentų iš Izraelio šiais metais sulauksime VU. Kol kas svarbiausia, kad pavyko susitikti su galimais pretendentais, gyvai pasikalbėti, papasakoti ne tik apie universitetą, bet ir apie Lietuvą, žmones, kultūrą, tradicijas. „Bendraujant atsiskleidžia žmogaus asmenybė, charakteris. Visais atvejais tiesioginis, gyvas pokalbis yra neįkainojamas. Be to, tokie vizitai yra puiki galimybė įvertinti, kaip atrodome palyginti su kitais universitetais. Tuomet supranti, kur dar reikėtų pasitempti ir padirbėti“, – kalbėjo VU Medicinos fakulteto atstovė viešiesiems ryšiams L. Kocienė.
2019 m. VU Medicinos fakultete jau 7 kartą planuojama vykdyti priėmimą į studijas anglų kalba. Tikimasi į medicinos studijų programą priimti 85 studentus, o į odontologijos studijų programą – 20.
Komentarų nėra. Būk pirmas!