
Mokslinis seminaras „Įvairovės ir pokyčių kartografija“ kviečia dalyvauti ir teikti pranešimų pasiūlymus. Renginys vyks 2025 m. balandžio 25 d. Vilniaus universiteto (VU) Chemijos ir geomokslų fakultete.
Preliminari vieta – Geomokslų instituto 313 auditorija, laikas – 11–16 val. Prašome sekti informaciją renginio tinklalapyje.
Kartografija – tai ne tik būdas pavaizduoti erdvinę informaciją, bet ir priemonė išsaugoti ateities tyrinėtojams vertingus duomenis ir jų interpretacijas. Seminaro metu aptarsime, kaip žemėlapiai gali atspindėti reiškinių bei požiūrių įvairovę ir kokią reikšmę jie turi dokumentuojant šalies istoriją.
Renginyje papasakosime apie prieš 25 metus tragiškai žuvusio kartografo ir gyventojų geografo Petro Gaučo (1942–2000) darbus ir palikimą, pasidalinsime prisiminimais apie šį talentingą, darbštų ir kuklų mokslininką, kurio dėka dar sovietmečiu Lietuva sugebėjo išleisti nacionalinį atlasą! Bus aptariami istoriniai Lietuvos žemėlapiai ir Vilniaus kraštas, kurio gyventojais mokslininkas ypač domėjosi. Seminaro dalyvių laukia įdomios diskusijos, šiltas ir nuoširdus bendravimas ir ne vienas siurprizas.
Dalyviai turės galimybę sužinoti, kaip keitėsi kartografijos metodai – nuo tradicinių iki šiuolaikinių skaitmeninių technologijų, kurios pradėtos taikyti 1995 m. įsteigus Vilniaus universiteto Kartografijos centrą (nuo 2017 m. – Kartografijos ir geoinformatikos katedra). Taip pat paminėsime Kartografijos centro įkūrimo trisdešimtmetį.
Kviečiame teikti pranešimus, susijusius su kartografijos metodų raida ir pokyčiais, istoriniais Lietuvos ir Vilniaus krašto žemėlapiais, gyventojų geografijos tyrimais, skaitmeninėmis kartografijos technologijomis, erdvinių duomenų interpretacijomis ir jų išsaugojimu.
Pranešimų pasiūlymai priimami iki 2025 m. balandžio 9 d. Dalyvių registracija vyksta iki 2025 m. balandžio 22 d.
Norint dalyvauti renginyje būtina registruotis ir sulaukti organizatorių patvirtinimo. Registruotis galima čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!