Liaudies išmintis sako, kad tradicijų reikia laikytis, tad ir šiais metais pavasarį vėl išvys kruopščiai rengtos ir brandintos Matematikos ir informatikos fakulteto dienos (MIDI), kurias vainikuos jubiliejinė – 15-oji roko opera. Išduosime paslaptį, kad ji atsigręš į lietuviškąją klasiką – scenarijus paremtas vienu žinomiausių lietuvių literatūros kūrinių. Gretinant praeitį su dabartimi bus kalbama apie šiuo metu Lietuvoje vešinčias akademines problemas – diplominių darbų pirkimą, nusirašinėjimą, studijų gimtinėje išmainymą į saldžiai atrodančias užjūrio karalystes. Scenoje kiekvienas žiūrovas atpažins ir dalelę savęs – savo dvejones, baimes ir pergales… Nepaisant visų egzistencinių klausimų, šiemetinėje roko operoje bus daug šviesų, tikros roko klasikos ir tos vienintelės ir nepakartojamos studentiškosios jaunystės šėlsmo.
Kaip žinoma, tik perkūnas gali atsirasti iš giedro dangaus, tuo tarpu visi žemiški darbai turi savo priešistorę. Pasak dėstytojų, pirmosios roko operos kregždės matytos jau 1982 m. – pagal pasaką apie Kasčėjų Nemirtingąjį parodyta roko opera „Kastukas nemarusis“. O jau 1998 m. pirmakursio Tado Daujoto, neretai vadinamo renginio „tėčiu“, iniciatyva įgyvendinta jaunatviška roko operos vizija. Vaikinas surinko būrelį pažįstamų muzikantų, kelias dainuojančias kursiokes. Rezultatas – penkių dainų spektaklis apie dėstytojus ir studentišką gyvenimą.
Po metų tylos, 2000 m., per tris savaites repeticijų parengiama „Raudonkepuraitė“. Ją žiūrėjo net apie 250 fakulteto bendruomenės narių. Tai buvo puikus startas. 2001 m. parengtas „Juodas Katinas Supermatematikas“ sulaukė beveik 600 žiūrovų. Auditorija buvo perpildyta, o pavėlavusiems renginį stebėti teko pro langus.
2002 m. metais įvyksta lūžis: roko opera perkeliama į vakarinę MIDI dalį, „okupuojami“ Profsąjungų rūmai, o pažiūrėti, kuo šiais metais nustebins visus stereotipus sulaužę „mifiečiai“, sugužėjo net 1500 žmonių. Atsiranda gausesnis instrumentų spektras, choreografijos elementai.
2003 m. dekano rinkimų įkarštyje sceną išvydo „Byla Nr. 4“: ieškota pavogto fakulteto turto – dekanomobilio. Pastarajį, mėlyną zaporožietį, padabintą baltomis kanapėmis, MIF‘o studentai ką tik iškeptam dekanui nupirko iš savo kišenės. Toliau roko opera vien profesionalėjo, o organizatoriai jautė, kad artėja metas vairą perduoti naujai kartai. Taigi 2004 m. roko opera įgavo „Žaidimo pabaigos“ pavadinimą, o joje susitiko keturi pagrindiniai buvusių renginių personažai – Raudonkepuraitė, Kareivukas, Šventasis Micius ir Juodas Katinas Supermatematikas.
2005 m. pirmą kartą žiūrovus sukvietė ne roko opera, o teatralizuotas koncertas – muzikinis šou „EM‘FIVA“. Vėliau grįžta prie pradinės idėjos – 2006 m. įvyko „Eglės žalčių karalienės“ motyvais parengta roko opera. 2007 m. kalbėta apie matematikų miestą „New Garduką“, o vėlesniais metais parodyta pavojų ir burtų kupina studentų kova su „Amžinąja žiemos sesija“. 2009 m. „Visorių sindromas“ žvelgė ten, kur gali atsidurti ,,persimokėliai“, o „Teatromatika“ gvildeno jaunimui svarbią temą: studijų pasirinkimas ne pagal save. Studentiškos problemos rodytos ir 2011 m. operoje „Viduramžiai rytoj“ bei „404: rojus nerastas“. Patys šviežiausi įspūdžiai aplanko prisimenant praėjusių metų roko operą apie kompiuterio valdomą miestą, geriau žinomą kaip „Dievas iš mašinos“.
Na, o šiemet organizatoriai žada tikrai grandiozinį renginį. Gegužės 17 d. 21.00 val. visi laukiami „Teatro arenoje“. Tad čiupk draugus ir skubėk įsigyti bilietus į jubiliejinę roko operą. Bilietus platina Studentų atstovybė MIF‘e, Naugarduko g., ir ticketpro.lt.
Komentarų: 1
2014-06-29 02:39
DeejayA bit sueprisrd it seems to simple and yet useful.