Kovo 26 d. Vilniaus universiteto bibliotekos Smuglevičiaus salėje pasirašyta projekto „Nacionalinio atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centro kūrimas“ finansavimo ir administravimo sutartis. Ją pasirašė Vilniaus universiteto rektorius akad. Benediktas Juodka, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus pavaduotoja Aldona Baranauskienė.
Pagal šią sutartį projekto vykdymui skiriama 100 mln. litų – iš jų 85 mln. finansuoja Europos regioninės plėtros fondas, o 15 mln. sudaro Lietuvos Respublikos biudžeto lėšos.
Kalbėdamas prieš sutarties pasirašymą, B. Juodka pažymėjo, kad taip sutapo, jog sutarties pasirašymas įvyks artėjant Vilniaus universiteto 430 metų jubiliejui. „Aš neatsimenu, ar per visą universiteto istoriją kas nors būtų įteikęs jam panašią dovaną“, – šmaikštavo rektorius. B. Juodka taip pat pabrėžė, kad Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC) projekto istorija yra labai ilga. Pirmos mintys apie naująjį
Vilniaus universiteto bibliotekos pastatą, kuris galėtų iškilti Saulėtekyje, siekia dar sovietmetį, bet tada tas projektas įgyvendintas nebuvo. Jau po nepriklausomybės atkūrimo prasidėjo darbas prie naujo projekto. Pasak B. Juodkos, po trejų metų Saulėtekyje turintis iškilti Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras galės vadintis „XXII amžiaus biblioteka“.
G. Steponavičius irgi pažymėjo, kad projekto derinimo darbai užtruko ilgai, bet dabar, pasirašius sutartį, jo įgyvendinimas turėtų paspartėti. Švietimo ir mokslo ministras priminė, jog knygos skaitymas yra vienas didesnių malonumų žmogaus gyvenime, o naujas bibliotekos pastatas turėtų užtikrinti šio malonumo prieinamumą.
Aldona Baranauskienė ypač pabrėžė modernią pastato formą. „Džiugu, kad suprojektuotas labai įdomus statinys“, – sakė ji. Kartu buvo pažymėta, jog sutarties pasirašymas yra tik pradžia, o visas kelias, kurį dar teks nueiti įgyvendinant projektą, nebus rožėmis klotas.
Vilniaus universiteto bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė pavadino Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro projektą išskirtiniu. „Ilgai ėjome į šitą dieną. Daug kas per šį laiką pasikeitė, tačiau vienas dalykas buvo pastovus – mūsų noras turėti naujo tipo biblioteką, naujo tipo informacinį centrą. Štai šiandien mes stovime tame atskaitos taške, nuo kurio pradėsime skaičiuoti naująjį Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro laiką. Nuo šiandien pradėsime braukti dienas, o jų – iki 2012 m. kovo 25 d. – yra 1095. Štai tiek turime dienų tam, kad iškiltų mūsų visų vizijose ir svajonėse sukurtas Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras. Mūsų laukia nepaprastas išbandymas – mes tai labai gerai suvokiame, tačiau tai yra ir nepaprasta proga, kuri mums parodys, ką mes galime, suteiks galimybę kurti, matyti savo darbo vaisius ir jais džiaugtis“, – sakė I. Krivienė. Generalinė direktorė taip pat paminėjo žmones, kurie prisidėjo prie projekto. Pirmiausia ji prisiminė tuos, kurie nesulaukė šios dienos – buvusį Vilniaus universiteto rektorių Rolandą Pavilionį ir Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro koncepcijos kūrėją, bibliotekos generalinę direktorę Audronę Glosienę.
Komentarų nėra. Būk pirmas!