Gruodžio 10 d. Lietuvoje įvyks tradicinis Nacionalinis žmogaus teisių forumas (NŽTF). Šiais metais vieną jo diskusijų „Ar apsimoka lyčių lygybė?“ inicijuoja Vilniaus universitetas (VU). Kasmet Tarptautinę žmogaus teisių dieną vykstantis renginys ir 14 val. prasidėsianti diskusija dėl karantino šalyje bus virtualūs.
Diskusijos metu pagrindinis klausimas – ar galime teigti, kad lyčių lygybė apsimoka – bus gvildenamas įvairiais aspektais: vyriškos ir moteriškos mokslo sritys, trumpalaikė ir ilgalaikė lyčių lygybės nauda individams, organizacijoms ar net visai aukštojo mokslo sistemai, pradedant studijomis ir plečiantis į visų sričių mokslinius tyrimus ar inovacijas. Bus kalbama ir ieškoma atsakymų, kas yra pagrindinės naudos gavėjos ir gavėjai šiandien ir kokios yra paskutinės tendencijos pagal naujausią 2020 m. lyčių lygybės indeksą.
„Organizacijose labai svarbu siekti įvairovės ir kartu pusiausvyros užtikrinimo. Tai sukuria prielaidas bendruomenės narių vidinio teisingumo ir saugumo jausmui, padeda motyvacijai, skatina saviraišką. Lyčių pusiausvyra įvairiose srityse ir įvairiose vadybos grandyse, vienodas atlygis už tą pačią veiklą – tai tik dalis svarbių šios temos klausimų, kuriems VU nuosekliai skiria dėmesį, kartu įgyvendindami šiais metais patvirtintą VU įvairovės ir lygių galimybių 2020–2025 m. strategiją“, – sako VU organizacijos vystymo ir bendruomenės reikalų prorektorė doc. dr. Rita Rekašiūtė-Balsienė.
Diskusijoje dalyvaus VU Gyvybės mokslų centro mokslininkė dr. Urtė Neniškytė, Pietų Danijos universiteto strateginės programos lyčių lygybės iniciatorė Eva Sophia Myers, Europos lyčių lygybės instituto mokslinių tyrimų ir statistikos programos vadovė Jolanta Reingardė ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorė, švietimo ekspertė dr. Natalija Mažeikienė. Diskusiją moderuos VU rektoriaus patarėjas ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto tarybos narys Paulius Gritėnas.
Šiemet forumas simboliškai skiriamas Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 70-mečiui, renginio šūkis – „Įvairovių Lietuva Europoje“. Todėl čia numatoma 18 diskusijų įvairiomis su žmogaus teisėmis susijusiomis temomis, kuriose dalyvaus daugiau kaip 100 įvairių sričių ekspertų. NŽTF po vienu stogu suvienija akademinę, valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus bei tarptautinę bendruomenes. Renginyje bus teikiamas vertimas į lietuvių gestų kalbą ir vertimas iš/į anglų k.
Renginys bus transliuojamas tiesiogiai organizatorių svetainėje ir portale lrt.lt. Forumo programa ir registracija: Nztf.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!