Nuotolinio mokymo galimybėms vis labiau keičiant akademinį gyvenimą, aukštos kokybės atvirų masinio nuotolinio mokymo kursų (angl. Massive Open Online Courses, MOOcs) paklausa yra kaip niekada didelė. Siekdamas aprūpinti akademinį personalą ir mokymų rengėjus reikiamais įrankiais, kurie padėtų sėkmingai prisitaikyti prie pokyčių, „Arqus“ aljansas kviečia prisijungti į dviejų dalių internetinius mokymus „Atvirų masinio nuotolinio mokymo kursų (MOOCs) kūrimas aukštajame moksle“.
Mokymus ves šios srities ekspertės – Nadine Linschinger ir Barbora Orlická iš Graco universiteto. Mokymų dalyviai įgis teorinių žinių pagrindus ir praktinių įgūdžių, leisiančių kurti ir įgyvendinti išties patrauklius atvirus kursus. Aukšto lygio užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu, taip užtikrinant lankstumą.
Kodėl tai svarbu?
Atviri masinio nuotolinio mokymo kursai – MOOCs – pakeitė ugdymo metodus ir prieigos būdus, suteikdami institucijoms galimybę lengviau pasiekti pasaulinę auditoriją ir skatindami mokymąsi visą gyvenimą. Tačiau norint sukurti efektyvų atvirą masinio nuotolinio mokymo kursą, vien techninių žinių nepakanka – svarbu išmanyti mokymų dizaino bei į besimokantįjį orientuoto mokymo strategijas ir turėti atitinkamų praktinių įgūdžių.
Šių mokymų tikslas – aiškiai pristatyti MOOC kūrimo bei plėtojimo procesą, kad jis taptų prieinamas ir patogus dėstytojams, mokymų kūrėjams ir kitiems aukštojo mokslo atstovams.
Ko išmoksite?
Mokymus išklausę dalyviai gebės:
- paaiškinti MOOC sąvoką aukštojo mokslo kontekste, išvardyti tokių kursų tikslus ir tipus;
- apibrėžti pagrindinius veiksmingo MOOC dizaino dalis;
- sudaryti struktūrizuotą MOOC planą;
- įsivertinti studentų įtraukimo ir veiksmingo grįžtamojo ryšio teikimo strategijas;
- žengti pirmuosius žingsnius kuriant MOOC mokymosi medžiagą (pvz., vaizdo įrašus, testus ar tekstus).
Išsami informacija apie mokymus
Datos ir tvarkaraštis
1-oji dalis: Pagrindai ir kursų dizaino
Data: 2024 m. gruodžio 11 d. (trečiadienis)
Laikas: 15:00–17:00 val. (Lietuvos laiku)
Sužinokite pagrindinius MOOC ir jų dizaino kūrimo principus.
2-oji dalis: Mokymų kūrimas ir praktinis įgyvendinimas
Data: 2024 m. gruodžio 12 d. (ketvirtadienis)
Laikas: 15:00–18:00 val. (Lietuvos laiku)
Pasinerkite į praktinį MOOC kūrimo procesą nuo turinio rengimo iki realaus įgyvendinimo.
Kam šie mokymai skirti?
Šie mokymai puikiai tinka visiems, dirbantiems aukštojo mokslo institucijose – nuo dėstytojų ir kito akademinio personalo iki kursų kūrėjų, norinčių savo MOOC pristatyti pasaulinei auditorijai.
Kad mokymosi procesas būtų kuo interaktyvesnis ir labiau pritaikytas individualiems poreikiams, dalyvių skaičius ribojamas iki 25.
Registruotis kviečiame iki 2024 m. gruodžio 10 d.
Komentarų nėra. Būk pirmas!