Karjeros mugė – tai vienas iš Karjeros dienų renginių, vykusių nuo vasario 26 iki kovo 13 d. Šie renginiai skirti tam, kad Vilniaus universiteto studentai ir Lietuvos įmonės užmegztų naudingus kontaktus. Studentai gali gauti daug informacijos apie Lietuvos darbo rinką ir karjeros galimybes.
Įmonėms renginys naudingas tuo, kad padeda susipažinti su gabiausiais ir aktyviausiais Vilniaus universiteto studentais, pristatyti savo įmonės veiklos sritis ir karjeros galimybes. Renginį organizavo Vilniaus universiteto studentai, perėmę šią funkciją iš VU Karjeros centro. Kovo 13 d. Vilniaus universiteto Saulėtekio rūmuose įvyko finalinis Karjeros
dienų renginys – Karjeros mugė.
VU misija – suteikti fundamentalų mąstymą
Renginio organizatorius Miroslavas Gordejevas mugę pradėjo įžangine kalba. Tardamas sveikinimo žodį Vilniaus universiteto rektorius Benediktas Juodka padėkojo atvykusioms įmonėms bei studentams ir džiaugėsi, kad pastarieji šiais metais patys organizuoja Karjeros dienas.
Rektorius nuogąstavo, kad Vilniaus universitetui valstybė skiria ne tiek daug lėšų, kiek skiriama kitose pasaulio šalyse, tačiau pabrėžė, kad kokybe galime konkuruoti. „Studentus parengiame neblogai, galėsite patys įsitikinti, kai priimsite mūsų auklėtinius į darbą“, – įmonių atstovams kalbėjo akademikas.
B. Juodka atkreipė dėmesį į tai, kad dažnai įmonių vadovai priekaištauja, jog studentams, baigusiems universitetą, trūksta praktinių įgūdžių. „Tačiau mūsų misija nėra ruošti studentus konkrečiai įmonei, o suteikti fundamentalų mąstymą. Mes nemokome, kaip prietaisą įjungti ir išjungti. Jeigu žmogus mokosi fiziką, tai jis sužino, kaip tas aparatas veikia“, – tvirtino rektorius.
VU studentai – puikūs darbuotojai
Atidarymo metu kalbėjęs pagrindinės šių metų Karjeros dienų remėjos – įmonės CITCO direktorius Hansas van de Sandenas pasakojo, kad į Lietuvą atvykti jį paskatino geras studentų parengimas Vilniaus universitete. Prieš metus H. van de Sandenas lankėsi Karjeros dienose ir, pasak jo, tai buvo gera patirtis. Prieš pusę metų CICTO Lietuvoje pradėjo savo verslą, o dauguma darbuotojų buvo baigę būtent Vilniaus universitetą.
Žiūrima į ateitį
Šiais metais Karjeros dienos trunka beveik 3 savaites. Pirma savaitė buvo orientuota į mokymą, vyko pirmasis – seminarų ciklas.
„Mes pakvietėme dešimt labai garsių Lietuvos pranešėjų, padariusių įspūdingą karjerą, kuriančių konsultacines įmones. Kvietėme rėmėjus, kurie taip pat yra įžymūs ir turi ką papasakoti. Studentams įdomūs tie žmonės, kurie dirba televizijoje, nes kiekvieną dieną juos mato. Įdomu sužinoti, kokia yra pramogų pasaulio virtuvė ir užkulisiai. Būtent dėl to į renginį buvo pakviestas televizijos laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis“, – pasakojo Miroslavas Gordejevas.
Antrasis ciklas – mokymai. „Mokymus pradėjome labai anksti, kadangi reikėjo atrinkti tris Vilniaus universiteto studentus simuliaciniam darbo pokalbiui. Su partneriu „Manager.lt” nufilmavome du realius darbo pokalbius“, – pasakojo renginio organizatorius. Kovo 4-5 d. filmas buvo parodytas studentams.
