Siekiant didinti bendrą supratingumą ir gebėjimus atpažinti galimus seksualinio priekabiavimo atvejus, Vilniaus universiteto (VU) darbuotojams bei studentams sukurta speciali e. mokymų programa „Seksualinio priekabiavimo atpažinimas ir prevencija“. Pirmųjų tokių mokymų Lietuvoje idėja pradėta įgyvendinti dar prieš kelerius metus, kai visuomenėje vilnijo #Me Too judėjimas, o Lietuvos aukštosiose mokyklose ir įvairiose organizacijose imtasi plačiau diskutuoti apie elgesio darbe ir studijose ribas.
„VU bendruomenė – be galo didelė ir įvairi. Kiekvienas iš mūsų ateiname su savo įsitikinimais, pažiūromis ir tradicijomis. Vertiname tai, bet kartu turime kurti tokią aplinką, kurioje kiekvienas ir kiekviena jaustųsi saugiai, užtikrintai ir oriai. Ši mokymų programa – vienas įrankių savęs tobulinimo ir saugios bendruomenės kūrimo kely“, – sako VU organizacijos vystymo ir bendruomenės reikalų prorektorė dr. Rita Rekašiūtė-Balsienė.
VU Bendruomenės vystymo skyriaus iniciatyva parengtų mokymų metu kartu su ekspertais aptariama, koks elgesys laikomas seksualiniu priekabiavimu, apžvelgiami teisės aktai, apibrėžiantys šį elgesį, nagrinėjami konkretūs atvejai ir situacijos. Šiais mokymais siekiama suteikti žinių, kaip atpažinti seksualinį priekabiavimą ir kaip reaguoti jį patiriant ar būnant situacijos stebėtoju (-a).
Mokymus išklausyti galima VU virtualioje mokymų aplinkoje (VMA) bet kuriuo patogiu metu. Pabaigęs kursus kiekvienas darbuotojas ar studentas turi galimybę gauti sertifikatą apie tai, kad išklausė visus mokymus ir atliko visas pateiktas užduotis.
Seksualinis priekabiavimas kenkia jį patiriančių žmonių savijautai, sveikatai, darbo kokybei. Neigiama poveikį jis daro ir priekabiavimo liudininkams, organizacijai, visuomenei. Tuo tarpu VU yra įsipareigojęs kurti saugią, sveiką, atvirą ir įtraukią bendruomenę. Tokioje aplinkoje netoleruojama jokia seksualinio priekabiavimo ar prievartos forma. Visi bendruomenės nariai kviečiami prisiimti individualią ir kolektyvinę atsakomybę ir užtikrinti, kad darbiniai, profesiniai santykiai būtų grindžiami abipuse pagarba ir galios pusiausvyra.
VU jau kelerius metus veikia suburta pasitikėjimo ekspertų komanda, konfidencialiai nagrinėjanti individualius galimo priekabiavimo atvejus. Individualūs skundai pateikiami el. paštu pasitikejimas@cr.vu.lt.
Komentarų: 1
2022-04-15 10:04
Gertrūda KlimavičiūtėLaba diena,
Rašo jums Gertrūda Klimavičiūtė medicinos psichologė Nacionalinio vėžio instituto Psichosocialinių sąlygų darbo vietoje gerinimo ir psichologinio smurto darbo aplinkoje prevencijos atstovė.
Rašau jums norėdama pasiteirauti, ar būtų galimybės surengti e.mokymus mūsų instituto darbuotojams šiais metais?
Pagarbiai
Gertrūda Klimavičiūtė
Medicinos psichologė
Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius
Nacionalinis vėžio institutas
Santariškių 1, Vilnius
Tel. +370 5 2190941
El.paštas gertruda.klimaviciute@nvi.lt