Sausio 18 d. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas (VU ATSI) kartu su Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutu (HEPI) rengia mokslinę konferenciją „Tarp likimo ir pasirinkimo: transkultūrinė perspektyva“.
Tai pirmoji tarpdisciplininė mokslinė konferencija Lietuvoje, kurioje siekiama įvairiais aspektais ir žvelgiant iš skirtingų mokslų perspektyvų aptarti likimo fenomeną. Konferencijoje bus svarstomas nuo seniausių laikų keliamas klausimas: kaip likimas buvo suprantamas įvairiose pasaulio kultūrose?
Visose tradicijose egzistavo tam tikra samprata, aiškinusi, kas ir kaip veikia žmogų jo gyvenimo kelyje (fatum, karma, ming, al-qadar, khuvi zayaa). Tokia jėga neretai buvo net deifikuojama ir personifikuojama (Tychė, Moiros, Tianming, Fortuna, Lakšmė, Laima ir kt.). Vakarų filosofijoje ir teologijoje nuolat plėtojamos laisvos valios ir determinizmo sampratos. Bet ar šios sąvokos padeda suprasti, kas yra likimas? Ar tai fatalistinė koncepcija, ar ji palieka vietos atsitiktinumui, sėkmei? Ar visomis gyvenimo aplinkybėmis žmogus turi pasirinkimo galimybę? O jei taip, tai kiek ji yra plati ir apčiuopiama? Galiausiai, koks vaidmuo tenka žmogaus atsakomybei už savo egzistencinius sprendimus ir kaip jis gali būti tam deramai motyvuojamas?
Apie šiuos klausimus ir įvairius likimo bei pasirinkimo santykio aspektus konferencijos organizatoriai prof. Audrius Beinorius (VU ATSI) ir Rimvydas Budrys (HEPI) kviečia diskutuoti su praktikuojančiais psichologais ir kultūrinių tradicijų tyrinėtojais orientalistais, filosofais, religijotyrininkais, etnologais.
Konferencija vyks VU Konfucijaus instituto Didžiojoje Konfucijaus auditorijoje (M. K. Čiurlionio g. 21, II korpuse, vidiniame kieme, įėjimas per VU Geomokslų fakultetą). Dalyvavimas nemokamas, dalyvio registracijos nėra. Konferencijos programą rasite čia.
Projektas „Tarp pasirinkimo ir determinizmo: kultūrinė laisvos valios, sėkmės ir atsitiktinumo patyrimo bei konceptualizavimo įvairovė“ (DOTSUT-22 (09.3.3-LMT-K-712-01-0111)) bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0111) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Komentarų nėra. Būk pirmas!