Birželio 16 dieną po daugiau nei dvejų statybų metų Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete (VU EVAF) atidaryta „Tech Hub“ bendradarbystės erdvė. Patalpose bursis ir savo idėjas vystys Inovacijų agentūros kartu su VU vykdomo „Tech Hub“ pre-akceleratoriaus startuoliai, joje bus organizuojami įvairūs renginiai, hakatonai, konferencijos, dirbtuvės.
„Žodžius „Tech Hub“ pirmą kartą išgirdau prieš trejetą metų, tuo metu ši sąvoka daug kam nebuvo girdėta ir vis dar buvo neaišku, ką ji realiai reiškia. Bet akivaizdu, kad per trejus netus ši samprata įsitvirtino ir gyvenime, ir veiklose, o dabar – ir erdvėse. Tai atskleidžia tendenciją ir norą integruoti mokslą, studijas ir verslą bei sugrąžinti studentus į universitetą – kad jie ne tik dalyvautų paskaitose ir seminaruose, bet čia atrastų ir kitų naujų, prasmingų veiklų“, – sakė VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.
Renginyje lankėsi daug svečių iš startuolių ir inovacijų ekosistemos. Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis sakė esąs maloniai nustebintas ir įkvėptas startuolių šurmuliu.
„Lietuvos ambicijos neįmanomos be kūrybingų, darbščių ir išsilavinusių žmonių. Pamažu Lietuvoje įsisaviname, kad jei norime proveržio, svarbiausia bendrystė ir apsikeitimas žiniomis. Tikimės, kad šiose erdvėse užaugs daug naujų verslų ir investicijų“, – sakė jis.
Atidarymu džiaugėsi ir VU EVAF dekanė prof. dr. Aida Mačerinskienė: „Šios erdvės patvirtina faktą, kad 440 jubiliejus universitete mini ne tik istorinę universiteto svarbą, bet yra ir būdas būti moderniu. Laukiame, kol šiose erdvėse užgims naujos verslo idėjos.“
Renginio metu taip pat vyko geriausių „Tech Hub“ pre-akceleratoriaus startuolių prisistatymo kovos (angl. Pitch Battle). Jų metu 8 komandų atstovai trijų rungčių metu pasakojo apie vystomo startuolio sprendžiamą problemą ir siūlomą sprendimą, pristatė savo komandą bei pasiekimus. Kovų nugalėtą išrinko trijų ekspertų komisija, atsižvelgdama į prezentacijos kokybę bei startuolio potencialą.
Geriausio startuolio titulą laimėjo penktajame pre-akceleratoriaus cikle dalyvavęs startuolis „Seqvision“. „SeqVision“ sukūrė sprendimą biotechnologijų laboratorijoms, dirbančiomis su plazmidėmis – mokslininkų sukurtomis sintetinėmis DNR molekulėmis. DNR plazmidė yra genetinės informacijos seka. Sukūrus šią molekulę, reikia patikrinti ir patvirtinti teisingą jos seką. Tai varginantis, daug laiko ir reagentų reikalaujantis procesas. Startuolio siūloma plazmidžių sekos nustatymo paslauga palengvina šį procesą, pateikiant daugiau informacijos apie mėginius per trumpesnį laiką ir paprastesnį mėginio paruošimą nei kitos sekos nustatymo platformos.
„Tech Hub“ pre-akceleratorų VU Technologijų uostas kartu su Inovacijų agentūra (seniau – su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA)) vykdo jau beveik dvejus metus. Tai trijų mėnesių trukmės intensyvūs mokymai startuoliams ir norintiems juos įkurti, kurių metu komandos įgyja verslo vystymo žinių, gauna mentorių pagalbą, nuolat bendrauja su investuotojais ir verslo angelais ir gali savo idėją paversti minimaliu produktu.
Iki šiol programa vyko nuotoliniu būdu, ją jau baigė 110 startuolių iš Lietuvos ir užsienio, dar 20 dalyvauja šiuo metu. Per dvejus metus surengti 6 pre-akceleratoriaus ciklai. Pre-akceleratoriuje dalyvaujančias komandas sudaro daugiau nei 300 žmonių. Dalis startuolių, pavyzdžiui, „benme“, „Oxus.AI“, „Curtains Calculator“ ir kiti, jau yra pritraukę investicijų iš privačių fondų ar verslo angelų, dalis jų jau dalyvavo akceleravimo programose užsienyje, gavo finansavimą iš įvairių ES paramos priemonių.
„Tech Hub“ erdėje dirbti ir ja naudotis galės visi pre-akceleratoriaus dalyviai. Universiteto bendruomenė ir visa inovacijų bei startuolių ekosistema patalpose bus kviečiama dalyvauti įvairiuose su inovacijų populiarinimu ir verslumo skatinimu susijusiuose renginiuose.
Komentarų nėra. Būk pirmas!