Karjeros mugė yra tarsi viso Karjeros dienų renginio kulminacija. „Į mugę sukvietėme 32 įmones, stengėmės, kad jos orietuotųsi tiek į praktiką, tiek į darbo pasiūlymus. Žinoma, ne visiems Vilniaus universiteto studentams reikia praktikos, bet žiūrime į ateitį. Pirmakursiai ir antrakursiai gali žengti bent jau pirmą žingsnį – sužinoti, kas tai yra Karjeros dienos, kokios įmonės dalyvauja, kokie jų poreikiai.“
Renginio sėkmė – studentų rankose
Pirmakursiams mugė – tai galimybė susipažinti su įmonėmis, gauti praktikos pasiūlymų. O vyresniesiems tai proga susirasti darbo vietų. Kaip pavyzdį M. Gordejevas pateikia renginio pagrindinį remėją CITCO, kuris praėjusiais metais įdarbino net 17 žmonių iš 30. Ir jie visi iš Vilniaus universiteto. Karjeros mugės sėkmė priklauso ne vien nuo organizatorių, bet ir nuo studentų – kiek jie domisi, kaip jie save pateikia įmonėms.
Visų įmonių pakviesti negalėjo
Karjeros dienose dalyvaujančios įmonės atrinktos pagal apklausos, atliktos Vilniaus universitete, rezultatus. Visoms fakultetinėms atstovybėms išsiuntinėtos užklausos, kad būtų išsiaiškinta, kokių įmonių studentai pageidauja. Buvo įmonių, kurios pačios išreiškė norą dalyvauti renginyje.
„Savaime suprantama, visų įmonių organizatoriai sukviesti negalėjo. Kai kurios buvo per mažos arba jų politika neatitiko šio renginio koncepcijos“, – teigė M. Gordejevas.
Darbas – nebūtinai pagal specialybę
„Daugiausia dalyvauja finansinių institucijų, bet tai nereiškia, kad joms reikia vien ekonomistų ir teisininkų. Kandangi tai didelės organizacijos, joms reikia įvairių sričių specialistų. Universitetą baigęs studentas nebūtinai turi dirbti pagal specialybę. Viskas priklauso nuo studento sugebėjimo tinkamai save pateikti.“
Mugės naujovės
Pasak M. Gordejevo, studentams vien mugės nepakanka. Pasikeitus organizatoriams iš dalies pasikeitė ir renginio koncepcija: atsirado mokymai ir seminarai.
Dar viena naujovė – įmonių katalogas, kurio studentai anksčiau negaudavo.
„Katalogas turi išliekamąją vertę: jame yra visų įmonių aprašymai, kontaktai, darbdavių reikalavimai. Jeigu studentas sumanys ieškoti darbo, tai kataloge ras visą reikiamą informaciją.“
Kaip pažymi mugės lankytojai, šių metų mugė išsiskiria organizuotumu.
Žengtas didelis žingsnis
M. Gordejevas džiaugiasi, kad Karjeros dienų seminarai ir paskaitos pritraukė apie tūkstantį studentų.
Renginio organizatorius teigia, kad šis projektas yra bandomasis. Ar jis bus tęsiamas ir kitąmet, priklauso nuo Vilniaus universiteto administracijos vertinimų.
„Tikiuosi, kad ir kitais metais šį renginį organizuosime mes. Nes pirmas didelis žingsnis jau žengtas. Žinoma, renginys bus tobulinamas, kai ko atsisakoma, kai kas pridedama.“
Gavo darbo pasiūlymų
Kalbinti studentai teigė, kad Karjeros mugė juos sudomino galimybe sužinoti apie įmones, pažiūrėti, kur galėtų įgyti praktikos. Dauguma iš jų džiaugėsi gavę vieną ar net kelis darbo pasiūlymus.Paklausti apie labiausiai patikusį Karjeros dienų renginį, daugelis minėjo simuliacinį darbo pokalbį, kurio metu įgytas žinias galės pritaikyti praktikoje.„Kad organizatoriai skiriasi, galima pastebėti tik iš to, jog atkreipiamas dėmesys į jaunesnių kursų studentusv, – teigė vienas iš apklaustųjų.
Svarbiausia – norėti dirbti
Pasak įmonių atstovų, Karjeros mugėje sulaukiama nemažai studentų dėmesio. Įmonėms tai puiki galimybė susirasti gerų darbuotojų. Tai tarsi darbo pokalbio repeticija. Šis renginys padeda įmonėms pristatyti save studentams.
Darbdaviai tvirtino, kad studentams įsidarbinti padeda šios savybės: komunikabilumas, atsakingumas, kūrybiškas ir kritiškas mąstymas, o svarbiausia – noras dirbti.
Komentarų nėra. Būk pirmas!