Kovo 8 d. 17 val. Valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius) Vilniaus universiteto (VU) leidykla kviečia susipažinti su VU Istorijos fakulteto mokslininkės dr. Neringos Dambrauskaitės monografija „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorų namai XVI a. – XVII a. pirmoje pusėje“.
Monografijoje siekiama atskleisti, kokie buvo XVI a. – XVII a. pirmos pusės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorų namai ir kas juose gyveno, o kartu pateikti patikrintą būdą skaitytojui mintimis nusikelti ir pasižvalgyti po šią privačią namų erdvę, egzistavusią prieš keturis ar penkis šimtus metų. Ką gi buvo galima pamatyti užsukus į to meto bajoro namus? Kokius žmones ten sutiktume? Ir netgi – kuo būtume ten pavaišinti? Šie ir kiti bajorų kasdienio gyvenimo klausimai knygoje gvildenami remiantis daugybės įvairių istorinių šaltinių analize.
„Mūsų provincijos bajorų kasdienis gyvenimas ankstyvaisiais Naujaisiais amžiais mums pažįstamas tik iš vėlesnių (ir gana tvirtų) vaizdinių nuoplaišų, šiuolaikinių literatūrinių konstruktų ir nuosavos vaizduotės lankų ir pūdymų. Taigi bemaž n(i)ekaip tepažįstamas. O dabar Neringos Dambrauskaitės dėka šį tą jau turime: ryškėja bajoro sodybos planas, jo gyvenamojo namo vaizdas, interjeras, matyti, kokio turto turėta, kokiais daiktais naudotasi, ant ko miegota, sėdėta, iš ko ir kas valgyta ir gerta. Perskaitę knygą, gana netikėtai sau patiems, esame susipažinę su vėlyvosios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorų kasdieniu gyvenimu iš arti. Tai negali nedžiuginti“, – teigia knygos redaktorius Nerijus Šepetys.
Monografiją „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorų namai XVI a. – XVII a. pirmoje pusėje“ galite įsigyti knygynuose „Littera“, „Akademinė knyga“, „Vaga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt, amazon.co.uk.
Norintieji dalyvauti knygos pristatyme turėtų registruotis čia. Renginyje dalyvaus knygos autorė istorikė medievistė, VU Istorijos fakulteto dėstytoja ir mokslo darbuotoja, Lietuvos heraldikos komisijos narė, humanitarinių mokslų daktarė Neringa Dambrauskaitė, VU Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Rimvydas Petrauskas, VU Istorijos fakulteto Senovės ir vidurinių amžių istorijos katedros docentas dr. Eugenijus Saviščevas, Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja istorikė doc. dr. Jolanta Karpavičienė ir knygų bei laidų apie maistą autorius, keliautojas ir žurnalistas Vytaras Radzevičius.
Komentarų nėra. Būk pirmas!