Europa apie socialinę dimensiją aukštajame moksle pradėjo kalbėti daugiau nei prieš dešimt metų, o pastarąjį penkmetį tai viena aktualiausių temų. Nepaisant to, Lietuvoje šiam klausimui skiriama mažai dėmesio. Todėl sausio 23 d. Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) organizuoja tarptautinę konferenciją „Socialinės dimensijos gerinimas universiteto aplinkoje“.
„Tai bene pirmoji konferencija Lietuvoje, išimtinai skirta socialinės dimensijos aukštajame moksle problematikai. Suprasdami temos svarbumą ir matydami, jog realaus dėmesio Lietuvoje ji nesulaukia, jautėme didelę atsakomybę organizuodami šią konferenciją, todėl stengėmės sukviesti stipriausius ekspertus, kurie pasidalytų įžvalgomis“, – konferencijos tikslą apibūdino jos organizatorius Arminas Varanauskas.
Socialinę dimensiją 2007 m. apibrėžė Bolonijos proceso šalių ministrai, atsakingi už aukštąjį mokslą. Jie įsipareigojo siekti, kad studentai atspindėtų visuomenės skirtingumą ir visi turėtų tinkamas sąlygas įgyti aukštąjį išsilavinimą, nepriklausomai nuo socialinių ir ekonominių sąlygų. „Socialinė dimensija apima ne tik galimybes mokytis aukštojoje mokykloje, tarkim, studentui su specialiaisiais poreikiais, bet kartu kalba ir apie studentų akademinės paramos plėtrą – pagalbą mokantis, psichologinę paramą, finansiškai prieinamų socialinių paslaugų teikimą“, – teigia A. Varanauskas.
Apie tai, kas yra socialinė dimensija ir kaip jos suvokimas skiriasi Europos bei Lietuvos kontekstuose, konferencijos dalyviams pasakos VU Kokybės vadybos centro direktorė Inga Milišiūnaitė. VU profesorius Romas Lazutka bandys atsakyti, ar „studento krepšelis yra socialus“. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) atstovai pristatys turimus bakalauro, magistro ir doktorantūros studijų prieinamumo duomenis, o Studijų kokybės vertinimo centro direktoriaus pavaduotoja Aurelija Valeikienė kalbės apie socialinės dimensijos bei kokybės užtikrinimo sąsajas.
Konferencijoje taip pat bus skaitomas pranešimas apie negalios vertę ir neįgaliųjų studentų situaciją Lietuvos aukštajame moksle. Vienas VU SA partnerių – Šveicarijos studentų sąjungos – atstovas Dominikas Fritze skaitys pranešimą apie situaciją Šveicarijos aukštosiose mokyklose bei gerąsias praktikas.
Konferenciją baigs apskritojo stalo diskusija, kurioje dalyvaus švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus, kiti konferencijos pranešėjai.
Daugiau informacijos apie konferenciją, jos darbotvarkę bei registraciją rasite interneto tinklalapyje www.vusa.lt.
Projektas remiamas Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos lėšomis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!