Vilniaus universiteto darbuotojai ir studentai, vykdydami mokslinius tyrimus, duomenis gali saugiai ir patogiai tvarkyti duomenų archyve MIDAS. Tai didžiausias ir moderniausias Baltijos šalyse mokslinių tyrimų duomenų archyvas, kuriame galima sukaupti iki 3 petabaitų duomenų. Šiuo metu yra nustatytos naujos naudojimosi juo taisyklės.
Tyrėjai gali naudotis tiek MIDAS išoriniu portalu, kuris yra prieinamas viešai ir be registracijos, tiek asmenine 100 GB dydžio MIDAS vartotojo paskyra. Nevieša asmeninė vartotojo erdvė nemokamai suteikiama tik registruotiems vartotojams. Į sukurtą paskyrą vartotojas duomenis gali įkelti naudodamasis interneto naršykle ar FTP, taip pat sinchronizuoti su asmeniniu kompiuteriu. MIDAS saugomi duomenys nėra vieši, kol jų nepublikuoja pats vartotojas. Publikavus duomenis ir (arba) jų metaduomenis, suteikiama galimybė jiems priskirti unikalų skaitmeninį identifikacijos numerį (DOI), stebėti duomenų peržiūrų ir parsisiuntimų skaičių. Be to, MIDAS sudaryta galimybė naudotis įdiegtomis moderniomis duomenų analizės (valymo, filtravimo, normavimo, statistinio apdorojimo, dimensijos mažinimo, klasifikavimo, grupavimo, grafinio vaizdavimo ir kt.) priemonėmis, organizuoti duomenų recenzavimo procesą ir kt.
Atnaujintos Mokslinių tyrimų duomenų tvarkymo MIDAS taisyklės (pdf) patvirtintos rektoriaus 2017 m. balandžio 28 d. įsakymu Nr. R-168. Šiuo įsakymu taip pat nustatytos Vilniaus universiteto padalinių ir asmenų funkcijos mokslinių tyrimų duomenų valdymo procese, atsižvelgiant į 2016 m. spalio 18 d. Senato nutarimu Nr. S-2016-9-3 patvirtintas Vilniaus universiteto mokslinių tyrimų duomenų valdymo gaires (pdf). Tyrėjai atsako už mokslinių tyrimų duomenų valdymo planų sudarymą ir jų vykdymą, atlieka duomenų atranką ir teikimą saugoti MIDAS, juos aprašo. Vilniaus universiteto padaliniai įpareigoti užtikrinti tyrėjams visą reikalingą pagalbą. Mokslinių tyrimų duomenų valdymo veiklas ir procesą kontroliuoti įgaliotas mokslo prorektorius. Jam talkinti iki š. m. liepos pabaigos Vilniaus universitete planuojama suformuoti nuolat veiksiančią Mokslinių tyrimų duomenų valdymo grupę.
Komentarų nėra. Būk pirmas!