Du Vilniaus universiteto (VU) leidyklos leidžiami moksliniai žurnalai „Knygotyra“ (VU Komunikacijos fakultetas) ir „Lietuvos istorijos studijos“ (VU Istorijos fakultetas) įtraukti į „Web of Science“ referuojamų leidinių sąrašą.
VU leidyklos direktoriaus dr. A. Gudinavičiaus teigimu, „patekimas į „Web of Science“ visų pirma yra visos tarptautinės redkolegijos darbo įvertinimas. Taip pat šiuo atveju reikia pažymėti VU leidyklos, kuri atlieka šio žurnalo leidybos darbus, mokslo periodikos vadovo dr. Vinco Grigo indėlį teikiant paraišką ir bendraujant su „Clarivate“. Šiuolaikinė akademinė leidyba, kurios dalis yra ir mokslo žurnalų leidyba, jau kurį laiką yra nutolusi nuo klasikinio prekių pardavimo modelio ir perėjo prie internetine sklaida grįsto modelio, tad šiuolaikinėje mokslo rezultatų sklaidoje svarbiausia tampa patogus publikacijų pasiekiamumas, ilgalaikis išsaugojimas ir tam tikras kokybinis filtras. Patekimas į „Web of Science“ publikacijų duomenų bazę ir atveria dar daugiau pasiekiamumo galimybių skaitytojui.“
Svarbu pažymėti, kad siekiant registruoti žurnalą „Clarivate“ reikia skirti daug dėmesio žurnalo tematikos ir publikuojamo turinio atitikimui. Ypač aukšti standartai keliami žurnalo recenzavimo politikai ir kokybei, recenzavimo valdymui, straipsnių kokybei, redakcinės kolegijos sudėčiai. Vertinimas yra ilgas, vidutiniškai nuo pirmojo pateikimo iki patvirtinimo praeina nuo pusantrų iki dvejų metų, priklausomai nuo mokslų srities.
„Knygotyros“ tematika apima knygos mokslų teoriją ir metodologiją, knygos istoriją, istoriografiją ir šaltiniotyrą, tradicinės ir skaitmeninės leidybos, medijų raštingumo ir skaitymo, knygos meno, bibliofilijos, knygos paveldo tyrimus, knygos sociologiją. Žurnale skelbiami originalūs moksliniai straipsniai, mokslinės istorinių šaltinių publikacijos, analitinės knygų recenzijos, knygotyrai aktualių įvykių kronika.
„Lietuvos istorijos studijos“ – deimantinės atvirosios prieigos periodinis mokslo žurnalas, kuriame skelbiami naujausi istorikų praeities tyrimai. Anonsuojami ir recenzuojami Lietuvoje ir kitose šalyse pasirodę naujausi moksliniai tyrinėjimai, skelbiama Vilniaus universiteto ir visos šalies istorikų mokslinio gyvenimo kronika, minimos iškiliausių tyrinėtojų sukaktys, reikšmingos Lietuvai datos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!